• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Ylli-1

Etnoshqiptar


Thuhet që dashuria nuk ka moshë. Kjo mbi të gjitha vlen për Moussali Mohammed al-Moujamaie, një fermer 92 vjeçar irakian, i cili sapo është martuar, për herë të dytë në jetën e tij, me një vajzë 70 vjet më të re se ai.
Martesa u kremtua me shumë gëzim mbrëmjen e së enjtes, kur i moshuari vendosi të celebronte martesën në të njëjtën ditë me atë të dy djemve të tij të vegjël, të moshave 16 dhe 17 vjeç.

“Jam shumë i lumtur që jam martuar në të njëjtën ditë me dy djemtë e mi”, u shpreh Moujamaie. “I kam shtyrë dasmat e dy bijve të mi disa herë në mënyrë që të mund të arrija të gjej një grua të mirë dhe të martohem të njëjtën ditë me djemtë”, shtoi ai.

Bashkëshortja e tij, Mouna Moukhlif al-Joubari, 22 vjeçe, po ashtu me origjinë nga fshati i tij, Goubban, në afërsi të Samarras, tha se shpreson “ta bëjë të lumtur bashkëshortin dhe të pranohej nga fëmijët e tij”.

Moujamaie, i ve që prej tre vjetësh, ka fëmijë 12 djem dhe katër vajza nga martesa e tij e parë, që zgjati 58 vjet.

Festa, ku të pranishëm ishin liderë të fiseve më të njohura të rajonit, zgjati katër orë dhe u shoqërua nga këngët, vallëzimet dhe të shtëna me armë zjarri. /Telegrafi/BW/

Koment: Nuk arrij ta kuptoj per cfare dashurie eshte fjala ne kete mes me dallim moshe prej 70 vitesh.
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Pak e re per kete haverin
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Ta gezojne jeten.

Plakat ketyre lloj martesave ju thoshin: Martese sa me i la brekt burrit :paqe::paqe:
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Ta gezojne jeten.

Plakat ketyre lloj martesave ju thoshin: Martese sa me i la brekt burrit :paqe::paqe:
Me i la breket e burrit e me ja thye koomshis se burrit haha
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Me i la breket e burrit e me ja thye koomshis se burrit haha
Normal meqe ky 92 vjecari se besoj se ka fuqi me e lavru aren...dhe gjynah te mbetet ara shterpe...
 

DeliriumMind

🌑🌒🌓🌔🌕🌖🌗🌘🌑
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Dua te degjoj mendimin e atyre qe tek tema ime kan votuar qe dashuria nuk ka moshe.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Dua te degjoj mendimin e atyre qe tek tema ime kan votuar qe dashuria nuk ka moshe.

Aman mi DM edhe ti...70 vjet dallim...po c'dashuri mi aman...
 

DeliriumMind

🌑🌒🌓🌔🌕🌖🌗🌘🌑
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Aman mi DM edhe ti...70 vjet dallim...po c'dashuri mi aman...
Pikerisht, lexoje mir cfare kam shkruajtur.
Po kerkoj mendimin e atyre qe kan votuar qe dashuria nuk ka moshe...tma shpjegojne sepse un per vete spo e kuptoj, ndoshta jam un e kufizuar mentalisht...
si dihet :D
 

Zana1

Braveheart
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Te c'mendur,
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

kshu eshte kur femra shitet me lek :D
 

Zana1

Braveheart
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Kur e detyrojne/trajtojne si te atille thuaj!!! dhe ky fakt duket qarte qe nga origjina ne foto se nga eshte cifti!!!
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

E drejte, s'njeh moshe dashuria jo, vetem "numra" njeh ;)
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Kur e detyrojne/trajtojne si te atille thuaj!!! dhe ky fakt duket qarte qe nga origjina ne foto se nga eshte cifti!!!
Mos bej numra kot se i ke ne shqiperi sa te dush qe shiten per para apo ke harru
 

Zana1

Braveheart
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Mos bej numra kot se i ke ne shqiperi sa te dush qe shiten per para apo ke harru
e kush i shet kshu ?
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Citim:Bashkëshortja e tij, Mouna Moukhlif al-Joubari, 22 vjeçe, po ashtu me origjinë nga fshati i tij,
E paska bashkfshatare...hahahahahaha
,(I shalla e ze noj grip vdekjeprures kete plak matuf..gjynah me prek trupin e njom te saj..pfff..:( )
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Sa inat keni, ju, ca femra ketej!
Sa zheloze beheni :vape::vape: Plasni moj plasni se bolle te mire e paska burrin :p:loveGoces po i shendrit fytyra keto bejne ilaritete :p
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

e kush i shet kshu ?
Njerzit pra ose ato vet ke harru sa kushton nje nuse 2 mije euro :p
 

Al-01

Anëtar i ri
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Po nuk doli ndonje ligj qe mos te lejoj martes me mbi 20 vjec diferenc skemi gje ne terezi ne :p
 

Zana1

Braveheart
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Njerzit pra ose ato vet ke harru sa kushton nje nuse 2 mije euro :p
Nuk me ka rastis te njoh apo degjoj raste te tilla nga afer, por nuk eshte qesharake, nuk shitet vajza, motra per lek!!!! Gjithsesi tregon sa kafshe eshte mashkulli ne k'te rast!!!!
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Nuk me ka rastis te njoh apo degjoj raste te tilla nga afer, por nuk eshte qesharake, nuk shitet vajza, motra per lek!!!! Gjithsesi tregon sa kafshe eshte mashkulli ne k'te rast!!!!
sja ke vu mendjen se e ke pase temen ktu ne forum ;) Pse tani e kuptove qe budallelleku ka kufij :D
 

Zana1

Braveheart
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

sja ke vu mendjen se e ke pase temen ktu ne forum ;) Pse tani e kuptove qe budallelleku ka kufij :D
Ne pergjithesi komentet e mia i jap duke u bazuar sa me afer realitetit, dhe pergjigjen e dhashe ne baze te asaj, ti qe i njihke nga afer duhet ti kesh te gjakut mbase, lire i shiske!!!
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Ne pergjithesi komentet e mia i jap duke u bazuar sa me afer realitetit, dhe pergjigjen e dhashe ne baze te asaj, ti qe i njihke nga afer duhet ti kesh te gjakut mbase, lire i shiske!!!
Po tashi gjak apo kojshi ska fort ransi,ransi ka qe i ke ne shqiperi ato cmime ;) po te them sa per orientament se kot te shkosh sa ne arabi sa ne kine kur i ke ne shqiperi
 

Zana1

Braveheart
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Po tashi gjak apo kojshi ska fort ransi,ransi ka qe i ke ne shqiperi ato cmime ;) po te them sa per orientament se kot te shkosh sa ne arabi sa ne kine kur i ke ne shqiperi
Po edhe mbase ka kshu si rasti jot :) c'fare nuk mban toka lloj lloj kafshe, Por jo qe njihemi ne pergjithesi, Iraku dhe vendet Arabe kshu e shesin/blene femren ne pergjithesi e trajtojne si lavire.....
nqs kjo te duket normale ty!!!! atehere vertet Budalliku paska Kufinj :D
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Pikerisht, lexoje mir cfare kam shkruajtur.
Po kerkoj mendimin e atyre qe kan votuar qe dashuria nuk ka moshe...tma shpjegojne sepse un per vete spo e kuptoj, ndoshta jam un e kufizuar mentalisht...
si dihet :D

E lexova me kujdes DM dhe qellimi im ishte te potencoj qe edhe nese nuk njeh moshe, kufijt nuk mund te jene ne diferencen 70 vjet,,,ndoshta nje diference e logjikshme edhe mund te pranohet...
Pastaj vjen qeshtja tjeter martesa e dy djemve të tij të vegjël, të moshave 16 dhe 17 vjeç...athua c'moshe jane grate e tyre...dhe ky cenka supermen kur ne moshen 75 vjec e ka lene gruan e tij shtatezene...qe eshte rast i rralle ne bote....
 

DeliriumMind

🌑🌒🌓🌔🌕🌖🌗🌘🌑
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

E lexova me kujdes DM dhe qellimi im ishte te potencoj qe edhe nese nuk njeh moshe, kufijt nuk mund te jene ne diferencen 70 vjet,,,ndoshta nje diference e logjikshme edhe mund te pranohet...
Pastaj vjen qeshtja tjeter martesa e dy djemve të tij të vegjël, të moshave 16 dhe 17 vjeç...athua c'moshe jane grate e tyre...dhe ky cenka supermen kur ne moshen 75 vjec e ka lene gruan e tij shtatezene...qe eshte rast i rralle ne bote....
Ti o je o bo vet, se ska mundesi tjeter.
Skam cte shtoj tjeter.
Sdi te kem thene ndonjeher qe dashuria ska moshe, ka e cke me te.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Po edhe mbase ka kshu si rasti jot :) c'fare nuk mban toka lloj lloj kafshe, Por jo qe njihemi ne pergjithesi, Iraku dhe vendet Arabe kshu e shesin/blene femren ne pergjithesi e trajtojne si lavire.....
nqs kjo te duket normale ty!!!! atehere vertet Budalliku paska Kufinj :D
A vend Arab esht italia se gjith rruges takon lavire a?e plaku i Play Boy se ka femra nga mosh 18 deri ne 25 vjeqare....e gjith vipat se bejn martes per interes ku ka diferenc shum te madhe te moshes .Vendet arabe e qmojn femren ai ajo e meriton,sepse para fes islame femra eshte fut e gjall ne dhe e me ardhjen e prejgamberit Arab femra u barazu me mashkullin ne shum aspekte.Mos fol me gjuhen e urrejtjes ,sepse shkrimi e thot qart mendimin se cfar thot ajo femra per burrin se ka afer.
 

ricky_ch

******
Pe: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Ndoshta martesa nuk ka moshë, se sa për dashurinë,
e ka pasur kjo punë!
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Te pakten se ka marre minorene
A cf manjaku po ci puno me ketij te shkretit

Tani ose ka sh fifty-fifty ky plakaruqi ose ka shume fifty-fifty lol
 

DarkLord

Silence is Golden!
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Per mendimin tim njeriu duhet te martohet kur te kete gjetur njeriun e duhur dhe kur te jete gati per te marre pergjegjesite e nje familjeje.
Doja te thoja se sa me shume te kaloje mosha aq me te veshtire e ke te vendosesh. Sic duket ky e paska patur seriozisht te veshtire, te pakten ja paska vlejtur pritja :p

DM, kishe ndonje gje per te shtuar ?!
 

DeliriumMind

🌑🌒🌓🌔🌕🌖🌗🌘🌑
Titulli: 92 vjeçari martohet me vajzë 70 vjet më të re

Per mendimin tim njeriu duhet te martohet kur te kete gjetur njeriun e duhur dhe kur te jete gati per te marre pergjegjesite e nje familjeje.
Doja te thoja se sa me shume te kaloje mosha aq me te veshtire e ke te vendosesh. Sic duket ky e paska patur seriozisht te veshtire, te pakten ja paska vlejtur pritja :p

DM, kishe ndonje gje per te shtuar ?!
Cila ishte pyetja? Se nuk e kapa
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top