28 Mars 2021 nis vaksinimi masiv i popullatës! Po ti a do vaksinohesh? (i edituar)

Frank

Mysybet Anëtar. :D
dreamstime_xxl_203617474.jpg
Përgjatë sheshit “Skënderbej” janë ngritur stenda ku do të kryhet vaksinimi madje edhe qytete të tjera të vendit janë të gatshme për ta nisur këtë proces.
Objektivi është që të arrihet deri në 15 mijë vaksinime në ditë.

Ky proces do të dirigjohet nga mjeku i familjes. Do të bëhen lajmërime për qytetarët se cili do të jetë ora e vaksinimit, data.
Në të gjithë vendin janë shpërndarë vaksinat Sinovac, të cilat janë shumë të lehta në përdorim, janë shpërndarë në të gjitha qendrat shëndetësore dhe ky vaksinim do të nisë ditën e nesërme. Jo vetëm në Shkodër, por edhe Berat, Vlorë edhe qytete të tjera do të jenë gati për të kryer vaksinimin. Edhe aty kur nuk janë ngritur këto qendra do të ngrihen, për të vijuar vaksinimin.


Balkanweb.com (I edituar)
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Une se kam ne plan iher, madje edhe per prinderit jam ne medyshje e sdi cte bej, di une ci kane dhene ne Turqi ktij te gjatit?!
Sa here qe shkon ke baba Erdogan sjell ndonje peshqesh ky, ec e merre vesh se ca eshte.
 

Marla

Quo Vadis!
Vaksinat duhen bere per sa kohe dhe gjithe bota po i ben.


Po te shohesh update news mbi covid ne bote USA dhe disa shtete te tjera qe po aplikojne ne mase vaksinimin ka kohe qe nuk kane raste vdekje me covid.
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Vaksinat duhen bere per sa kohe dhe gjithe bota po i ben.


Po te shohesh update news mbi covid ne bote USA dhe disa shtete te tjera qe po aplikojne ne mase vaksinimin ka kohe qe nuk kane raste vdekje me covid.
Dmth ta bej?
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Une se kam ne plan iher, madje edhe per prinderit jam ne medyshje e sdi cte bej, di une ci kane dhene ne Turqi ktij te gjatit?!
Sa here qe shkon ke baba Erdogan sjell ndonje peshqesh ky, ec e merre vesh se ca eshte.
Neve I morëm nga HONK Kongu, made in China ?
 

NGU

Wild child full of grace
Nese jo me vet deshiren tone, do na e japin me vet deshiren e atyre:lol:
 

Mogli

Be good or be good at it
Jo se don tme kontrolloje Bill Gates me sa gra flas ne dite ???
Nese nuk e bajne me detyrim sbesoj qe e marr
 
Top