21 dhjetor 2012 !

orakulli

Anëtar i Respektuar
Mendimi 100% i IMI.
Cdo reformim i tokes ka zhdukur specie te tera ku ne te perfshihet dhe breza te njerezimit.Tokes i kane ndodhur tre reformime gjigante.Ku arsyet e ndodhjes jane mosekulibri prefek i mases dhe hapesires cili shoqerohet per rastin toke me ciklin e temparaturave si dhe me renien e asteroideve si pasojat me fatale.Renia e asterodive eshte shoqeruar ne te njeten kohen me shperthimin e vullkanit me te fuqishem ne toke(si rezultat i presionit gjigant mbi koren e tokes qe ushtron asteroidi qe con ne prsionin e madhe mbi berthamen e magmte te tokes) i cili ka fuqizuar dhe shpejtuar kohen e shkaterimit te nje nje ekulibri te caktuar dhe lindjen e je ekulibri te ri(te njejten gje dhe cikli i temepraturave).Ku quhet riformim ku kemi shkrirje te siperfaqes se tokes dhe pas ngrirje dhe njekohesisht periudha akullnajore.E fundit ka ndodhur 700 mije vjet me pare.Ato jane cikle te medhaja e cili ndahet ne minicikle me te vogla dhe keto ndahen me tej ne miniminicikle.Minicikli i fundit te temperaturave ka qene para 200 mije vjetesh.Pas mdhojes ndryshimi i parametrave con ne fillimin e rilindjen e gjallesave te reja ku ne te perfshihet dhe njeriu i ri ne perputhjen me kushtet e ekulibrit te ri.Kjo ka ndodhur vetem tre here gjate gjithe jetes se tokes.Ne jemi ne brezin e katert te nerezimit te ekulibrit te katert te kater te tokes(tre intervale te perfunduara numerimi nga "o").Njerezimi do kaloje nente te tilla pra dhe gjashte intervale te tjera.Pas cdo intervali qe ndodh ne rilindim si njerezim me te persosur(gjenetikisht,ADN rit kombinacionet e saj).Cdo interval rit me 7 kombinacione ADN.Adn sot ka 64 te tilla ku vetem 21 shfrytezohen.Ka te pashfrytezuar 43(6x7=42).Nje kombinacion i fundit eshte ai i persosjes perfundimtare por qe s'do te realizohet ne Sistemin Diellor por jashte tij nje sistem te ri diellor.
ne ndihmese te konluzione ve te tila pervec shkencave perkates ka ndihmuar dhe gjuha shqipe.Pas shpjegimit te fjales "ateroid" e cila me mundoi shume(zbethyer kohe me pare) per arsye te prishjes se kodeve nga te rinjte 3000 vjecare menjehere u besova dhe mundohesha ta shmangja kuptimin e vertete.Ajo nuk mund te shmangesh.Raca jone ka kaluar nje kohe te tille dhe ka mbijetuar pas renies se nje ateroidi gjigant ne Toke.
Also “asteroid” derives from the Albanian language./fjala asteroid vjen nga gjuha shqipe/
Asteroid=1.aster2.oid 1.aster= (to) ast+ (b) ter .
a.ast=ast=(alb)asht= (engl) is.
b.ter=(alb)terr= (engl) murk.
2.oid=God. It explains the movement of the creation. That is “asteroid” it means an object that it comes from the sky (God) and when falls, the earth becomes murk.
Ajo shpreh levizjen krijuese."asteorid" kupton nje objekt i cili vjen prej qiellit(ose Zotit) dhe kur ai bie ne toke behet terr,erresire eplote.
 
Redaktimi i fundit:

METi

-=EdoLorEli=-
2012, viti i fundit të botës?

Parashikimi i një fizikani amerikan që i bazon bindjet e tij në kalendarin e fisit Maja Shpërthime vullkanike të mëdha, stuhi magnetike, rrezatime nga hapësira etj… Pas vetëm katër vjetësh në Tokë do të mbretërojë ferri, ose të paktën sipas Laurenc Xhozef, fizikan nga SHBA dhe autori i librit “Apokalipsi 2012″.
Bindjet e tij bazohen në një fakt: më 12 dhjetor të vitit 2012 do të përfundojë cikli i kalendarit Maja, qytetërimi misterioz që banoi në Amerikën Qendrore nga viti 1800 përpara Krishtit deri në vitit 1450 pas Krishtit. Për më shumë të nesërmen e asaj dite do të ndodhë solstici dimëror dhe Dielli do të pozicionohet me qendrën e Rrugës së Qumështit për herë të parë pas 26 mijë vjetësh…a duhet të shqetësohemi? Pozicionimi astronomik nuk do të jetë i rrezikshëm, të paktën sipas shkencëtarëve që e mbikëqyrin hapësirën në vazhdimësi.

Për shembull në vitin 2002 pesë planetë u pozicionuan në një vijë të drejtë në harkun e 33 gradëve pa shkaktuar asnjë pasojë në kozmos. Ndërsa kultura Maja ishte një nga më komplekset në botë dhe shquhej për diturinë në fushën e matematikës dhe astronomisë. Por e gjitha kjo po krijon një klimë ankthi në lidhje me vitin 2012 që kujton pak a shumë atë të vitit 2000. Kur sipas raporteve në të gjithë botën u shpenzuan rreth 300 miliardë dollarë për të ndërhyrë në sistemet informatike dhe për të parandaluar katastrofën e madhe. Por, gjithsesi, ne jemi bijë të një apokalipsi. Gjashtëdhjetepesë milionë vjet më parë, toka u trondit nga një kataklizëm i vërtetë. Një meteor tepër i madh me një diametër rreth 10 km, ndezi në flakë atmosferën dhe u përplas në brigjet Yukatan (në Meksikë) duke shkaktuar një krater të gjerë më shumë se 100 kilometra dhe një re pluhuri që do ta mbulonte të gjithë tokën për vite me radhë si një perde e zezë.

Dhe përfundoi kështu epoka e dinozaurëve, reptilët e mëdhenj që për miliona vjet kanë qenë “të zotët” e planetit. Ndërsa në atë epokë, gjitarët kishin arrinin madhësinë fizike të një qeni. Por çuditërisht ata i mbijetuan katastrofës. Dhe madje përfituan nga ajo: duke mos qenë më të kërcënuar nga zvarranikët gjigantë filluan të evoluonin derisa u bënë ata dominuesit e vërtetë të planetit Tokë. Epoka e re e gurit Edhe në ditët e sotme, siç ndodhi në vitin 1999, disa e lidhin këtë histori me Nostradamusin (Michel de Notre-Dame, 1503-1566). Por në fakt, Nostradamusi e kishte parashikuar katastrofën edhe disa herë të tjera në shekujt e kaluar, por asnjë informacion nuk lidhet me vitin 2012. Një hipotezë më shkencore apokalipsi është teoria e Olduvait, e formuluar në vitin 1989 nga inxhinieri Riçard Dukan, mbi bazën e të dhënave botërore mbi energjinë dhe popullsinë.

Hipoteza e merr emrin nga ultësira e Olduvait në Tanzani, duke u konsideruar si një metaforë e kohës së gurit të cilës ka mundësi që t‘i rikthehemi pas vitit 2012…por hipoteza të tilla tashmë na kanë bërë tepër skeptikë, pasi të tilla katastrofa janë parashikuar që nga viti 1979 deri në 2008, por që asnjë prej tyre nuk rezultoi e vërtetë. Por ka pasur edhe raste tragjike si “Heaven‘s Gate”: në vitin 1997 39 persona u vetëvranë me shpresën se do të arrinin në një “nivel superior” përpara se bota të shkatërrohej. Një bindje që thellohet së tepërmi mund të ketë rrënjë politike dhe sociale, mbi të gjitha nëse përcillet nga persona që kanë pozicione të fuqishme. Të influencohesh nga mendimi i një apokalipsi do të thotë ta lëshosh veten në një rrjedhë mendimesh duke mos bërë asgjë për të parandaluar. Ose mund të klasifikohet edhe si një sjellje që bën reale një profeci.
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Oh u lodha duke pritur, ka vite ,kur do ndodhe ky "fundi",ma thoni daten e sakte.
 

METi

-=EdoLorEli=-
Oh u lodha duke pritur, ka vite ,kur do ndodhe ky "fundi",ma thoni daten e sakte.

LOL. Në fakt këtë artikull e solla për ata që ju interesojnë këto gjëra. Fundi i botës do të ndodhë kur e ka caktuar Zoti. Këto janë thjeshtë parashikime, sikur bastore hesapi. Flej dath dhe mos e prit se do mbetesh duke pritur dhe sdo të ndodh gjë :).
 
keshtu parashikuan edhe per vitin 2000 por ja qe nuk ndodhi azgje!
nejse asnjehere si dihet!
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
LOL. Në fakt këtë artikull e solla për ata që ju interesojnë këto gjëra. Fundi i botës do të ndodhë kur e ka caktuar Zoti. Këto janë thjeshtë parashikime, sikur bastore hesapi. Flej dath dhe mos e prit se do mbetesh duke pritur dhe sdo të ndodh gjë :).

Kujtova se do me thoje dicka konkrete dhe klikova me nje shpejtesi marramendese,te lutem mos ma fshih te verteten ,ka kohe qe me mundon fundi ,dua te di fundin,e bej gjumin kaq te trazuar per te gjetur fundin ,he do ma thuash fundin ???
 

TIGRI

Anëtar i ri
Kujtova se do me thoje dicka konkrete dhe klikova me nje shpejtesi marramendese,te lutem mos ma fshih te verteten ,ka kohe qe me mundon fundi ,dua te di fundin,e bej gjumin kaq te trazuar per te gjetur fundin ,he do ma thuash fundin ???

fundin e ke kur te behesh 150 vjeqe te dalin apo don prap
 

METi

-=EdoLorEli=-
Kujtova se do me thoje dicka konkrete dhe klikova me nje shpejtesi marramendese,te lutem mos ma fshih te verteten ,ka kohe qe me mundon fundi ,dua te di fundin,e bej gjumin kaq te trazuar per te gjetur fundin ,he do ma thuash fundin ???

Shiko unë nuk ju besoj këtyre gjërave, sic thash më lartë e postova për ata që ju interesojnë të lexojnë gjëra të tilla, nuk jam as unë prej atyre që nuk i interesojnë t'i lexojë këto por nuk i besoj si të tjerët. Unë jam Musliman dhe si i tillë fundin e botës e besoj ashtu sic e parashikon Zoti, e kanë për të ndodhur shumë gjëra tjera para se t'i vij fundi botës. Ky është sekret që e di vetëm Ai që e ka krijuar tokën prap mbetet vetëm ai që do t'ia jap fundin asaj. Fli e qetë :).
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar

Shiko unë nuk ju besoj këtyre gjërave, sic thash më lartë e postova për ata që ju interesojnë të lexojnë gjëra të tilla, nuk jam as unë prej atyre që nuk i interesojnë t'i lexojë këto por nuk i besoj si të tjerët. Unë jam Musliman dhe si i tillë fundin e botës e besoj ashtu sic e parashikon Zoti, e kanë për të ndodhur shumë gjëra tjera para se t'i vij fundi botës. Ky është sekret që e di vetëm Ai që e ka krijuar tokën prap mbetet vetëm ai që do t'ia jap fundin asaj. Fli e qetë :).

I gjate eshte fundi ???
Ca do te thote fund ???Si ai kur u zhduken dinozauret???
Po ket here kush do zhduket??:(
Te fle me fund ???:(
 

wildiv

Antarë
eh na cmenen me kto funet e botes, po qe funi botes le te jet. kshu thonin dhe per vitin 2000 dhe ja mas 8 vjetesh gjall jemi akoma
 

baby-angel

Thpilt
Hajd se mbas 2012 do ngjallemi prape, sic kemi bere gjithe keto here qe duhet te kishim vdekur sipas shkencetareve apo parashikuesve. :D

Gjithsesi eshte e kote t'i trembesh vdekjes si fund i botes, sepse per ateistet ska gje mbrapa dmth ska kuptim te trembesh, ndersa besimtari duhet t'i trembet vdekjes si fillim i perjetesise...:)
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Parashikimi i një fizikani amerikan që i bazon bindjet e tij në kalendarin e fisit Maja Shpërthime vullkanike të mëdha, stuhi magnetike, rrezatime nga hapësira etj… Pas vetëm katër vjetësh në Tokë do të mbretërojë ferri, ose të paktën sipas Laurenc Xhozef, fizikan nga SHBA dhe autori i librit “Apokalipsi 2012″.
Bindjet e tij bazohen në një fakt: më 12 dhjetor të vitit 2012 do të përfundojë cikli i kalendarit Maja, qytetërimi misterioz që banoi në Amerikën Qendrore nga viti 1800 përpara Krishtit deri në vitit 1450 pas Krishtit. Për më shumë të nesërmen e asaj dite do të ndodhë solstici dimëror dhe Dielli do të pozicionohet me qendrën e Rrugës së Qumështit për herë të parë pas 26 mijë vjetësh…a duhet të shqetësohemi? Pozicionimi astronomik nuk do të jetë i rrezikshëm, të paktën sipas shkencëtarëve që e mbikëqyrin hapësirën në vazhdimësi.

Për shembull në vitin 2002 pesë planetë u pozicionuan në një vijë të drejtë në harkun e 33 gradëve pa shkaktuar asnjë pasojë në kozmos. Ndërsa kultura Maja ishte një nga më komplekset në botë dhe shquhej për diturinë në fushën e matematikës dhe astronomisë. Por e gjitha kjo po krijon një klimë ankthi në lidhje me vitin 2012 që kujton pak a shumë atë të vitit 2000. Kur sipas raporteve në të gjithë botën u shpenzuan rreth 300 miliardë dollarë për të ndërhyrë në sistemet informatike dhe për të parandaluar katastrofën e madhe. Por, gjithsesi, ne jemi bijë të një apokalipsi. Gjashtëdhjetepesë milionë vjet më parë, toka u trondit nga një kataklizëm i vërtetë. Një meteor tepër i madh me një diametër rreth 10 km, ndezi në flakë atmosferën dhe u përplas në brigjet Yukatan (në Meksikë) duke shkaktuar një krater të gjerë më shumë se 100 kilometra dhe një re pluhuri që do ta mbulonte të gjithë tokën për vite me radhë si një perde e zezë.

Dhe përfundoi kështu epoka e dinozaurëve, reptilët e mëdhenj që për miliona vjet kanë qenë “të zotët” e planetit. Ndërsa në atë epokë, gjitarët kishin arrinin madhësinë fizike të një qeni. Por çuditërisht ata i mbijetuan katastrofës. Dhe madje përfituan nga ajo: duke mos qenë më të kërcënuar nga zvarranikët gjigantë filluan të evoluonin derisa u bënë ata dominuesit e vërtetë të planetit Tokë. Epoka e re e gurit Edhe në ditët e sotme, siç ndodhi në vitin 1999, disa e lidhin këtë histori me Nostradamusin (Michel de Notre-Dame, 1503-1566). Por në fakt, Nostradamusi e kishte parashikuar katastrofën edhe disa herë të tjera në shekujt e kaluar, por asnjë informacion nuk lidhet me vitin 2012. Një hipotezë më shkencore apokalipsi është teoria e Olduvait, e formuluar në vitin 1989 nga inxhinieri Riçard Dukan, mbi bazën e të dhënave botërore mbi energjinë dhe popullsinë.

Hipoteza e merr emrin nga ultësira e Olduvait në Tanzani, duke u konsideruar si një metaforë e kohës së gurit të cilës ka mundësi që t‘i rikthehemi pas vitit 2012…por hipoteza të tilla tashmë na kanë bërë tepër skeptikë, pasi të tilla katastrofa janë parashikuar që nga viti 1979 deri në 2008, por që asnjë prej tyre nuk rezultoi e vërtetë. Por ka pasur edhe raste tragjike si “Heaven‘s Gate”: në vitin 1997 39 persona u vetëvranë me shpresën se do të arrinin në një “nivel superior” përpara se bota të shkatërrohej. Një bindje që thellohet së tepërmi mund të ketë rrënjë politike dhe sociale, mbi të gjitha nëse përcillet nga persona që kanë pozicione të fuqishme. Të influencohesh nga mendimi i një apokalipsi do të thotë ta lëshosh veten në një rrjedhë mendimesh duke mos bërë asgjë për të parandaluar. Ose mund të klasifikohet edhe si një sjellje që bën reale një profeci.


me ne fund pas kater vjetesh planeti toke do heqe masken ...do tregoje fytyren e saj te vertet
 

Alko71

Anëtar Aktiv
A e ka menduar ky shkencetari qe ndoshta kur ka arritur ne ate date formuluesi i atij kalendari ka vdekur pa mundur ta vazhdoje me tutje?
Ose ai grup astrologesh si pasoje e ndonje katastrofe kane vdekur apo kane ikur dhe ai kalendari ka mbetur i mbuluar ne germadha per tu zbuluar ne ditet tona?

Do te dilte nje film komedi e mire me keto baza.:blla:
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Kur isha i vogel pata ndegjuar se qameti do behet ne vitin 2000. Por, tani jemi ne 2008/2009 dhe nuk ndodhi fare asgje si qameti. Mu si kjo gje qesharake eshte edhe parashikimi i tille dhe shume parashikime tjera te ketij rangu.
 

orakulli

Anëtar i Respektuar
2012 esht vetem nje moment kur shumica e njerezimit do te ndryshoje menyren e te koceptuarit te gjerave.Nuk perjashtohet mundesia e ndodhjes se katastrofave natyrale.Ne 2012 njerezimi do te kuptoje se ne duhet te angazhohemi thellesisht per te mbrojtur jetet njerezore nga e fuqishmja natyre.Ngrohja globale po behet gjthmone e me prezent.Shkrirja e akujve tashme esht nje fakt i pamohueshem.Me 1912 do te jete vera me e nxehte ndonjehere dhe dimri me i ftohte ne 12 mije vjetet e fundit.Prishja e ekulibrit ose ardhja e fundit te cikleve si dhe te nenfishave te tij natyrore,ku ekulibri bie ne fundin me ngativ te tij pasohet me renien e temperaturave ne menyre te ndjeshme.Ne cdo 12 300 vjete ne goditemi nga kjo.Ajo qe sdihet esht se kur i bie pikerisht ky 12300 vjetesh.Keto jane vetem miniciklet.Nuk dihet nese ky minicikel perkon me ndodhjen e ndonje prej cikleve te medha qe perfshihen dhe faktore te tjer.Nuk mund te percaktojme dot daten me saktesi,por qe ajo do ndodhi nje dite,kjo diskutohet me ne qarqet shkencore.Ajo esht e pashmangshme dhe e vertetuar qe ka ndodhur.Shkecetaret presin vetem se kur do te ndodh.i.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
nuk mund te pres deri ne 2012 dua neser te ndodheeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 

CoNNecT

Administrator
Nje teme e tille ekziston...
Tema bashkohet me 21 dhjetorin e 2012
 

bora dr

100%shqiptare
ishalla jemi gjalle deri ne 2012 :)

ate thuaj:)

aman se na zuri koka me kto teorit qe do vdesim.me duket brockulla te gjtiha,gjera qe po stresojn njerzit me shum se ckan hallet streset e perditshme.edhe kto na mungonin:( kur tjet e shkruajtur te permbyset,rendsi ka te jet vullneti zotit!
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Prandaj beni qef deri athere...sex, pije, udhetime e ctju vije ne mendje
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
ate thuaj:)

aman se na zuri koka me kto teorit qe do vdesim.me duket brockulla te gjtiha,gjera qe po stresojn njerzit me shum se ckan hallet streset e perditshme.edhe kto na mungonin:( kur tjet e shkruajtur te permbyset,rendsi ka te jet vullneti zotit!

hajde mo cfar ete besh/
 

Gigolo

Anëtar i ri
po u perbys bota dua te rilind qen... se ma sa kam pa ketu ne itali qente i trajtojne me mire se njerzit sic thojn.... alla faccia della vita da cani
 

DEVIL HAND

Anëtar Aktiv
Nga 4 persona 3 do vdesin dhe ato qe do mbijetojn do hajn me lug floriri :) .. shenjat po duken mir ndryshim katastrofik ,qe ka te ndikoj me psiken e njerzve .. keni per tja pa hatan 2012..
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Qe te bejme nje jete sa me te qete dhe sa me me pak strese,ketyre teorive i duhet qendruar larg...
 

ricky_ch

******
Titulli: 21 dhjetor 2012 !

Ja edhe disa video për ekzistencën e planetit Nibiru

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ZlcPWa6SomE&feature=related]YouTube - NIBIRU 2012 A.D. The End ?[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=0Utpcth_0tc&feature=related]YouTube - 2012 facts part 1[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=UaXI9wS0W60&feature=related]YouTube - 2012 facts part 2[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=8CjHum3mfgs&feature=related]YouTube - 2012 facts part 3[/ame][ame=http://www.youtube.com/watch?v=SrdpMRvGtlA&feature=related]YouTube - science about 2012[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Co_40mPOIq4&feature=related]YouTube - science about 2012 part 2 of 4[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=KPD2eNAA1bg&feature=related]YouTube - science about 2012 part 3 of 4[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=X1U1igktfmQ&feature=related]YouTube - science about 2012 part 4 of 4[/ame]
 

njoni

llahtaria vete
Titulli: 21 dhjetor 2012 !

Sic e ka thene edhe Meti Dielli do të pozicionohet me qendrën e Rrugës së Qumështit për herë të parë pas 26 mijë vjetësh. Ajnshtajni fliste dikure qe nderrimi i poleve mund te ndodhe brenda nje dite, pra nese do ndodhte kjo gje, atehere me te vertete qe do ishte katastrofike per token. Vullkane termete permbytje masive do kishte ne te gjith globin, sepse duke u nderruar polet ndryshon gjithcka ne toke. Pra kjo gje eshte e pritshme. Ne vitin 2012 eshte parashikuar nga shum kulte fetare qe do te ndodhe dicka e tille, dicka eshte e sigurte, qe ne brezi jone do jemi deshmitare te nje evenimenti qe ndodh 1 her ne 26 mij vjet.. edhe kjo eshte nje mrekulli qe ne do jemi prezent. Nese polet do ndryshonin (gje qe mund te ndodhe) atehere normale qe species tone i vjen fundi, por eshte edhe nje teori lidhur me Planetin X (te cilen e kam hap edhe si teme ku mund te lexoni) qe 1 her ne 26 mij vjet ai planet kalon ne sistemin tone diellor, pra e gjitha kjo mund te jete koicidence? i don't think so!
 
Titulli: 21 dhjetor 2012 !

Sju besoj fare ketyre gjerave
por ne fund te fundit nje here kemi lindur e nje here do vdesim
 

njoni

llahtaria vete
Titulli: 21 dhjetor 2012 !

Sju besoj fare ketyre gjerave

Nuk ka rendesi ju beson apo sju beson, rendesi ka qe ti edhe un bashke, edhe te gjith njerzit ne bote, do jemi deshmitare te nje ngjarje qe ndodh 1 her ne 26 mij vjet. Pra kjo ska asgje lidhje me besimin.. Dicka do te ndodhe me siguri, nje ngjarje qe ne do e shkruajm ne libra sepse do jemi prezent ate dite. Pastaj nuk eshte e thene qe do shkaterrohet toka, kto jan teori qe i ngjiten ktij evenimenti, si cdo gje tjeter qe ndodh ka edhe mesazhet qe e percjellin. Mire eshte te jemi te informuar per gjithcka, pastaj se sa ndodh dicka e tille, kte nuk e din askush!
 

ricky_ch

******
Titulli: 21 dhjetor 2012 !

Sju besoj fare ketyre gjerave
por ne fund te fundit nje here kemi lindur e nje here do vdesim

Zonjushë, nuk është këtu qëllimi me e frikësuar dikend por faktin se
para 4000-5000 viteve si Mayat ashtu edhe Sumerët kanë pasur
njohuri shumë më të mëdha se ne ndoshta sot.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: 21 dhjetor 2012 !

ua :eek:hh::eek:hh: sa large qe e paskan quar apokalipsen :eek:hh::gjujpeshk: e cdo bejme ne ne pritje edhe 4 vite :gjujpeshk::gjujpeshk:zbrazni kupa e puthni cupa, cuna se na erdhi fundi :kercim:
 
Top