3 genjeshtrat, qe shkaterrojne nje lidhje sado e fort dhe e gjate te jete

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
3 genjeshtrat, qe shkaterrojne nje lidhje sado e fort dhe e gjate te jeteTe gjitha genjeshtrat demtojne rende lidhjen tuaj, por keto 3 genjeshtra do ta shkaterrojne ate:


1. Gjithçka eshte ne rregull
Kur diçka eshte duke ju penguar ju duhet te flisni rreth atij problemi. Ndoshta ju po i largoheni grindjes apo jeni lodhur duke diskutuar, ndoshta jeni e lodhur apo e zene me pune dhe nuk keni kohe. Mirepo ne vend qe te thoni “gjithçka eshte ne rregull” kur nuk eshte, thoni kjo po me pengon mua do te flasim pas punes rreth kesaj.


2. Bej ç’te duash, mua nuk me intereson
Ndoshta ndonjehere vertete nuk jeni e interesuar dhe deshironi te lini vendimin ne duart e tij por nese ju intereson mos i ikni kompromisit. Thoni ate qe ju mendoni se eshte e drejte dhe dialogoni per nje zgjidhje te pelqyeshme nga te dy palet.


3. Ne rregull do te qendroj me ty sonte
Nese situata mes jush eshte e tensionuar dhe ju keni nevoje per kohe larg tij, thoni kete. Nese qendroni me te dashurin ne nje situate te tensionuar, pa deshiren tuaj, do te fillojne grindjet mes jush.


//Ln
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
2. Bej أ§â€™te duash, mua nuk me intereson
Ndoshta ndonjehere vertete nuk jeni e interesuar dhe deshironi te lini vendimin ne duart e tij por nese ju intereson mos i ikni kompromisit. Thoni ate qe ju mendoni se eshte e drejte dhe dialogoni per nje zgjidhje te pelqyeshme nga te dy palet.

Besnikeria mashkullit shikohet ne kto caste.
 

KAON

Anëtar Aktiv
Nuk jan genjeshtrat ato qe shkaterrojne nje lidhje por deshira per te eksperimentuar dhe kjo eshte normale ...Liria eshte perkufizuar si nje ogur i zi per ata qe pelqejne te roberohen pa cka se flasin te gjithe per liri
 
Top