10 qytetet ku trafiku është një tmerr i vërtetë.

PiNkY

Anëtar i Nderuar
158-600x320.jpg


Ato mund të cilësohen në fakt, si qytetet më të frekuentuara të botës nga makinat. Dyndja e të cilave, bën që trafiku brenda tyre, të jetë një tmerr i vërtetë për banorët.

Kështu pohon të paktën një listim i fundit, kryer pikërisht mbi trafikun si të tillë dhe që ka rezultuar se kryeqyteti që e ka më të lartë këtë tregues është ai rus, Moska.

Sipas këtij studimi, mesatarja e kohës së udhëtimit të moskovitëve, është 66% më të lartë në krahasim me atë botërore, pikërisht për shkak të situatave të vështira që krijon kaosi i trafikut në këtë qytet metropoletan.

Moska në këtë aspekt, parakalon Stambollin, i cili vitin e kaluar udhëhoqi renditjen evropiane, pikërisht për treguesin e bllokimit të rrugëve nga trafiku. /noa

Renditja e 10 qyteteve me më shumë trafik në botë:

1. Moska

2. Stambolli

3. Varshava

4. Marseja

5. Palermo

6. Los Anxhelos

7. Sidnei

8. Shtutgart

9. Parisi

10. Roma
/noa/
 

MasteR

I'm offline
Pe: 10 qytetet ku trafiku është një tmerr i vërtetë.

Prisja dhe tiranen lol
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: 10 qytetet ku trafiku është një tmerr i vërtetë.

Po napoli ku esht? Ktu as me biciklet nuk ecet jo me me makin :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: 10 qytetet ku trafiku është një tmerr i vërtetë.

Varshava smu duk edhe aq e trafikuar pra..
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: 10 qytetet ku trafiku është një tmerr i vërtetë.

Tirana nuk esht se ka trafik,ska plan urbanistik!


Moske,Bossat Rus per te evituar trafikun e Moskes marin me qera nje ambulance dhe shikoni c'ben...

601361_225780444213339_1816939508_n.jpg
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: 10 qytetet ku trafiku është një tmerr i vërtetë.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: 10 qytetet ku trafiku është një tmerr i vërtetë.

BENI NJE XHIRO NE JAKARTA DHE ATEHER FLASIM SERISH :p. sme kane pare syte trafik te tille ne asnje vend tjeter.... atje vjen nga pupullsia ne fakt :(
 
Top