10 kercime per te tonifikuar trupin

Cfare ka me te mire sesa te jeni ne forme duke u zbavitur? Fal kercimit eshte e mundur te beni nje aktivitet fizik argetues dhe ne te njejten kohe te skalisni kofshet, te holloni belin dhe te tonifikoni abdominalet!

E rendesishme eshte te zgjedhim nje kercimin qe na pelqen me shume dhe ne baze te nevojave tona. Kemi nevoje te humbasim peshe? Me mire burlesque! Duam te pasme si Pippa Middleton? Jepini me Hip hop!

Kercimi i barkut- Ne te kundert nga sa mund te mendoni kercimi i barkut nuk sherben vetem per te qene sa me sensual, por edhe per te tonifikuar muskujt e abdomenit dhe te bustit. Eshte ideal per ato qe kane pesuar trauma fizike dhe nuk mund te bejne sforco te teperta.

Burlesque- Kercimi-strip tease qe ka kercyer Dita Von Teese eshte ideal per te djegur yndyren, te forconi barkun dhe te rimodeloni kembet.

Kercimi klasik- Nuk eshte e nevojshme te interpretojme Mjelmen e Zeze nese bejme dance klasik, mund te fokusoheni ne fuqine kardiotonike dhe ne mundesine per te forcuar muskujt abdominal dhe te shpines.

Zumba- Deshironi te levizni me ritem dhe te humbi peshe? Asgje nuk eshte me e mire sesa Zumba perju. Ben mire per zemren dhe ndihmon te skalismuskujt, glutealet dhe kofshet.

Bhangra- Lereni veten te josheni nga orienti dhe provoni kete lloj kercimi eshte nje ilac i vertet per zemren, per shpinen dhe per barkun. Per me teper me Bhangra do te permiresoni shume ekuilibrin tuaj.

Salsa- Ky kercim i ben mire si fizikut dhe humorit! Do te keni kembe tonike por edhe shpina dhe gjoksi do te forcohen nga kercimi ne cift.

Kercime afrikane- Nese keni deshire te zbaviteni me nje kercim origjinal dhe ne te njejten kohe qe i ben mire trupit tuaj zgjidhni kercimet afrikane, do tju ndihmojne te punoni me stretching dhe me zemren.

Kercime salle- Keto lloj kercimesh jane shume te mire per tju sjelle ne forme ose per tu mbajtur ne levizje kur nuk jeni me te rinj. Ndihmojne te punoni me ekuilibrin dhe ne te njejten kohe forcojne trupin.

Hip-Hop- Ideale per ata qe deshirojne te tonifikojne kofshet, meqe shumica e levizjeve behet me gjunje te thyera, por ky kercim eshte shume i mire edhe per shpinen dhe barkun.

Tip-Tap- Asgje nuk do tju bej te humbisni peshe me shume se nje tip-tap i vjeter! Levizje te shpejta dhe te koordinuara mire favorizojne qarkullimin dhe muskujt qendrojne tonik.

sekretebukurie.com
 
Pe: 10 kercime per te tonifikuar trupin

Zumba me pelqen mua ..............1 ore ne dite kercim eshte ilac per trupin tone ,po thuaj kush ka vullnet te kercej cdo dite nga nje ore :/
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: 10 kercime per te tonifikuar trupin

Kam provuar zumben, tip tapin dhe kercime salle. Kercimet e salles te knaqin. Kurse levizjet e zumbes dhe te tip tapit s'mi kap truri dot kollaj lool
 

Elushe

Vogëlushe
Pe: 10 kercime per te tonifikuar trupin

Mua sikur s'ma mbushi mendjen zumba, apo ndoshta sepse ne ato dy klasa qe vajta ajo instruktorja nuk ishte e zonja.
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Pe: 10 kercime per te tonifikuar trupin

Mua me pelqen zumba... E bej me shume per qejf, jo per humbje peshe.
Eshte qejf ne fakt ne palester me nje instruktore te mire qe e ben dhe te kendsheme kohen, por nga orari intens qe kam, e kam bere download dhe e bej "zumba ne kushtet e shtepise" lol :D
 

Elushe

Vogëlushe
Pe: 10 kercime per te tonifikuar trupin

LOL

Karamele une bleva nje "belly dancing" DVD per t'a perdorur 'ne kushtet e shtepise', ato dy javet e para e bera se mu duk shume interesante...pastaj thashe to hell with this lol.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Pe: 10 kercime per te tonifikuar trupin

O cupa e gra :syze:kerceni rreth kuzhine aty e qe besa kapni fshesen e kerceni rreth oborri :hello:perseriteni kete tre here ne dite pas buke nese doni trupin me tonik :p:p
 

El'Mejor

Daja
Titulli: Pe: 10 kercime per te tonifikuar trupin

Mua me pelqen zumba... E bej me shume per qejf, jo per humbje peshe.
Eshte qejf ne fakt ne palester me nje instruktore te mire qe e ben dhe te kendsheme kohen, por nga orari intens qe kam, e kam bere download dhe e bej "zumba ne kushtet e shtepise" lol :D

ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ ─▀██▀───▀██▀─▀██──██─▀██▀▀▀ ──██─────██───██▄█▀───██▄█ ──██─────██───██▀█▄───██▀█ ─▄██▄▄█─▄██▄─▄██──██─▄██▄▄▄ ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ
 
Top