Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 29 nga 29
 1. #1
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,707
  Forca e Rrespektit
  3192

  Pakistani ndaloi festimin e Shėn Valentinit

  valentines-day-ap_1487017693-9737884.jpeg


  Pakistani ėshtė bėrė vendi mė i fundit qė e ka ndaluar Shėn Valentinin.
  Janė ndaluar tė gjitha festimet publike dhe mbulimi nga ana e mediave pėr shkak se festimi nuk ėshtė pjesė e traditės myslimane.

  Urdhri u dha nga Gjykata e Lartė nė Islamabad, pas tentimit tė pasuksesshėm pėr ndalim vitin e kaluar.

  Presidenti Mamnoon Hussain tė mos e festojnė Shėn Valentinin, festė tė cilėn ai e kritikoi si imponim tė Perėndimit nė kundėrshtim me rregullat e islamit.

  “Dita e tė Dashuruarve nuk ka lidhje me kulturėn tonė dhe duhet tė injorohet”, kishte thėnė ai vitin e kaluar.

  Ndalesa e Pakistanit vjen pas protestave kundėr Shėn Valentinit nga studentėt nė Indonezi tė cilėt besojnė se festimi nxit seksin e rastėsishėm.

  Policėt religjiozė nė Arabinė Saudite ndaluan shitjen e dhuratave tė Shėn Valentinit mė 2008, duke u thėnė lokaleve tė hiqnin tė gjitha produktet e kuqe.
  Express
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 2. #2
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  36,054
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11846
  Pune e madhe shume ! hahahaha
   

 3. #3
  Donatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Lauri
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  8,903
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  6115
  Si i del pune islamit me gjithcka e per gjithcka
  I vetmi vend me i rehatshem per ju eshte shkretetira arabe, atje ku asnje perandori kurr nuk eshte interesuar per ate zone, pervec beduineve me kamel.

  ps do jete lajm fals i express
  Askush nuk eshte me i skllaveruar se ai qe gabimisht mendon se eshte i lire.

 4. #4
  VIP fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Forca e Rrespektit
  5555
  Haram ju qofte atyre qe e festojne,une jam pro ta nxjerrin sheshit e ta godasin me gure...
   

 5. #5
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  29,131
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Po pres bileten e po iki....historikisht kjo feste mi ka sjelle zorret ne fyt.
  Sepse nuk kam nevoje per kete dite te dua apo te me duan.... lere pastaj kete komercionalizmin e tepruar.
  Asnjehere skam bere dhurata ne kete dite....edhe pse kam marre por c'rendesi ka kjo
   

 6. #6
  Alis Volat Propriis fv Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,314
  Forca e Rrespektit
  8311
  Si guxoni te festoni Shen Valentinin, ditėzinj!!
  "I want to be important. By being different. And these girls are all the same.” - Sylvia Plath

 7. #7
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,362
  Forca e Rrespektit
  11349
  Hmmmmmmmmmmmmm
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 8. #8
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i C3nI
  Antarėsuar nė
  Jun 2013
  Postime
  3,122
  Forca e Rrespektit
  1305
  Keni kujdes ! Sot cdo gje eshte bere komercializem , qe parat te transferohen ne ateizem ! Perdorni trurin pakez , bota ka mbi 1000 fe , nuk duhesh te jesh aq budall e ti festosh te gjitha festat e ketyre feve !
  Heren e fundit u redaktua nga C3nI; 16-02-2017 ne 21:23.
  87654321

 9. #9
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,362
  Forca e Rrespektit
  11349
  Pse eshte aq e veshtire te kuptohet...qe te ndalohet dicka eshte e keqe
  Nese zgjedh TI, atehere di lirine e vendos TI

  Akoma se keni kuptuar qe jane gabim keto
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 10. #10
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i C3nI
  Antarėsuar nė
  Jun 2013
  Postime
  3,122
  Forca e Rrespektit
  1305
  E keqe eshte ajo veper vetem athere kur ndalohet e mira ! Ne Islam e mira , dashuria ,martesa , familja eshte e lejuar . Dhe e kunderta , imoraliteti , kurveria , e keqja dhe urrejtja eshte e ndaluar .
  87654321

 11. #11
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  8,310
  Forca e Rrespektit
  4563
  Citim Origjinale Postuar nga C3nI Shfaq Poten
  E keqe eshte ajo veper vetem athere kur ndalohet e mira ! Ne Islam e mira , dashuria ,martesa , familja eshte e lejuar . Dhe e kunderta , imoraliteti , kurveria , e keqja dhe urrejtja eshte e ndaluar .
  Hajt mo .
  Pedofilin e kan normale ama andej
   

 12. #12
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i C3nI
  Antarėsuar nė
  Jun 2013
  Postime
  3,122
  Forca e Rrespektit
  1305
  Citim Origjinale Postuar nga Passion Shfaq Poten
  Hajt mo .
  Pedofilin e kan normale ama andej
  Lexove per pedofilin e nje prifti i cili ishte drejtor i nje shkolle ne Kosove ? Te i thuhet nje shteti apo vendi pedofilin e kane e kane normale hmmm ! Kogja trimeri nga ana juaj !!
  87654321

 13. #13
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  8,310
  Forca e Rrespektit
  4563
  Citim Origjinale Postuar nga C3nI Shfaq Poten
  Lexove per pedofilin e nje prifti i cili ishte drejtor i nje shkolle ne Kosove ? Te i thuhet nje shteti apo vendi pedofilin e kane e kane normale hmmm ! Kogja trimeri nga ana juaj !!
  Ti e ke problemin me prifterinjt,apo do te me tregosh se s'esht e vertet akuza qe thash?
  Aman me gjith prifterinj.
  Neverites jan ata mazllum pleq qe u japin vajzat pa mbush te 10-at
   

 14. #14
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i C3nI
  Antarėsuar nė
  Jun 2013
  Postime
  3,122
  Forca e Rrespektit
  1305
  Citim Origjinale Postuar nga Passion Shfaq Poten
  Ti e ke problemin me prifterinjt,apo do te me tregosh se s'esht e vertet akuza qe thash?
  Aman me gjith prifterinj.
  Neverites jan ata mazllum pleq qe u japin vajzat pa mbush te 10-at
  Akuzat e tua mbeshteten ne ndonje skizofren ateist ! Te akuzosh nje vend multimilionesh te duhet baze multimiliona faqesh te argumentuara . E tybe as ne hart nuk e dine ku i bjene Pakistani !! E lere tia lejosh vetes te akuzosh .
  Ata te pakten i martojne gocat e tyre . E shqiptaret e zi ia shesin sllaveve gocat sikur te jene bageti ! Si i bie qe une ti perfshij te gjitha gocat e Shqiperise qe jane bageti ? Dhe prinderit e tyre si shites bagetish ! E kupton keshtua thua ti ?
  Jo i nderuar bota nuk duket vetem ashtu si mendon ti .
  Heren e fundit u redaktua nga C3nI; 16-02-2017 ne 22:22.
  87654321

 15. #15
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  8,310
  Forca e Rrespektit
  4563
  Ore c'te ze me krahasimet,prifterinjt,shqiptaret etj ?

  U japin pleqve,harbutve,hamshorve lapanjoze femij?
  Hyj ne video,dokumentare e shiko.
  Te shtrengosh dhembet e te shash pafund(femij o Cen dreqi ta haj) femij .

  Esht e dhimbshme fakti se gjenerat si e jotja kan frik ta kundershtojne.
   

 16. #16
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i C3nI
  Antarėsuar nė
  Jun 2013
  Postime
  3,122
  Forca e Rrespektit
  1305
  Jo une kundershtoj se pari ketu ku jetoj ne vendin tim . Te gjithe ata abuzues qe kane tituj akademik dhe fetare . Edhe kerkoj edhe prej teje , sepse neser edhe femij yt mund te jete viktimb i/e abuzuar .
  Kur ti rregullojme punet ne oborrin tone qe i kemi lemsh , pastaj mund te merremi me martesat e hershme ne Pakistan . A e dine ti se ne faqet pornografike ke me mijera femije prej 10 vite e tutje !?Ata femije nuk jane prodhim i Pakistanezeve ! Kjo eshte me problematike mendoj se sa martesa e hershme ne ato vende . Kur e dijme se imoraliteti eshte shkaktari kryesor i shkaterrimit tw familjes . Kundershtimi duhet bere nga gjerat e medha duke shkuar tek te imtat .
  87654321

 17. #17
  oNcE... fv Avatari i Soulmind
  Antarėsuar nė
  Dec 2011
  Postime
  12,513
  Forca e Rrespektit
  9243
  Uf, nje hall me pak

  Eh medet!
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 18. #18
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,471
  Forca e Rrespektit
  3405
  Bukur fare !
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 19. #19
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  8,310
  Forca e Rrespektit
  4563
  Kush fshiu komentin tim te fundit?
  Pres pergjigje.
   

 20. #20
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,362
  Forca e Rrespektit
  11349
  Citim Origjinale Postuar nga Passion Shfaq Poten
  Kush fshiu komentin tim te fundit?
  Pres pergjigje.
  Passion ne ste meritojme ne kete forum
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 21. #21
  VIP fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Forca e Rrespektit
  5555
  Citim Origjinale Postuar nga Passion Shfaq Poten
  Kush fshiu komentin tim te fundit?
  Pres pergjigje.
  3 postimet e fundit i shpura ne kosh une per arsye se po kthehej biseda ne personale dhe e dyta ishin jashte teme...!
   

 22. #22
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  29,131
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  E tmerrshme ....ndalimi i kesaj feste idiote do na sjelli pasoja te medha ne ndertimin e raporteve Pakistan - Shqiperi. probleme ne marredhenie diplomatike dhe gjeopolitike

  pika ne koke hahahaha
   

 23. #23
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  29,131
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga C3nI Shfaq Poten
  Akuzat e tua mbeshteten ne ndonje skizofren ateist ! Te akuzosh nje vend multimilionesh te duhet baze multimiliona faqesh te argumentuara . E tybe as ne hart nuk e dine ku i bjene Pakistani !! E lere tia lejosh vetes te akuzosh .
  Ata te pakten i martojne gocat e tyre . E shqiptaret e zi ia shesin sllaveve gocat sikur te jene bageti ! Si i bie qe une ti perfshij te gjitha gocat e Shqiperise qe jane bageti ? Dhe prinderit e tyre si shites bagetish ! E kupton keshtua thua ti ?
  Jo i nderuar bota nuk duket vetem ashtu si mendon ti .
  o cen i kerkese kam per ty moter....me avash se e ke marre me yrysh te modh kete mhb e fese dhe sta kemi ngene me keto idiotlliqet e tua duke denigruar figuren e askujt.
  He te keqen vllai!
   

 24. #24
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,707
  Forca e Rrespektit
  3192
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  o cen i kerkese kam per ty moter....me avash se e ke marre me yrysh te modh kete mhb e fese dhe sta kemi ngene me keto idiotlliqet e tua duke denigruar figuren e askujt.
  He te keqen vllai!  Tema: mire ja bejn,ska edhe te falesh 5 here ne dite,edhe te festojn shen valentin
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 25. #25
  Donatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Lauri
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  8,903
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  6115
  Sot eshte festa e maceve. Do ndalohet edhe kjo?
   

 26. #26
  VIP fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,743
  Forca e Rrespektit
  987
  Paj shihni qė 365 ditė pakė janė, nėse shumohen kėto festa. Mu si qė supozohet qė edhe IP ( internet Protocol) nuk do tė ketė.

  p.s. shini si normale kur dikush diēka nuk feston. Jetojmė nė botė tė civilizuarė e jo Diktaturė (sė paku,tani pėr tani).
  Sikur njeriu tė kishte prejardhje nga majmuni, sot majmunėt nuk do tė ekzistonin!!!
  Ēka thyhet, vetėm flaka e ngjet!
  Para se tė merresh me mjekrrėn e tjetėrkujt mendo sė pari sa libra ke lexuar !

 27. #27
  Themelues i Forumit fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,516
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4519
  Dita e tė Dashuruarve nuk ka lidhje me kulturėn tonė dhe duhet tė injorohet”, kishte thėnė ai vitin e kaluar.
  Po shum mir .ai nuk ka then te ndalohet ne gjith boten... tani nese je besimtar praktikant i cfardo feje qoft.. ai i din rregullat dhe festat se cilat lejohen dhe ndalohen.
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

 28. #28
  Donatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Lauri
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  8,903
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  6115
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten


  Pakistani ėshtė bėrė vendi mė i fundit qė e ka ndaluar Shėn Valentinin.
  Janė ndaluar tė gjitha festimet publike dhe mbulimi nga ana e mediave pėr shkak se festimi nuk ėshtė pjesė e traditės myslimane.

  Urdhri u dha nga Gjykata e Lartė nė Islamabad, pas tentimit tė pasuksesshėm pėr ndalim vitin e kaluar.

  Presidenti Mamnoon Hussain tė mos e festojnė Shėn Valentinin, festė tė cilėn ai e kritikoi si imponim tė Perėndimit nė kundėrshtim me rregullat e islamit.

  “Dita e tė Dashuruarve nuk ka lidhje me kulturėn tonė dhe duhet tė injorohet”, kishte thėnė ai vitin e kaluar.

  Ndalesa e Pakistanit vjen pas protestave kundėr Shėn Valentinit nga studentėt nė Indonezi tė cilėt besojnė se festimi nxit seksin e rastėsishėm.

  Policėt religjiozė nė Arabinė Saudite ndaluan shitjen e dhuratave tė Shėn Valentinit mė 2008, duke u thėnė lokaleve tė hiqnin tė gjitha produktet e kuqe.
  Express


  Keta femra nuk dalin ne protesta per shkeljen e te drejtave te tyre, qe po rrahen me kamxhik si lopa ne shesh te qytetit. Mire jua bejne qe ju rrahin deri sa te rrini urte si delet, femra hipokrite.
  Islamin e "paqes" e prish me shume dashuria mes njerzeve se sa kamxhiku.!!!!!

  Provo e vesh rroba te kuqe po deshe. Isis nuk eshte islam?  Ju qe dini arab-bisht perkthejeni pak cili eshte motivi qe akuzohet kjo grua.Cosi i terroristi islamici processano e uccidono una donna per strada - IlGiornale.it
  Askush nuk eshte me i skllaveruar se ai qe gabimisht mendon se eshte i lire.

 29. #29
  Banned fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Tiranė
  Postime
  281
  Forca e Rrespektit
  0
  Pakistani nuk eshte qendra e botes qe te diskutohet kaq shume, paragjykime mund te hedhim sa te duam derisa nuk dime asgje pse ndodh kjo.
  Gjithsesi si me pa Pakistanin, kjo feste do festohet edhe per shume vite..
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •