12 shkallet me te cuditshme :)

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
1. Keto shkalle jane konstruktuar nga mermer i bardhe. Gjtihashtu dhe thumbat qe shikoni ne veshje jane prej mermeri. Kushdo qe do te ngjiste keto shkalle duhet te jete i kujdesshem pasi mund te shpohet.
1.jpg

2. Keto shkalle mund te futen ne mur me nje shtyrje te lehte. Kjo eshte nje menyre e mire per te rezervuar hapesiren

2.jpg[

3. Shkallet e meposhtme jane dizanjuar nga arkitekti Johan Poppe. Fotografi i ketyre shkalleve eshte i apasjonuar pas shkalleve te cuditshme dhe te mahnitshme si keto me poshte
h3.jpg

4. Betoni i rafinuar eshte menduar per te ndjell imazhet e ujit te rrjedhshem te lumenjve mbi shkembinj. Nese duhet te perdoresh keto shkalle duhet te keshe kepuce apostafat per to pasi materiali eshte i rreshqitshem.:D
4.jpg

5. Shkallet e meposhtme jane absolutisht te mrekullueshme. Keto jane bere prej mermeri dhe qelqi me ngjyra. Ato mund te transformojne nje vend te zymte e te merzitshem ne nje vend te artit.
5.jpg

Soul
 
Last edited by a moderator:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Pe: 12 shkallet me te cuditshme :)

6. Keto shkalle jane te ndertuar nga bazamak (shkelje) trekendore duke krijuar kaos ne nje hapesire ndryshe jo te zakonshme. Kini kujdes kur hidhni hapin!:p
6.jpg

7. Keto shkalle te kujtojne stilin japonez!

7.jpg

8. Ju pelqejne shkallet spirale? Nese po ne shtepine tuaj te ardhshme mund ti perdorni:D
8.jpg

9. Keto shkalle pervecse jane interesante mund te jene dhe nje vend i pershtatshem per te luajtur..:D

9.jpg

10. Keto shkallet jan pak si shtrember, por pune e madhe, Askush nuk eshte perfekt:D lol
10.jpg
 
Last edited by a moderator:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Pe: 12 shkallet me te cuditshme :)

11. Keto jane vertet te rrezikshme. Imagjinoni ti kerkoni gruas/bashkeshortit tuaj tju sjelle dicka nga fqinji qe banon poshte. Mendoni se do ju degjoje? Lol

11.jpg

12. Ngjyra kuqe thuhet te jete ngjyre e guxishme.. Ka ndonjeri shkalle te kuqe ne shtepi?

12.jpg
 
Last edited by a moderator:

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Pe: 12 shkallet me te cuditshme :)

10. Keto shkallet jan pak si shtrember, por pune e madhe, Askush nuk eshte perfekt:D lol
Shiko fotografinë 14179

Moj cfare hyne ne pune ketu ky mekanizmi mekanik manual per fryerjen e gomave, topave dhe gjerave tjera :eek:hh:po trotineti cfare duhet aty :motor::eek:hh:
 

LoSsT

VIP
Pe: 12 shkallet me te cuditshme :)

Ato japonezet me pelqyen si ide mua...
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: 12 shkallet me te cuditshme :)

Mua me pelqyen 3,6,8,12...
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: 12 shkallet me te cuditshme :)

Ato te parat jane shume mire kur te vjen ndonje hajdut ne shtepi nje shtym atij dhe u be katerqind copa LOL. Pastaj ato ne sil japonez dhe ato te kuqet jane te lezetshme!
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: 12 shkallet me te cuditshme :)


Keto jane perfekte ne nje hapesire te ndricuar nga drita e djellit gjate dites, besoj qe krijojne pamje fantastike:)
 
Titulli: 12 shkallet me te cuditshme :)

Te bukura te gjitha ,por nuk kuptoj qellimin e arkitektit me kto shkalle ? Perfundimisht te biesh qe andej ....rrezik :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: 12 shkallet me te cuditshme :)

ti shtojme ca shkalle listes ??

Origami staircase nga Simone Savini

1391678_615564455167387_1449544480_n.jpg
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: 12 shkallet me te cuditshme :)

crazy_stairs_lego.jpg

casa-mila-la-pedrera-crazy-stairs-barcelona.jpg
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: 12 shkallet me te cuditshme :)

crazy-stairs-3.jpg


100_0047.jpg
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: 12 shkallet me te cuditshme :)

4. Betoni i rafinuar eshte menduar per te ndjell imazhet e ujit te rrjedhshem te lumenjve mbi shkembinj. Nese duhet te perdoresh keto shkalle duhet te keshe kepuce apostafat per to pasi materiali eshte i rreshqitshem.:D
Shiko fotografinë 14173

Soul

Këto janë të bukura.. por jo të përshtatshme mendoj.. mund të rrëshkasësh dhe thyesh kaptinën :p..
 
Top