Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 3 nga 5 I parėI parė 12345 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 61 ne 90 nga 138
 1. #1
  VIP fv Avatari i *deliza*
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  ,,In your dreams making you happy'' :)
  Mosha
  28
  Postime
  3,919
  Forca e Rrespektit
  438

  Shtepia ideale

  Shtepia ideale

  Ja disa plane dhe modele per shtepin tuaj.
  Ju pelqen ndonje nga keto shtepite ? Apo me teper preferoni shtepite e medha qe shumica e shqiptareve te tilla i ndertojne?
  Heren e fundit u redaktua nga *deliza*; 24-07-2009 ne 00:48.
  _______________ :fluturverdhe:
  Ose hesht, ose thuaj diēka mė tė mirė se heshtja.


  ...E sotmja plotesohet nga e kaluara, ndersa eshte shtatzene me te ardhmen ...(Lajbnic) :flutur:

 2. #61
  Dum spiro, spero くる fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  20,099
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  3198

  Pe: Shtepia ideale

  Citim Origjinale Postuar nga AleksuS Shfaq Poten
  ZIZI te lumte edhe une si arkitekt i bashkohem mendimit tend spontan,
  pra duhet pamja, klima, natyra jo ndertesa( mure, dritare, mobilje etc etc)

  Persa i perket temes shtepia ime ideale do te ishte nje shtepi me drite natyrale, e ngrohte ne dimer, e fresket ne vere, me nje mikroklime dhe nje natyre perreth ne te cilen mbizoteron flora dhe fauna, uji, toka etc, ku materialet e perdorura mund te jene druri, guri, xhami, materiale natyrale etc etc por mbi te gjitha ,nje shtepi ekonomike, pa shpenzime energjie, me izolime termike dhe kushtet ambjentale sipas nevojave humane, nje shtepi natyrore njerezore.
  Nje arkitekt i madh ka thene: Njeriu ndihet mire prane asaj nga e cila ka prejardhjen, prane natyres.
  me ilustrim mund te jete kjo, Bashkangjitje 12218Bashkangjitje 12219
  Bashkangjitje 12217
  Stili minimalist ( sa me pak objekte ne dhome/ mobilje/zbukurime ), ofrojne vend per te mare "fryme" dhe jane qetcuese per trurin e stresuar dhe syrin e lodhur gjate dites nga gjurulldia e jetes aktive.
  Pamja eshte dashuria ime e pare dhe e pergjithjetshme (deti), po ashtu shton nje plus qetcie. Nuk them qe sdo me pelqente nje pamje nga malet apo nga kodrat dhe natyra, por nqs do kisha dore te lire te zgjidhja, sdo e jepja detin per asnje peisazh tjeter...
  Deti asnjehere nuk eshte statik... perhere do ofroj surpriza te pelqyeshme syrit
  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 3. #62
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Karamele Zana
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,089
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  510

  Pe: Shtepia ideale

  Me pelqen dezanjimi i stilit Contemporary per shtepine... Sa per dhomen e cunit, Ikea ka gjerat me te bukura per dhomat e femijeve
   

 4. #63
  VIP fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,738
  Forca e Rrespektit
  987

  Thumbs up Pe: Shtepia ideale

  Citim Origjinale Postuar nga AleksuS Shfaq Poten
  ZIZI te lumte edhe une si arkitekt i bashkohem mendimit tend spontan,
  pra duhet pamja, klima, natyra jo ndertesa( mure, dritare, mobilje etc etc)

  Persa i perket temes shtepia ime ideale do te ishte nje shtepi me drite natyrale, e ngrohte ne dimer, e fresket ne vere, me nje mikroklime dhe nje natyre perreth ne te cilen mbizoteron flora dhe fauna, uji, toka etc, ku materialet e perdorura mund te jene druri, guri, xhami, materiale natyrale etc etc por mbi te gjitha ,nje shtepi ekonomike, pa shpenzime energjie, me izolime termike dhe kushtet ambjentale sipas nevojave humane, nje shtepi natyrore njerezore.
  Nje arkitekt i madh ka thene: Njeriu ndihet mire prane asaj nga e cila ka prejardhjen, prane natyres.
  me ilustrim mund te jete kjo, Bashkangjitje 12218Bashkangjitje 12219
  Bashkangjitje 12217
  Citim Origjinale Postuar nga LoSsT Shfaq Poten
  Ju lutem, ju lutem, kėto nuk janė shtėpi, kėto janė ėndėrra,
  mos na shtini spirrat...
  Sikur njeriu tė kishte prejardhje nga majmuni, sot majmunėt nuk do tė ekzistonin!!!
  Ēka thyhet, vetėm flaka e ngjet!
  Para se tė merresh me mjekrrėn e tjetėrkujt mendo sė pari sa libra ke lexuar !

 5. #64
  VIP fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i LoSsT
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  4,848
  Forca e Rrespektit
  6187

  Pe: Shtepia ideale

  Sweet mos e deshe gje keshtu pamjen me xhamat

  Kur nje gje duhet te ndodhe, ndodh! Frika nuk e ndryshon rrjedhen e jetes...Ajo nuk e pengon fatin e njerezve, por i zhvesh ata nga dinjiteti i nevojshem per ta perballuar ate..!!

 6. #65
  VIP fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i LoSsT
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  4,848
  Forca e Rrespektit
  6187

  Pe: Shtepia ideale

  Kur nje gje duhet te ndodhe, ndodh! Frika nuk e ndryshon rrjedhen e jetes...Ajo nuk e pengon fatin e njerezve, por i zhvesh ata nga dinjiteti i nevojshem per ta perballuar ate..!!

 7. #66
  Themelues i Forumit fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,488
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4469

  Titulli: Shtepia ideale

  Sa shtepi te bukura, e dyta duke SUPER:
   

 8. #67
  Interist Forever fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ReNdEx
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Rrugve
  Mosha
  30
  Postime
  13,118
  Forca e Rrespektit
  1953

  Pe: Shtepia ideale

  Citim Origjinale Postuar nga LoSsT Shfaq Poten
  O shoku kjo esht enderr jo shpi super pamje
  Interist Forever Vlonjat Me Zemer

 9. #68
  VIP fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i LoSsT
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  4,848
  Forca e Rrespektit
  6187

  Pe: Shtepia ideale


  Kur nje gje duhet te ndodhe, ndodh! Frika nuk e ndryshon rrjedhen e jetes...Ajo nuk e pengon fatin e njerezve, por i zhvesh ata nga dinjiteti i nevojshem per ta perballuar ate..!!

 10. #69
  Vogėlushe fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Elushe
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  4,265
  Forca e Rrespektit
  6330

  Pe: Shtepia ideale

  Eh s'ka gje me te bukur se te jetosh prane detit.

  Ama...kur nuk jane mundesite, duhet te gezohemi me ate qe mund te kemi.

  My pride and joy...nje zot e di sa jemi lodhur e po lodhemi akoma per kete.

  Bashkangjitje 12463Bashkangjitje 12464
  Egoizmi i ben njerezit skllever te vetvetes....

 11. #70
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Karamele Zana
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,089
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  510

  Pe: Shtepia ideale

  Aman se ngelem duke pare HGTV per idera.
  Per momentin jemi duke zgjedhur akoma ngjyrat e duhura, materialet dhe mezi presim te fillojme punen...
   

 12. #71
  VIP fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i LoSsT
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  4,848
  Forca e Rrespektit
  6187

  Pe: Shtepia ideale

  Kur nje gje duhet te ndodhe, ndodh! Frika nuk e ndryshon rrjedhen e jetes...Ajo nuk e pengon fatin e njerezve, por i zhvesh ata nga dinjiteti i nevojshem per ta perballuar ate..!!

 13. #72
  VIP fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i LoSsT
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  4,848
  Forca e Rrespektit
  6187

  Pe: Shtepia ideale

  Kur nje gje duhet te ndodhe, ndodh! Frika nuk e ndryshon rrjedhen e jetes...Ajo nuk e pengon fatin e njerezve, por i zhvesh ata nga dinjiteti i nevojshem per ta perballuar ate..!!

 14. #73
  ...Δʝɛя... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Morena
  Antarėsuar nė
  Mar 2010
  Vendodhja
  Nel Favoloso Mondo Di Amélie
  Postime
  5,329
  Forca e Rrespektit
  728

  Pe: Shtepia ideale  Gjysem shtepi kjo
  .... Ƴσʋ κиσω Ɩ'м α яɛαмɛя........♥  Ti me rremben cdo dite...

 15. #74
  Daja fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i El'Mejor
  Antarėsuar nė
  Jul 2009
  Vendodhja
  South-Africa
  Mosha
  34
  Postime
  2,680
  Forca e Rrespektit
  67

  Pe: Shtepia ideale

  Per imagjinate jemi te paret ne ...
  Born to touch your feelings.

  Jam Perfekt Pa Asnje Difekt Ta Marr Zemren Me Respect !!

 16. #75
  tHe WoRlD iS mInE fv Avatari i arch_modern
  Antarėsuar nė
  Oct 2011
  Vendodhja
  where space meets time
  Postime
  411
  Forca e Rrespektit
  83

  Pe: Shtepia ideale

  nuk eshte shtepia e endrrve te mia por me pelqen ...

  View 0b copy copy.jpg
  p.s. sdi si t abej te madhe...vetem kur e klik hapet e madhe
  [MENTION=9466]Morena[/MENTION] ...he mi si te duket
  Heren e fundit u redaktua nga arch_modern; 24-11-2011 ne 17:25.
   

 17. #76
  VIP fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i LoSsT
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  4,848
  Forca e Rrespektit
  6187

  Pe: Shtepia ideale

  Citim Origjinale Postuar nga arch_modern Shfaq Poten
  nuk eshte shtepia e endrrve te mia por me pelqen ...

  View 0b copy copy.jpg
  p.s. sdi si t abej te madhe...vetem kur e klik hapet e madhe
  [MENTION=9466]Morena[/MENTION] ...he mi si te duket
  E paskeni ndare mendjen me duket te jetoni bashke me Morenen, te trashegoheni,

  Ps : shtepia duket nice, si cift se di sa shkoni.
  Kur nje gje duhet te ndodhe, ndodh! Frika nuk e ndryshon rrjedhen e jetes...Ajo nuk e pengon fatin e njerezve, por i zhvesh ata nga dinjiteti i nevojshem per ta perballuar ate..!!

 18. #77
  ...Δʝɛя... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Morena
  Antarėsuar nė
  Mar 2010
  Vendodhja
  Nel Favoloso Mondo Di Amélie
  Postime
  5,329
  Forca e Rrespektit
  728

  Pe: Shtepia ideale

  Ajo shtepia e jote @arch e mire , edhe se duket pak e ftohte, por nuk refuzoj


  Dhe ballkoni plot lule sdua te mungoje asnjehere.

  Ju lutem mos e ktheni temen chit-chat
  .... Ƴσʋ κиσω Ɩ'м α яɛαмɛя........♥  Ti me rremben cdo dite...

 19. #78
  tHe WoRlD iS mInE fv Avatari i arch_modern
  Antarėsuar nė
  Oct 2011
  Vendodhja
  where space meets time
  Postime
  411
  Forca e Rrespektit
  83

  Pe: Shtepia ideale

  Citim Origjinale Postuar nga Morena Shfaq Poten
  Ajo shtepia e jote @arch e mire , edhe se duket pak e ftohte, por nuk refuzoj


  Dhe ballkoni plot lule sdua te mungoje asnjehere.

  Ju lutem mos e ktheni temen chit-chat
  dhe une i dua shume lulet morena...sa per shpine, nuk eshte per ne te dyja jo...eshte per nje klient para 1 viti..
   

 20. #79
  VIP fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i LoSsT
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  4,848
  Forca e Rrespektit
  6187

  Pe: Shtepia ideale

  Per Arch, qe te mesoje ca eshte arkitektura,
  Heren e fundit u redaktua nga LoSsT; 25-11-2011 ne 22:43.
  Kur nje gje duhet te ndodhe, ndodh! Frika nuk e ndryshon rrjedhen e jetes...Ajo nuk e pengon fatin e njerezve, por i zhvesh ata nga dinjiteti i nevojshem per ta perballuar ate..!!

 21. #80
  tHe WoRlD iS mInE fv Avatari i arch_modern
  Antarėsuar nė
  Oct 2011
  Vendodhja
  where space meets time
  Postime
  411
  Forca e Rrespektit
  83

  Pe: Shtepia ideale

  @Lost
  Wow....thanks thanks...skam keq me une tani
  ate stil e bej vetem me kerkesa...une preferoj modernen lost..si psh:

  Sunset-Plaza-Residence.jpg

  2010-12-modern-bedroom-design.jpg

  zen-living-room.jpg

  Luxury-Villa-is-a-nice-reality-to-live-in-dream-dimension1.jpg

  shoqeruar dhe me ZEN GARDEN design...(check ne google zen garden...its lovely)

  p.s. kur tkesh nmend per me bere shpine bej nje zile se ta bej si te duash ti
   

 22. #81
  VIP fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i LoSsT
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  4,848
  Forca e Rrespektit
  6187

  Titulli: Shtepia ideale


  Kur nje gje duhet te ndodhe, ndodh! Frika nuk e ndryshon rrjedhen e jetes...Ajo nuk e pengon fatin e njerezve, por i zhvesh ata nga dinjiteti i nevojshem per ta perballuar ate..!!

 23. #82
  VIP fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i LoSsT
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  4,848
  Forca e Rrespektit
  6187

  Titulli: Pe: Shtepia ideale

  Kur nje gje duhet te ndodhe, ndodh! Frika nuk e ndryshon rrjedhen e jetes...Ajo nuk e pengon fatin e njerezve, por i zhvesh ata nga dinjiteti i nevojshem per ta perballuar ate..!!

 24. #83
  zevzeke fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2010
  Mosha
  33
  Postime
  282
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  16
  FAKTI QE DI SI TE LEXOSH NUK ESHTE ASGJE , E GJITHE PUNA ESHTE TE DISH SE CFARE TE LEXOSH !!!


  "]ANTHONY TROLLOPE

 25. #84
  VIP fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i LoSsT
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  4,848
  Forca e Rrespektit
  6187

  Titulli: Shtepia ideale

  Ne Kete Shtepi Gjithcka Eshte Fantastike!

  SUPER VIDEO: NE KETE SHTEPI GJITHCKA ESHTE FANTASTIKE! - YouTube!
  Kur nje gje duhet te ndodhe, ndodh! Frika nuk e ndryshon rrjedhen e jetes...Ajo nuk e pengon fatin e njerezve, por i zhvesh ata nga dinjiteti i nevojshem per ta perballuar ate..!!

 26. #85
  fv
  Antarėsuar nė
  Sep 2012
  Postime
  2
  Forca e Rrespektit
  0

  Titulli: Shtepia ideale

  miredita

  rasishte e pashe foton e trete te postuar nga ju dhe deshta tju pyes se a ka mundesi me me tregu se ku e keni gjete ne net?
  me pelqen shum kjo shtepi dhe deshta me gjete planin se jam tu ndertu nje shtepi pushimore.

  Ju pershendes
  G. Beqiri
   

 27. #86
  Dum spiro, spero くる fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i sweetzzinna
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
  Postime
  20,099
  Blog Entries
  53
  Forca e Rrespektit
  3198

  Titulli: Shtepia ideale

  Attached Images Attached Images
  Think Pink! Say NO to breast cancer!

 28. #87
  Il Silenzio fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i BoOoMBaStiCk
  Antarėsuar nė
  Jun 2011
  Vendodhja
  Hitler Land
  Postime
  2,539
  Forca e Rrespektit
  1219

  Titulli: Shtepia ideale

  Shtepia ideale per mua esht 1 kateshe,me cati te shfrytezueshme si dhome ndenje,garazh,edhe taverne nen toke,lulishte dhe nje "kend" lojra femijesh".

  Ps: Ne shqiptaret i kemi ber "kursimet" llaē e tulla.Konkurenc me njeri tjetrin kush ngre me shum kate... (emigrantet me se shumti)
  Burrit i ka hije fjala si detit vala,
  Si kalit shala!

 29. #88
  oNcE... fv Avatari i Soulmind
  Antarėsuar nė
  Dec 2011
  Postime
  12,444
  Forca e Rrespektit
  9243

  Titulli: Shtepia ideale

  Doni me?
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 30. #89
  vlonjate tipike fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  VLOR
  Postime
  878
  Forca e Rrespektit
  45
  Askush ska te drejt te me gjykoj ne zgjedhjet e mia sepse askush ska perjetuar dhimbjen time

 31. #90
  angels walk among us fv Avatari i Yellow Redhead
  Antarėsuar nė
  Jun 2009
  Postime
  5,535
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  3611

  Titulli: Shtepia ideale

  shtepia idela ka nje dhome-biblioteke brenda saj...gjigande!
   

Faqja 3 nga 5 I parėI parė 12345 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Partnerėt idealė
  Nga sweetzzinna ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 18
  Postimi i Fundit: 10-01-2017, 23:56
 2. Mosha Ideale per...
  Nga SuRiAnA ne forum Diskutime shoqėrore
  Pergjigje: 91
  Postimi i Fundit: 21-12-2014, 15:14
 3. Puna ideale.
  Nga elbruna ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-10-2009, 13:17

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •