10 arsye pse të duhet me patjetër në jetë një njeri i shenjës së Luanit!

DeliriumMind

Disconnect to Riconnect 💫
0-131.jpg

Për informacion të përgjithshëm:
Simboli: Luan
Elementi: Zjarri
Planeti drejtues: Dielli
Besojeni njerëz: Luani sundon!
Të lindurit me fat midis 23 korrikut dhe 22 gushtit janë mbretërit e zodiakut. Të drejtuar nga Dielli, këto mace gjigande konsiderohen si udhëheqës karizmatikë dhe kushdo që dëshiron pak flakë në jetën e tij, mund të flirtojë me një Luan.
Do të keni një mik për kokë
Me plot gojën ju themi se një Luan është një mik ku mund të mbështeteni. Pavarësisht se mund t’ju lërë të veproni sipas kokës suaj, të gaboni dhe të abuzoni me mirësinë e tij, do t’ju mirëpresë gjithnjë në shtëpi, por…
Kujtoni që mund t’ju kthehet edhe në një armik për kokë!
Askush nuk është në gjendje të përballojë një grindje me një Luan. Mbani mend që nuk harrojnë kurrë, kurrë, kurrë.
A mund të flasim pak për dhuratat?
Luanët janë shumë bujarë kur vjen puna tek dhuratat dhe sikur të mos mjaftonte, gjejnë përherë më të veçantat. Paratë nuk janë problem, duan thjesht të tregojnë mirënjohje dhe kujdes, por…
Mendoni mirë kur u bëni dhurata, nuk pëlqejnë lehtë!
Epo çdo e mirë e ka një të keqe. Një Luan nuk bën kompromise për dhuratën dhe të njëjtën gjë pret edhe për vete. Ndaj tregohuni të zgjuar.
Koha me ta = koha më e mirë e mundshme!
Nëse doni pak spontanitet, argëtim, flirtim në jetën tuaj, besojmë se e dini vendin ku duhet të drejtoheni. Festa nuk fillon pa ardhur mbreti.
Luanët e çmojnë shumë familjen.
Udhëheqësit krenarë bëjnë të pamundurën që familja të jetë e sigurt dhe askush të mos i shqetësojë. Në fakt, askush nuk do të donte të përballej me acarimin e tyre.
Njerëz të famshëm kanë qenë/janë Luan në horoskop, si: Mick Jagger, Yves Saint Laurent, Madonna, Schwarzenegger, Barack Obama, Andy Warhol, Kubrick, Hitchcock, Whitney Houston, Neil Armstrong, De Niro, Jennifer Lawrence, Coco Chanel, Slash, Amelia Earhart, Usain Bolt , JK Rowling, Napoleon. Ok, kaq mjafton.
Një Luan nuk harrohet kurrë
Ata kanë vetëbeim, janë tërheqës, pasionantë dhe shfaqin pikëpamje të pandryshueshme për jetën. Edhe pse ndonjëherë mund të ndiheni të lodhur apo dëshpëruar nga mendimet e tyre të prera, një partner i shenjës së Luanit zor se do të harrohej.
Nëse këto nuk mjaftojnë, ja disa karakteristika të tjera që i bëjnë Luanët akoma më të mrekullueshëm: të drejtëpërdrejtë, krenarë, besnikë, vishen mirë, të besueshëm, miqësorë, argëtues, mendjemprehtë etj., ç’doni më shumë?!
 

Hera

Banned
Jo m cne thaah t shuash kureshtjen oj cuc ???

Hapu deren naj got raki ene qetsohen ??


Raki ba se dine se sja kane idene ...po naj lule jeshile ajo po ?????
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
o zot nuk di cfar te shtoj?
Luani nuk lejon te veproni sipas kokes tuaj(sakt)
askush nuk do donte te perballet me nje Luan?
shum familjar?
Nuk harroj kurr kurr.
Mendon mir cfare dhurate do i beni luanit?
njerzit e famshem Luan.
Krenar,vishen mir,te besushem,miqsor menje mpreht. Cfar do me shum???

ps..nga sonte me cdo shenje do jete kot??
 

Baboon

FALEMINDERIT!
@DeliriumMind tashi Unë s'po i rendis arsyet por vetëm shif ç'a osht demi ?Demi është shenja e dytë astrologjike nga Zodiac. Kjo shenjë përfaqësohet nga një dem dhe drejtohet nga Venera. Historia që fshihet pas këtij demi ka origjinën në mitologjinë Greke. Ajo bazohet në kafshën që tradhtoi perëndeshën Hera dhe u bë të endej tokën vetëm për të marrë lirinë e tij. Ata që kanë lindur nën ndikimin e kësaj shenje kanë lindur midis 21 Prill dhe 21 Maj. Për shkak se Demi sundohet nga Venus, tipare të caktuara të atyre që kanë lindur gjatë kësaj kohe, si përputhshmëria e tyre e përgjithshme me të tjerët dhe nivelet e tyre të mëdha të besimit, ndikohen në përputhje me rrethanat.

Ka shumë mënyra që mund të përshkruhet shenja Demi. Kokëfortë, dembelë, materialistë, të gjitha këto tipare shpesh theksohen kur flasim për një Taurean. Ata madje konsiderohen të kota ose të tepërt në disa raste. Ndërsa këto fjalë mund të përshkruajnë një pjesë të vogël të personalitetit të Taureanit, ato përfundimisht nuk e mbulojnë tërë gjënë. Ka shumë më tepër tek Demi sesa vetëm kaq, dhe shumica e tij në të vërtetë është shumë e shëndetshme. Demi mund të marrë lehtësisht titullin për të qenë një nga shenjat më të mira të Zodiac. Ata janë qenie të besueshme, logjike dhe të përgjithshme paqësore; ju vetëm duhet t'u jepni atyre një shans!

lol i shons ? thotë ???P.S @Hera

tashi na e bo hallall po Liria qenka gjo e modhe ???
 
Top