1 qershor

kitrra 123

plak gjufurrak
Gëzuar 1 qershorin, ditën e fëmijëve, të gjithë fëmijëve të botës dhe veçanërisht fëmijëve shqiptarë!


E DUAM LUMTURINE


Kur nje zog, nje pellumb ne shikojme,
Duam krahe si at ate flutrurojme.
Zemra jone tik e tak, kur troket.
Me zemra flet.


Ne cdo stine kudo jane pranvere.
Dhe ne sy ata mbajne jeten tone.
Dashurine, lumturine e pafund
Me endrra shume.


Mbajme nje bote me endrra
Jane te lumtur shume
Kenge per nenat-syrin e pagjume.


Te gjitha do i dhuroja
Kaq te lumtur t’I shikoja
Dhe femijet ne gjithe globin
Anembane.


Mos u prishni lumturine,
Mos ua prekni dashurine,
Askush most a provoje
Se nenat s’ju lejojne.


Fjala nene kudo ne bote,
Zgjon ne zemra dasshurine
Mirmengjes!- jetes i thone
Se nena lind njerine.
Kjo dote qe tundi djepin,
Gjithe boten lumturon.


Mos ua prishni enderrat!
Jane te vegjel shume.
Mos lendoni nenat
Syrin e pagjume!
 

AjSi

...
Titulli: 1 qershor

happy-childrens-day.gif

Gezuar te gjithe femijevee edhe vetes sime :lol:
 
Titulli: 1 qershor

Shume e bukur kjo kenga Kitrra :D

Gezuar te gjithe femijve dhe te gjithe atyre qe ndihen femije :D
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: 1 qershor

gezuar te gjithe femijeve,ne vecanti Evi3LOL
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: 1 qershor

O Gezuar!!Para disa diteve po shikoja kshu rastesisht nje film shqipetare!Momenti ku e pash ishte pikerisht 1 Qershori dita e femijeve!:D
 

sensuu

sweet
Titulli: 1 qershor

gezuar nje qershorin............edhe ditelindjen e mamit tim me kete rast :D i them mamit ti do jesh perhere femije ahahha sa qef
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: 1 qershor

shume faleminderit kitrra per urimin
hihihihi
 

kitrra 123

plak gjufurrak
1 qershori

O kalamaja te Forumitvirtual urime 1 Qershorin! :lule:

1 QERSHORI

1 qershori dita e jonë
Zemrat ëmbël seç këndojnë
Lart pëllumbat fluturojnë
Me ne paqja përgjithmonë

Anë e kënd le të ushton
Këngë e jetës o fëmijë
Dashuria të burojë
Për ne qielli le të ndrijë
 

Elushe

Vogëlushe
Pe: 1 qershori

Gezuar 1 Qershorin femije te dashur. Jeni gezimi dhe lumturia e kesaj bote. Zoti ju ruajt e ju plotesofte ç'do deshire qe keni.

Kitrrush te lutem mi puth dhe mi perqafo ato dy vegolushet e tu. Uroj nga zemra qe te rriten te lumtur dhe paçin vetem te mira ne jete.
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: 1 qershori

I a te uroj edhe une kete dite.
Po pse kjo dite eshte vec e femijeve?
Kane qene egoista ata qe e kane vendosur keshtu.
Te rikthehesh edhe nje here me buzeqeshjet e padjallezuara..
Te kujtosh kohet kur iknim ne shkollen fillore dhe ishim plot gezim
Kur luanim
Kur gjakosnim gjunjet e prap ngriheshim duke qeshur.
Kur ziheshim me nje shoqe edhe max thonim ''do i them mamit''
Kur ishim me jaka te rregullta me facoleta te pastra dhe prisnim qe dikush te na thoshte nje fjale te mire
Sa e sa here vraponim neper korridore te shkolles, neper fusha te lojrave dhe ishim te gezuar.
Mos jini te padurueshem te rriteni te dashur te vegjel sepse koha juaj eshte koha me e cmuar
Ata qe u larguan nga bota juaj jane vertete te humbur.
Meqe spo e quaj dite vec per kalamajat uroj te jene me hare cdo here te gjithe ata qe ndihen femi brenda :D
 

ReNdEx

Interist Forever
Pe: 1 qershori

Gezuar nje qeshorin te gjithve qoft nje muaj mbarsijeper ju klm :):)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Pe: 1 qershori

Flm Kitrra, qe u kujtove te na urrosh 1 Qershorin.
Urime dhe princeshes bashke me princit vogel:)>
 

Elteme

Antar Aktiv
Pe: 1 qershori

Gezuar 1 Qershori Dita Nderkombetare e Femijeve, uroj te gjitha te mirat per femijet kudo qe jan te ken fat suksese e dashuri
 

E3

Anëtar i Nderuar
Pe: 1 qershori

Gezuar dhe juve qe mendoni se jeni ''rritur'' tashme,por ne te gjithe ne endet akoma nje femije :)
 

AjSi

...
Pe: 1 qershori

Faleminderit te gjitheve per urimet :p lol

Anyways gezuar te gjitheve edhe atyre qe ndihem akoma femije ne shpirt :))
 

ReNdEx

Interist Forever
Pe: 1 qershori

Sa do qe rritemi prap egziston nje copze fmijrie bernda nesh :)
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Pe: 1 qershori

[video=youtube;2-ltuvT6rZ0]http://www.youtube.com/watch?v=2-ltuvT6rZ0&feature=share[/video]
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Pe: 1 qershori

Gezuar 1 Qershorin... Ne ketej e festuam 1 Qershorin per here te pare ne Shqiperi... Sa qejf... Kalamaja nga te gjitha anet :)
 

Elushe

Vogëlushe
Pe: 1 qershori

Karamele, puthe nga une plzzz!! E kalofshi mrekulleushem atje.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Pe: 1 qershori

Gezuar 1 Qershorin... Ne ketej e festuam 1 Qershorin per here te pare ne Shqiperi... Sa qejf... Kalamaja nga te gjitha anet :)

Ndjehem i gezuar pa mase per kete fkat, mikja ime. Qofsh e gezuar dhe e lumtur tere jeten. bebja past fatin e mbare dhe le ti ngjaje kohes :kiss:kiss
 

MasteR

I'm offline
Pe: 1 qershori

Si sma uroi njeri festen :( :p
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Pe: 1 qershori

Sa gje e kot te caktohet me data kur duhet te sillesh mir me femit , kur duhesh ti blesh ndonje dhurat kur eshte dita e tyre , e ditet tjera merrni e rrehni :p .
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Pe: 1 qershori

Sa gje e kot te caktohet me data kur duhet te sillesh mir me femit , kur duhesh ti blesh ndonje dhurat kur eshte dita e tyre , e ditet tjera merrni e rrehni :p .
E me vertet, ne daten 1 te muajt qershor e ke te ndaluar ta rafesh femijen.....
Kush ka ndermend ta rafi, smban kont nga data apo dita...
Kush e do femijen sillet mire me ate dhe ne daten 1 dhe ne daten 12 dhe ne daten 120...Pra cdo dite...
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Pe: 1 qershori

Faleminderit Elushe, patjeter do e puth :)

Kitrra, fat e shendet edhe yjeve te tu. Jete te gjate e te lumtur bashke me mamin dhe babin :D
 
Top