• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

30 sek per te pjekur nje banane jeshile

-800-0-5e2aea62da1fb.jpg


Ju duhet në dispozicion vetëm 30 sekonda, nga banania e papjekur mund të krijoni banane të pjekur, provoni trukun e thjeshtë.


Në vazhdim lexoni çfarë duhet të bëni me bananen e papjekur në mënyrë që në çast të piqet

Bananet janë të pasura me materie ushqyese, ndërkaq përparësia e tyre është sepse janë të thjeshta për përdorim, madje edhe kur janë tepër të pjekura apo plotësisht ngjyrë të gështenjtë, transmeton Telegrafi.


Mirëpo, si të veprojmë me bananet e gjelbra?

Pothuajse janë të padobishme, ndërkaq nëse nuk mund të prisni tri ditë që të marrin ngjyrën e tyre të njohur, mund të provoni trukun e thjeshtë me mikrovalën.

Merrni një pirun dhe shponi bananen nga të gjitha anët në mënyrë që të lehtësohet hyrja e nxehtësisë.

Futeni bananen në mikrovalë rreth 30 – 60 sekonda.

Ftoheni dhe atëherë është e gatshme për t’u ngrënë.

Njëherë kur e nxirrni nga mikrovala banania me siguri do të duket e keqe, mirëpo tekstura e saj do të jetë e njëjtë me teksturën e bananes së pjekur perfekt.

Gjithashtu, duke pasur parasysh që buka më e mirë gatuhet me banane shumë të pjekura, gjithashtu shpejt dhe thjesht do të siguroni përbërësit më të mirë të mundshëm.


Sot.com.al
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Une kam tre vjet qe mikrovalen e kam hequr nga shpia fare.
Ato mund te jene te rrezikshme dhe deri ne kancoregjene ne ushqimet qe ngrohen ne to.
S`ka ngrohje me te keqe ne lidhje me shendetin.
Keshtu qe bananet blini te pjekura,me mire se sa ti fusesh ne aktinies ngrohje aty.
 
Top