• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

50 % e fëmijëve, probleme me dhëmbët

redi-

Anëtar i Respektuar
Rreth 50 % e fëmijëve të moshës nga 1 deri në 4 vjeç në kryeqytet i kanë dhëmbët e prishur. Një studim i kryer në çerdhet e Tiranës ka vërtetuar se kariesi i fëmijërisë së hershme është sëmundja më e përhapur, e cila vjen si pasojë e mos ushqyerjes me gji. Sipas këtij studimi vetëm 27% e fëmijvë ushqehem me gji.
“Kariesi është një ndër sëmundjet dentare që fillon që prej moshës 1 vjeç dhe stomatologët rekomandojnë nisjen e kontrrolleve tek dentisti pikërisht në vitin e parë të jetës. Sipas mjekëve aktualisht shërbimi stomatologjik shqiptar po i afrohet standarteve më të larta europiane.”
Të dhënat mbi këtë sëmundje dhe projektet për luftën kundër saj u bënë publike në një konferencë mbarëkombëtare, në Tiranë, me specialistë të stomatologjisë nga të gjitha trevat shqipfolëse.
 
Top