10 kenget per te bere dashuri

GLOOM

Catch me if you can...
ImagesCASVXESO.jpg


Nuk eshte sekret per njeri, gjate nje takimi galant dhe per me teper nese behet fjale per ate te parin, atmosfera muzikore mund te influencoje tek marrdhenia juaj. Siti Spotify, ka shkuar me tutje duke konfirmuar qe “qe titar qe perbejne playlisten tuaj per te joshur jane me te rendesishme se nen veshjet qe ju mbani veshur , meqe behet fjale t’ja dilni mbare per nje ceshtje dashurie”. Platforma e shitjes se muzikes ne linje mbeshtet nga nje studim I cili eshte per midis muzikave ; romance dhe joshje .

Sipas ketij te fundit , nje person mbi tre do te jene ne gjendje te citojnse nje kenge qe atyre I duket “ me e mire se ****i” .Per kete arsye per me shume 40% e personave te pyetyr muzika e degjuar gjate marredhenies ****uale ka me teper efekt sesa kontakti me lekuren e partnerit. Ky rezultateshte fantastik : Muzika mund te aktivizoje te njejtat ndjenja kenaqesie si ajo e shkaktuar nga ushqimi, medikamentet ose ****i.

Sigurisht qe studimi vendos titujt e kengeve te konsideruara si me afrodiziake nga te anketuarit. Dhe jane titujt e filmit “Dirty Dancing” qe ndodhen ne krye te listes, duke u ndjekur nga “ ***ual Healing” I Marvin Gaye , me pas “ Bolero” I Ravel . “ Nese behet fjala per ****, suksesi I Dirty Dancing si per femrat ashtu dhe per meshkujt , ka nje karakter sensual titulli dhe kenge”Ja 10 titujt e kengeve per te bere dashuri nga studimi “ Science Behind The Song”

1. Dirty Dancing - Anything from the Soundtrack

2. Marvin Gaye - ***ual Healing

3. Ravel - Boléro

4. Berlin - Take My Breath Away

5. Barry White - Anything from His Collection

6. Marvin Gaye - Let's Get It On

7. Righteous Brothers - Unchained Melody

8. Céline Dion - Titanic Soundtrack / My Heart Will Go On

9. Serge Gainsbourg - Je t'aime

10. Whitney Houston - I Will always Love You
Burimi Ikub.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: 10 kenget per te bere dashuri

Une mbaj mend nje tjeter liste te kengeve, ku ishte *** machine, nora jons don't know why
i parapelqej, ska rendesi funksioni.
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: 10 kenget per te bere dashuri

Prandaj ka mbet mbrapa Bota me femij :p Pershembull ne shqiperi u benin gjerat me napolon :D
 
Top