10 shqiptaret me te shquar ne histori...

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
ketu mund te thoni mendimin tuaj per shqipetaret me te shquar ne historine tone,ata njeres te cilet emri i tyre ka mbetur i gjelle fal bemave te tyre apo per ato qe kane bere ne fushat e tyre.
pra thjesht jepni mendimet tuaja se cilet duhet te jene ata 10 shqiptare qe jane me te shquarit.

mendimi im:

pirro i epirit
skenderbeu
ali pashe tepelena
nene tereza
ismail qemali
gjergj fishta
vellezerit frasheri
fan noli
asdreni
ismail kadare
 

metiboy

G-lan-G
ku edhe Adem Jashari oshte nje qe e meriton te hie ne top 10 kemi shume persona qe nuk duhet t harruar
 

Pogradecari

Anëtar Aktiv
Adem jashari eshte kosovar nuk hyn ne shqiptaret.
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
Adem jashari eshte kosovar nuk hyn ne shqiptaret.

adem jashari dhe cdo njeri nga kosova ne fillim eshte shqiptar pastaj kosovar,prandaj here tjeter mos thuaj qe nuk hyn ne shqiptaret se ata jane me shqiptar se ti dhe une bashke.
 

Pogradecari

Anëtar Aktiv
Po kjo teme nuk eshte me dashje qefi te vendosesh ke do ti.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: 10 shqiptaret me te shquar ne histori...

1.Adem jashari
2.Hasan Prishtina
3.Ismail Qemaili
4.Faik Konica
5.Sami Frasheri
6.Lorik Cana
7.Ismail Kadare
8.Sali Berisha
9.Gjergj Fishta
10.Ibrahim Rugova
 
Top