11 vjeçari nga Nigeria merr një bursë nga shkolla e vallëzimit në New York pasi video e tij u bë virale

NeVertiti

~Kohe & Stine~
11 vjeçari nga Nigeria merr një bursë nga shkolla e vallëzimit në New York pasi video e tij u bë virale

1598873309362.png

Një djalë i zbathur nigerian i bëri përshtypje botës me lëvizjet e tij të patëmeta të baletit dhe aftësitë e tij i kanë siguruar atij një bursë.

Rrjetet sociale janë me të vërtetë e dobishme këto ditë, ndërsa arrini të shihni kaq shumë gjëra të reja.

Gjithmonë është bukur të lexosh një histori të këndshme ose të shikosh lajmet e fundit. Sigurisht, mos i kushtoni vëmendje sendeve të këqija.

Një djalë nigerian po jeton ëndrrën e tij pasi video e tij u bë virale. Ajo i dha njëmbëdhjetë vjeçarit një shans për të marrë pjesë në një seminar veror në SHBA.

Ata janë mirënjohës për mundësinë. Anthony i talentuar do të marrë një shans për të jetuar ëndrrën e tij dhe për të përmirësuar aftësitë e tij.

“Kjo na bëri të ndihemi shumë të lumtur dhe mirënjohës. Ne nuk mund t’i besojmë syve tanë dhe ndonjëherë ne mendojmë se po ëndërrojmë. Zoti ka qenë aq i hirshëm për ne duke siguruar të gjitha këto gjëra.

-barefoot-ballet-performance-goes-viral4-520x650-1.jpg
Anthony është shumë i emocionuar dhe ka qenë gjithmonë një punëtor i zellshëm, kështu që është i lumtur që vazhdon të punojë drejt ëndrrave të tij dhe ta ketë këtë mundësi. Qëllimi kryesor për shkollën tonë është që nxënësit tanë të përfaqësojnë mirë baletin në Nigeri dhe ta sjellin atë në ballë ndërsa tregojnë elegancën e baletit, por gjithashtu duke lënë kulturën tonë të shkëlqejë”. /Telegrafi/
 

NGU

Wild child full of grace ?
@ZoteriaJuaj dhe ti do maresh ndonje cmim per perdorim te shumte te tik-tokut :p
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
E Kam pare kete djalin si kercen dhe eshte talent .Te tilla video ta bejne zemren mal.❤️❤️❤️❤️❤️❤️
 
Top