30+ mesazhe tipike të mamave

Monique

With or Without u
-785-0-604a19f8ae725.jpg
Nisur nga një pyetje në Twitter, Margò, administratorja e profilit të Anabel në Instagram, pyeti ndjekësit se cili është mesazhi më i shpeshtë që mami/babi u nisin më shpesh.

-785-0-604a19f90c43a.jpg

Nisur nga mesazhet, duket se pjesa dëmrruese u referohen mesazheve të mamave, të cilat janë këto:

1. Te frigoriferi anash të kam lënë (fillon lista e ilaçeve të fëmijëve).

2. Kur do vish?

3. Çfarë hëngre?

4. A ke ngrënë?

5. E ke bërë shtëpinë hotel.

6. Merr një bukë kur të vish.

7. Ku je?

8. Kur ke ndërmend të vish në shtëpi?

9. A e di rrugën për në shtëpi?

10. Sa e ke orën?

11. Do rrish edhe shumë?

12. Shkruaji pak x-it se ka ditëlindjen djali/vajza.

13. Del nga shtëpia dhe s’di më të kthehesh.

14. Do vish për drekë?

15. Të dua shumë.

16. Ku humbe?

17. Je veshur?

18. Merr tët vëlla në telefon të vijë në shtëpi se ty të dëgjon ai.

19. A ke arritur në shtëpi. E shkruan çdo natë (unë jetoj në shtëpi më vete).

20. Ngele rrugëve.

21. Akoma nuk je zgjuar?

22. E paske bërë shtëpinë dritë.

23. Mos harro bëj punët.

24. Ok.

25. A ka bukë?

26. Për pak e mbyllim hotelin.

27. Vajti ora 8, do hash gjobë.

28. Për të larë i ke rrobat mbi krevat?

29. Mos ec shpejt me makinë.

30. Mos fli vonë.

31. Hajde ha bukë.

32. Si e kam kodin e Facebook-ut.

33. A ke nanë/babë?

34. Për darkë do rrish në kafe?

35. Mos u vono se babi është me nerva, do të bërtasë (gjithmonë gënjen se babi më flet si zakonisht).
 

Attachments

 • -785-0-604a19f8ae725.jpg
  -785-0-604a19f8ae725.jpg
  54.8 KB · Shikime: 0
 • -785-0-604a19f90c43a.jpg
  -785-0-604a19f90c43a.jpg
  177.6 KB · Shikime: 0
 • -785-0-604a19f8ae725.jpg
  -785-0-604a19f8ae725.jpg
  54.8 KB · Shikime: 0
 • -785-0-604a19f90c43a.jpg
  -785-0-604a19f90c43a.jpg
  177.6 KB · Shikime: 0
te tera ato me siper i gjen ne mesazhet e mia lool lool
tani qe po i lexoj , sa grifshe qenkam lool
Ku e pe grifshen ti mi?
Une ate qe lexova mu duke dhe je shume e kujdesshme plot takt si flet.
Mos boj kot se te ka dale boja, e dime qe bon si e eger por je e bute si sfungjer?
 

Monique

With or Without u
Ku e pe grifshen ti mi?
Une ate qe lexova mu duke dhe je shume e kujdesshme plot takt si flet.
Mos boj kot se te ka dale boja, e dime qe bon si e eger por je e bute si sfungjer?
jo jo sjam e eger , nami me ka dal per e tille :p
Por jam cik e ashper ne menyren time e kam fjalen lool
 

SunFIower

Don’t touch!
Staf në FV.AL
Mod
Mir qe mbul kjo tema para e u kujtova me thirr babin se ndryshe hehh?

Sado te rritemi e e te piqemi kritikat e tyre na bejn te kuptojme se jemi ende femije para tyre ?
 

Vajza

V.I.P
Nëna ime nuk shkruan sms I vjen veshtir, por gjëja parë që më thot është :Ha buk. I them hengra, pas 20 min prap me thot a hengre buk ?
Si nëna ime ska, me besoni. ❤️
Ahh dhe këtë harrova çajin me bjen në krevat ???
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Solla kete se me daten 15 me vuri bllok ne Fb. haahhahahaha
se u zume, dhe dje ma hoqi si bllok dhe s`kemi komunikuar akoma nepermjet sms ketu hahahahahahaha
 

Bebw

Staf në FV.AL
S/M
Nëna ime nuk shkruan sms I vjen veshtir, por gjëja parë që më thot është :Ha buk. I them hengra, pas 20 min prap me thot a hengre buk ?
Si nëna ime ska, me besoni. ❤️
Ahh dhe këtë harrova çajin me bjen në krevat ???
I kam harruar këto që 16 vjeçe ❤,lum si ti ❤
 

The-Cook

Antarë i Respektuar
E imja ka dasht zoti vetem Like statusit se nuk shkrun dot msg se nryshe do u detyroja ti beja block ?
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Zakonisht nuk m'shkrun por mer n'telefon per naj porosi qe mka dhan n'mgjes e per tu siguru a kam hanger buk puna si shkon etc . Pyt a kam nigju mir a jo n'mgjes per porosin e thot he e kryve porosin qe ta dhash ? E kryva apo jo duhet me i than Po se iher t'dhash porosi e nuk e kryve ??‍♂️
 

Baba nga Durrsi

Antarë i Respektuar
Mesazhi me tipik i mamave eshte:
- Hajde shpejt ktu, hajde ktu po t'them mos e zgjat....
Hajde se nuk te bej gje, mos ki frike!

Nga ana tjeter pastaj:

IMG-20181130-WA0000.jpg

Gjeja me sikletshme eshte kur te thote:
- Pusho po t'them, mbylle gojen kur te flasesh me mua! ???

nderkohe nga krahu tjeter baballaret:
- Hajde ktu shpejt.... hajde po t'them se te betohem qe nuk te boj gjo per Zotin, mirpo: ???

16406586_10209874404391602_5199396406327921031_n (1).jpg
 
Top