37-vjeçari fiton buken e gojes duke mos bere asgje

37_soft-750x430-1.jpg

Shoji Morimoto është një 37-vjeçar japonez që e fiton bukën e gojës duke dhënë veten me qira “për të mos bërë asgjë”.

Sipas “Independent”, Shoji paguhet rreth 70 euro për të ngrënë apo pirë me dikë që kërkon shoqëri dhe për t’i dhënë personit në fjalë “përgjigje të shkurtra”.


Falë kësaj pune të thjeshtë, 37-vjeçari ka mijëra klientë.


Ai e nisi këtë punë në qershor të vitit 2018, kur shkroi në Twitter njoftimin:


“Ofrohem me qira si person që nuk bën asgjë. E keni bezdi që të hyni vetëm në një dyqan? Ke nevojë për një lojtar në kalçeto? Unë jam i gatshëm për çdo gjë të thjeshtë”.


Fillimisht, shërbimet ai i ofronte falas, por tani ka nisur të marrë para për të shmangur njerëzit që i humbasin kohën kot dhe për të ulur numrin e kërkesave.


Sot, ai ka 3-4 klientë në ditë. Zakonisht, kërkesat i vijnë nga njerëz që duan të hanë drekë të shoqëruar, persona që janë në prag divorci dhe duan dikë që t’i dëgjojë ose nga persona që duan të bëjnë foto për Instagram.


Noa.al
 
Dhe ne fund ai vdiq me koken e poshte e bithen lart
Ne spo kemi me kusur te degjojme hallet tona, imagjino te jetosh me kusuret e te tjereve
 
Po si sben asgje? Eshte "shoqerues" per te ndejnur ne tavoline, ne shopping ose edhe me shume :p sipas kerkesave!
 
Mendo te te pyesin ca pune ben

Jepem me qera apo qira si thuhet ne shqyp lol

Du ta analizoj pak me shume tani. Nese denohet prostitucioni sepse paguan per favore seksuale nuk quhet prostitucion per keta qe perdorin gojen apo gje tjeter duke i paguar? :D
 
Mendo te te pyesin ca pune ben

Jepem me qera apo qira si thuhet ne shqyp lol

Du ta analizoj pak me shume tani. Nese denohet prostitucioni sepse paguan per favore seksuale nuk quhet prostitucion per keta qe perdorin gojen apo gje tjeter duke i paguar? :D
Prostitucioni denohet kur eshte i paligjshem e di une , kur femra ka tutor , por nese nje femer e ndjen se mund ti perballoje 10 meshkuj ne dite ? , ne nje vend si Holanda , Belgjika mund ti fitoje 1500€ , por paguan taxa , qera , zakonisht latinet e perdorin si menyre per tu pasuruar ne nje kohe te shkurter . Kto shtete denojne perdhunimet sa vrasjet , prandaj kane “legalizuar “prostitucionin per te shmangur problematika te tjera ?

Ky tipi spo ben ndonje gje te keqe me gojen qe ta denojme ?
 
Ne shqiperi denohet me ligj cdo forme prostitucioni pavarsisht se prostituta femra e meshkuj ka plot.

Plus paragjykimi e kam fjalen.
Prostitucioni denohet kur eshte i paligjshem e di une , kur femra ka tutor , por nese nje femer e ndjen se mund ti perballoje 10 meshkuj ne dite ? , ne nje vend si Holanda , Belgjika mund ti fitoje 1500€ , por paguan taxa , qera , zakonisht latinet e perdorin si menyre per tu pasuruar ne nje kohe te shkurter . Kto shtete denojne perdhunimet sa vrasjet , prandaj kane “legalizuar “prostitucionin per te shmangur problematika te tjera ?

Ky tipi spo ben ndonje gje te keqe me gojen qe ta denojme ?
 
@Boreas po e di , sbehet shaka me miellin e gjermanit , aty te denojne per nje cigare Jo me per gjera me zarar .
Ligjet tona po tu zbatonin do ishin me te frikshmet ne europe se te shkruara te kallin daten ??
 
Top