Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 3 nga 3
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  35,355
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10

  Modelja me shami - Foto

  Modelja me shami - Foto  Ishte nėntori i vitit 2016 kur Denise Wallace, bashkėproducente e Miss Minesota-s nė SHBA, mori njė telefonatė nga 19 vjeēarja Halima Aden, e cila e pyeti nėse mund tė merrte pjesė nė konkurs, me shaminė tradicionale tė fesė Islame.

  Pasi kėrkoi informacione pėr tė, ėallace kujton se ishte mahnitur nga bukuria e amerikano-somalezes. Tani Aden,e vetmja supermodele e mbuluar nė botė, thotė se shamija ėshtė pjesė e saj.

  "Cdo gjė nė jetė, nėse nuk ėshtė zgjedhja jote, ėshtė ndrydhėse. Unė nuk e kundėrshtoj kėtė, por nė rastin tim isha unė qė i kėrkova nėnės tė mė jepte njė shami. Doja t’i ngjaja asaj dhe tė bija nė dashuri me fenė time", tha modelja.

  Aden lindi nė Kakuma, njė kamp refugjatėsh i OKB-sė, nė Kenia dhe mbėrriti nė SHBA, nė moshėn 7 vjeēare.

  Pas pjesėmarrjes nė Miss Minesota, pushtoi titujt e shtypit si konkurentja e parė e mbuluar nė historinė e garės sė bukurisė, njė vendim i guximshėm ky, qė katapultoi karrierėn e saj nė lartėsi tė reja. Debutimin si modele, Halima e bėri nė pasarelėn e Kanye ėest, nė New York.

  Pas suksesit tė shėnuar atje, sfiloi pėr shtėpinė italiane tė modės, Max Mara dhe Alberta Ferreti, krah modeleve tė tilla si Gigi Hadid dhe Liu ėen. Krah suksesit tė Aden edhe shamia, njė prej shenjave mė tė dukshme tė kulturės Islamike, po shndėrrohet nė njė trend me reklamuesit, gjigantėt e mediave dhe firmat e modės qė promovojnė imazhet e shallit tradicional tė kokės, gjithnjė e nė mė shumė mėnyra.

  / Top Channel

  Foto Galeri

   

 2. #2
  VIP fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Forca e Rrespektit
  5555


  Sa e pash me kujtoi kete, qe e kam lexuar kush e di e sa here ,shpresoj kjo te pakten te kete pasur fatin me te mire nga Guoris...!

  E bukur mjaft ,sa per shamine e drejta e saj!
  Heren e fundit u redaktua nga AnGeLiC; 13-09-2017 ne 11:14.
   

 3. #3
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,307
  Forca e Rrespektit
  11349
  Prap burrat enderrojne ti derdhen nje here mbi shami.
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •