5 gjëra që ju heqin xhelozinë stresante

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Nuk jam ,po s'me dhe nje mal me shkaqe.
Por as nuk e suportoj.
Shpesh here xhelozia per mua,sidomos ajo me nuanca posesive me duket edhe shume fyeses.
Pse re,kush qenkam une placka jote!?
T'me diktosh sjelljen,akuzosh e trajtosh sipas oreksit.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Nuk jam xheloze! Nuk kam bere kurre skena apo debate qe rrjedhin prej xhelozise. Jam sh e qete ne kete aspekt.
Sigurisht as nuk me jane dhene arsye per te qene.
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
jam xheloze po jam territorjale. Ca eshte e imja eshte sdua ta ndaj me asnje. Sme pelqen qe mashkulli qe kam ne krah mos te jet icik xheloz. Zoti me falt por ai mashkull qe nuk eshte icik xheloz per femren e vet me duket si bullar ?‍♀️
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Po c'te keqe ka te mos jesh xheloze, se nuk e kuptoj. Xheloz njeriu behet kur ka arsye. Pra, nese partneri/partnerja sheh dike, apo pelqen dike tjeter apo sillet shume i 'sjellshem" me tjetren, jo kot.
Nese partneri nuk ja hedh syte askujt pervec teje, dhe nuk e tepron ne biseda me seksin e kundert madje i eviton ato, disa s'kane as shoqeri nga seksi kundert, cfare ka per xhelozi ketu?!

Nejse.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
“Kur nga një zemër ik xhelozia, nga ajo ik dhe dashuria, madje e gjithë feja.”


Per cdo gje qe e do, mendoj se duhet te kesh edhe xhelozi. Dashuria dhe xhelozia jane te lidhura shume madje me njera-tjetren. Pajtohem me ata qe thone se xhelozia duhet te jete e matur. Xhelozia ka nje mase, nese tejkalohet, atehere behet shpifje apo mendim i keq.
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Une per vete jam shume çeloze, por asnjehere pa arsyje :p
Edhe un po Nashti qe kuptova qe vetem dem( me ë) i shkakton nje maredhenie.
punova shume me veten dhe i Thash stop.:p
Me mire open mind kohet e fundit pi me shume uj se te qenit xheloze pa shkak.
Ashtu i Dukesh me e kendshme partnerit , i jep me shume liri edhe ai gjithashtu.
pak xhelozi territoriale te tipit : nuk jam xheloze ne pergjithsi vetem atij qe me perket mua duhet po pak ama si femijes kur i terheq veshin . :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Perse duhet t'jem xheloze!?
Nese ati si kushton lidhja jone ,dhe ven ne rrezik per kaprico, eksperience apo qejfi,atehere c'kuptim ka ti bej xhelozen!?
Aq sa ruaj une lidhjen dhe e perkujdes po aq duhet tjet e nga ana tjeter.
Perndryshe,ckuptim ka,te bej xhelozen e te behem roje e dikuj,sepse qenka burri apo i dashuri im.
I lire cdo kush ne zgjedhjet e ti.
Kush qenkam une,qenushja ti qe e kap nga kembet e pantallonave,mos kafsho te tjera!? No no.
 

Endrra

VIP
Po ska dashni ne nje lidhje .. cne xhelozia.
Ku ka dashni ska xhelozi.
Xhelozia vjen si rrjedhoje e njerzve me vetbesim te ulet .
Mungesa e besimit tek parneri ne te gjitha aspektet.
Ti mund te kesh frik nga vdekja.. semundja qe te ndan nga njeriu qe do .. por jo xhelozi se ta merr kush.
Njeriu qe do sta merr kush thjesht ska respekt e dashuri.
Kjo sjell pasigurin tende dhe mungesen e vetvlersimit.
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Ku ka xhelozi ka dhe sherre ,ku ka sherre ka dhe dashuri
Kush të rreh të do thot populli ☻
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Ta jane then gabim o bebush... ??
Boço ke për të dhënë llogari për këto shtrembërime fjalësh ☻
Ps: Xhelozi është një ëndërr Angleze që rri në Wherewhichhow city dhe që është tifoz me Milanin ?....apo snuk se gjeta prap ?
 

Endrra

VIP
Boço ke për të dhënë llogari për këto shtrembërime fjalësh ☻
Ps: Xhelozi është një ëndërr Angleze që rri në Wherewhichhow city dhe që është tifoz me Milanin ?....apo snuk se gjeta prap ?
Se njoh vallahi .. as kam qen as do te jem .. ne momentin qe shoh se duan tme bejne xheloze .. edhe ne shoqeri, kepus cdo kontakt.
Ndjenja me pa vlere per mua dhe e urryer.
Duke u munduar te manipulosh partnerin apo ta nenshtrosh.. percmosh etj etj .. nuk ben gje tjeter vetem e humbet ate.
Kjo eshte xhelozija .. gje qe une si kam ne qenjen time ??
 
Top