Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 4 nga 4
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,221
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799

  Miqtė numėrohen me pėllėmbėn e dorės 7 Gjėra qė na i Mėson Jeta kur Mbushim 30 Vjeē

  “Miqtė numėrohen me pėllėmbėn e dorės”/7 Gjėra qė na i Mėson Jeta kur Mbushim 30 Vjeē


  mesimet-696x365.jpg

  Kur jemi tė vegjėl, e mendojmė jetėn e rritur tė mbushur me pritje dhe idealizime. Ėndėrrojmė, projektojmė dhe nė tė njėjtėn kohė riprodhojmė atė qė shohim tek tė rriturit qė na rrethojnė.

  Por kur rritemi, e kuptojmė se nė kėtė periudhė ka shumė pak idealizim. Pėr mė tepėr, kohėt ndryshojnė dhe ne nuk duam tė jemi si ata tė rriturit qė dikur kemi patur model. Ne duam tė ndėrtojmė vetė historinė tonė!

  Nuk ėshtė e njėjta tė jesh 20 vjeē dhe tė kesh njė energji qė duket e pafund; se sa tė jesh 30, ku nė momentet e kėnaqėsisė, lidhjeve apo pėrvojave, cilėsia bėhet mė e rėndėsishme se sasia.

  Miqtė numėrohen me pėllėmbėn e dorės
  Popullariteti nė moshėn 30-vjeēare i pėrket sė kaluarės. Tashmė nuk kanė rėndėsi 1 mijė miqtė nė Facebook, apo takimet nė fundjavė me 20 veta. Tashmė ke kaluar momente nga mė tė ndryshmet nė jetėn tėnde dhe e di kush janė personat ku mund tė mbėshtetesh. Janė pak, por vlejnė sa njė thesar.

  Mund tė jetė edhe thjesht njė mik, nė fund tė fundit… “mjafton vetėm njė”! Dhe kėshtu preferon tė kujdesesh pėr ta ruajtur marrėdhėnien, ndaj tė cilės ndihesh gjithmonė nė formė dhe mjaft rehat.

  Tė dielat? Plani mė i mirė ėshtė tė qėndrosh nė shtėpi

  Kur mbush 30-vjeē, nuk ndihesh keq nėse nuk do tė dalėsh. Ndonjėherė mendon dhe thua se do tė vlente mė shumė nėse do tė rrije nė shtėpi, ndoshta dhe vetėm, duke parė njė film, apo duke ngrėnė diēka qė tė pėlqen.

  Dashuria nuk mund tė jetė pėrgjithmonė
  Vizioni i dashurisė sė pėrjetshme dhe ēiftet pėrjetėsisht tė lumtura kanė mbetur, pėr ty, vetėm nė filma. Tashmė ke rėnė nė dashuri dhe ke vuajtur pėr dashuri. Tani po kėrkon dashuri tė vėrtetė, atė qė me tė vėrtetė tė bėn tė lumtur nė njė mėnyrė tė thjeshtė. Nuk ke nevojė pėr skena tė mėdha dashurie pėr tė kuptuar se e do dikė; ose se dikush ju do.

  Tė kujdesesh, nuk ėshtė njė budallallėk
  Ndoshta kur ishe i vogėl, tė besdiste fakti qė tė mėdhenjtė kujdeseshin pėr ty, tė ēonin tek mjeku, etj. Por, kur tė mbushėsh 30 vjeē, kupton se asgjė nuk ka qenė budallallėk. Nėse bėn ftohtė, moda nuk ka mė rėndėsi, e rėndėsishme ėshtė tė kujdesesh. Nėse ndihesh keq nga stomaku, nuk do tė tė “plasė” shumė se ē’do mendojnė nėse ti nuk pi nė njė festė. Prioriteti je ti vetė dhe e ke kuptuar kėtė.

  Askush nuk do ta bėjė pėr ty, atė qė ti nuk bėn pėr veten
  Diēka e pėrbashkėt, kur je mė i ri, ėshtė qė tė kesh tė tjera pėrgjegjėsi, tė mendosh tė tjera dėshira, me persona tė ndryshėm. Kėshtu, mund ta supozosh mė lehtė nėse gjėrat shkojnė keq. Por kur tė mbushėsh 30 vjeē, do kuptosh se gjithēka varet nga ty. Askush s’do ta bėjė diēka, nėse ti nuk e bėn pėr veten tėnde.

  Hatėrmbetjet nuk vlejnė mė…
  Kur rritesh, zėnkat “e pėrjetshme” tė duken si gjėra fėmijėsh. Pra, ti u zure nė gjimnaz me atė shokun dhe nuk i ke folur prej vitesh? Hej, por dikur ai ishte shoku yt i ngushtė… Nė moshėn 30 vjeē do ndiesh nevojėn pėr tė kthyer kokėn pas, do kuptosh vetėm diēka: Jetėt tuaja kanė marrė rrugė tė ndryshme, por ju nuk keni urrejtje tė pėrjetshme ndaj njėri – tjetrit.

  Suksesi ėshtė personal
  Kur tė mbushėsh 30 vjeē, kupton se suksesi nuk ėshtė ajo qė tė tjerėt presin nga ti, por ajo qė pret ti nga vetja. Nuk ka asgjė tė shkruar se kush duhet tė bėhesh ose tė bėsh; je vetėm ti qė duhet tė zgjedhėsh se ku do ta ēosh jetėn tėnde. Nuk ka rėndėsi se ēfarė mendojnė tė tjerėt, por ajo qė ju mendoni ju bėn tė lumtur. /Pėrktheu dhe pėrshtati nė shqip
   

 2. #2
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i vajza e detit
  Antarėsuar nė
  Nov 2018
  Postime
  537
  Forca e Rrespektit
  167
  eshte e vertet...nje 30 vjecare i njeh mire keto hahaha...
   

 3. #3
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,768
  Forca e Rrespektit
  887
  Dashuria nuk mund tė jetė pėrgjithmonė
  Vizioni i dashurisė sė pėrjetshme dhe ēiftet pėrjetėsisht tė lumtura kanė mbetur, pėr ty, vetėm nė filma. Tashmė ke rėnė nė dashuri dhe ke vuajtur pėr dashuri. Tani po kėrkon dashuri tė vėrtetė, atė qė me tė vėrtetė tė bėn tė lumtur nė njė mėnyrė tė thjeshtė. Nuk ke nevojė pėr skena tė mėdha dashurie pėr tė kuptuar se e do dikė; ose se dikush ju do.
  (Dashuria eshte si puna e bores,here zgjat pak e here zgjat shume).
   

 4. #4
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514
  ne cdo mbititull te ri ishte: kur i mbush 30vjet...….. ata qe kan 35 e siper nuk iu vlen ky shkrim, se ju i dini te gjithat

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •