2022-shin e dua pa....

Okay, idene e morra nga 1 mikeshe ne insta:rolleyes:, (per koherence dmth😋), Por ajo qe do shkruajme ketu eshte:

Si e duam 2022-shin? Cfare eshte ajo gje, apo situate, apo gjendje, apo njeri, qe ju ka acaruar, merzitur, trishtuar, etj etj te cilen nuk do donit ta shikonit me sy ne 2022?
:)

Listim te mbare! ^_^
top-view-of-calendar-of-2022-year-and-pencil-on-paper-background-plans-to-do-list-for-2022-banner-copy-space-2F6K5HK.jpg
 
Qe te jem e sinqerte,viti 2021 ne shume cka ishte selektiv!
Por mendoj qe c`do largim,distancim,dhe nese ne nje moment te lendon,dhe te duket i padrejte!
Ne vazhdimesi kupton,qe vetvetja jote ke qene e drejte me ty dhe pjesen larguese!
Prandaj nuk besoj qe do kete me selektime 2021.
Keshtu qe dua nje atmosfere te embel,te ngrohte per festat e fundvitit,nje gote vere dhe muzik te mire! :)

Ne listen tjeter te deshirave;
Vetem shendetin, te shoh sa me mire njerzit rreth e rrotull!
Te shoh buzeqeshje,jo frike!
Te shoh optimizem , jo pesimizem!
Te shoh besim , jo deshtim!
Te shoh njerez qe buzeqeshin dhe shpresojne ,punojne per nje te neserme me te mire!
Uroj qe shtrydhja pisikollogjike dhe shpirtrore qe sundoj gjate 2021,ti ngelet keti viti.
viti pas ardhes qofte nje vit qe do na sjell lirine socaiale,evenimentet dhe jetet tona pas ne cdo thjeshtesi dhe lirshmeri te saj!
 
2021 ishte vit i nje ndryshimi radikal ne jeten time
cfare kerkoj nga 2022 eshte ...te perfundoj ky proces qe ka nisur ne 2021, te vazhdoj kete qe kam nisur dhe te marr frutet e asaj qe po mbjell
dhe pak qetesi shpirterore doja
 
Këtë vit arrita ca gjëra, jo të gjitha ato që synoja, por 80% të tyre.
U kënaqa dhe për ta shpërblyer veten, i dhashë një muaj pushim. Një muaj ndenja pa bërë gjë.
Vitin që vjen, e dua pa 20% të parealizuar. Aty duhet 100%, o bëhet o nuk bëhet fare, prandaj duhet vullnet.
 
Top