15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

Arfenilla

Themelues i Forumit
Pemët janë një komponent i mrekullueshëm dhe i nevojshëm i Tokës.
Përveç se ofrues të oksigjenit, hijes, ujit, ushqimit, dhe strehimit, ato janë gjithashtu të bukura në mënyrën e tyre.

Në fotot më poshtë, ju mund të shikoni disa prej pemëve më të mrekullueshme te fotografuara ndonjëherë.B koha


1. Pema Maple në Japoni
pemet-1.jpg

2. Pemët Baobab në Morondova, Madagaskar
pemet-2_1758.jpg

3. Parku Kombëtar Sequoia
pemet-3_9826.jpg

4. Pemët “Gjak Dragoi” në Jemen

pemet-4_3843.jpg


5. Lugina Cocora, Kolumbi
pemet-5_5049.jpg

6. Boardman, Oregon

pemet-6_1359.jpg


7. Tuneli i pemëve në Spanjë

pemet-7_5289.jpg


8. Pema e vetmuar në Namibi
pemet-8_4473.jpg

. Pemët e fiqve në gjirin Moreton

pemet-9_1022.jpg

10. Pema “O”
pemet-10_8895.jpg


11. Pemët Qipro ne Teksas

pemet-11_8082.jpg

12. Pemët vullkanore, Kapoho, Hawaii

pemet-12_7129.jpg

13. Ishull ne Kanada

pemet-13.jpg

14. Parku Kombëtar Olimpik
pemet-14.jpg

15. 'Pema Wanaka' në Liqenin Wanaka, Zelanda e Re
pema-15.jpg
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

Ku ka si mrekullite e natyres..:))
 

DeliriumMind

Dje ishte dje, sot eshte sot.
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

do pagoja per 1 or ketu
pemet-1.jpg
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

SubhanAllah cfare mrekullish....
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

eshte interesant, se nuk din per cilen te percaktohesh si me e bukur se tjetra.:)

Vallah te gjitha jane te bukura,por keto drujt e Japonis, se ckan nje magji ne vete.....
 

Luis

Tip i cuditshem :P
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

sh bokor :D
 

sensuu

sweet
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

edhe une kam shume peme ne oborr :p
 

Aver

VIP
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

Kjo foto qenka kulmi.

Ndoshta e printoj ndonjehere, nese nuk e humb kualitetin pasi qe te zmadhohet.

pemet-11_8082.jpg
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

sa bukur :)
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

Vetem mua smu duken gje :p

po po vetem ty,sic duket, ne gjithe tjerit jemi te mahnit nga keto bukuri....:hihi::plak:
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: 15 pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë

Un ate ishullin e vogel do ta blej :p
 
Top