Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 14 nga 14
 1. #1
  >> << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  6,816
  Forca e Rrespektit
  1437

  Meshkujt qe martohen me gra te menēura jetojne me gjate

  Meshkujt qe martohen me gra te menēura jetojne me gjate


  A renditet inteligjenca e saj ne karakteristikat me te deshirueshmet per meshkujt?


  Siq duket, inteligjenca e gruas duhet te jete prioritet i meshkujve kur vendosin se me ke duan te martohen. Nuk eshte ndonje sekret se inteligjenca e larte eshte vlere tejet e vleresuar individuale. Por hulumtimet e reja tregojne se kur kjo vlere apo karakteristike eshte prezente te gruaja, ajo mund te ndihmoje ne rritjen e jetegjatesise se partnerit, e gjithashtu edhe ne parandalimin e demences.


  Ne nje studim ku ishte ekzaminuar shendeti i binjakeve identike, ishte zbuluar se gjerat te cilat e rrethojne nje person luajne rol kyē ne aftesite e tyre intelektuale. Hulumtuesit kane treguar se meshkujt te cilet martohen me gra inteligjente jetojne me gjate, jane me te lumtur, dhe jane me pak te prire te diagnostikohen me semundjen e Alzheimerit apo demencen. Eshte fakt i njohur se lojerat stimuluese per trurin i parandalojne keto semundje, prandaj eshte logjike te supozojme se nje partner i cili vazhdimisht jua stimulon intelektin mund te kete efekt pozitiv ne aftesite tuaja njohese.


  “Nese nje djalosh deshiron te jetoje gjate, atehere duhet te martohet me nje grua inteligjente”, ka thene Lawrence Whalley, profesoreshe e shendetit mendor. Sipas saj, nuk ka parandalues me te mire te demences sesa inteligjenca!


  //Ln
  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu,
  nuk tė meriton as ashtu.

  Mua nuk mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  por fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 2. #2
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Mosha
  23
  Postime
  11,530
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  806
  Sipas ktij studimi ai qe do martohet me mua,do i shkurtohet jeta
  Me pelqen ky studimi.
   

 3. #3
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,515
  Forca e Rrespektit
  11370
  Me martoni mua 200 vite jete do keni.
  Shendet e propesritet.
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 4. #4
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i KAON
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  625
  Forca e Rrespektit
  405
  nje femer e mencur vuan nga perfeksioni ,,,jeta e nje mashkulli shendrohet ne gar depresive
   

 5. #5
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,515
  Forca e Rrespektit
  11370
  Po asgje skrahasohet me kenaqesine te korrigjosh tjetrin qe ne vend te fjales gar duhet shkruash gare.
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 6. #6
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i KAON
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  625
  Forca e Rrespektit
  405
  ja me dy rreshta nje femer e mencur te fut ne kriz drejteshkrimi ha ha ha
   

 7. #7
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,000
  Forca e Rrespektit
  2106
  Vetem inteligjenca nuk do te mjaftonte , qe te martosh dike.... jo per mua gjithsesi, jo me te te siguroje lumturi e jete te gjate. Sidomos ne ato rastet e inteligjences se rrezikshme, kur e vene ne pune per arsye negative. Be careful : )
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 8. #8
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  29,539
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Me martoni mua 200 vite jete do keni.
  Shendet e propesritet.
   

 9. #9
  >> << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  6,816
  Forca e Rrespektit
  1437
  edhe inteligjent-ėt jan ne kerkim..... shpresoj jo te gjitha NASA i ka dergu ne planete jasht tokes.

  //sepse per njeri mur - te panevojshėm.//
  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu,
  nuk tė meriton as ashtu.

  Mua nuk mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  por fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 10. #10
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  29,539
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Kur te kem vdek une , me plasi kush jeton mrapa....te gjithe le te rrojne !
   

 11. #11
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,008
  Forca e Rrespektit
  499
  Une do Vdes para Monit se nuk e duroj sot jeten pa inteligjencen e kesaj...
   

 12. #12
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  29,539
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Une do Vdes para Monit se nuk e duroj sot jeten pa inteligjencen e kesaj...
  jo re une e ti e bojme men , dekna me i dite or taj

  Une hudhem nga sky tower (bada bum)
  Ti gjej nai kulle anej e hudhu......
   

 13. #13
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  5,008
  Forca e Rrespektit
  499
  Ok, do e leme me 1234 apo 4321?

  D
  Se du te biem ne nje kohe..
   

 14. #14
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  29,539
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  online call te degjoj e degjosh zhurmen qe do bejme kur asfaltin te perqafojme

  si thu ti kush do bej zhurmen me te bukur?
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Pergjigje: 4
  Postimi i Fundit: 23-01-2017, 22:11
 2. Ja pse femrat jetojnė mė gjatė se meshkujt
  Nga AnGeLiC ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 33
  Postimi i Fundit: 22-07-2016, 16:15
 3. Femrat jetojnė mė gjatė se meshkujt, ja pėrse
  Nga Abis ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 5
  Postimi i Fundit: 24-05-2016, 18:12
 4. Ja pse femrat jetojnė mė gjatė se meshkujt
  Nga Arfenilla ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-03-2014, 10:45
 5. Time: "Pse femrat jetojnė mė gjatė se meshkujt "
  Nga sweetzzinna ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-03-2010, 16:24

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •