• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

95 vjeçari rekord në vrapimin 200 metra

PiNkY

Anëtar i Nderuar

95 vjeçari nga Britania e Madhe me profesionin dentist, është vrapuesi më i vjetër në botë i cili ka vrapuar 200 metra në 55.48 sekonda.

Klubi “Silver Grey Sports Club” ka thënë se Charles Eugster ka kompletuar vrapimin të shtunën për 2.4 sekonda më pak se mbajtësi paraprak i rekordit, Orville Rogers, i cili e kishte mbajtur këtë rekord në SHBA që nga viti 2011.

Eugster, të cilit iu vu nofka e “pensionistit të moshuar më në formë në botë” pasi iu kishte përkushtuar fitnesit nga mosha 85 vjeçe dhe iu kishte bashkëngjitur një klubi të bodybuildingut dy vjet më vonë, iu falënderua përkrahësve në Facebook./albeu.com/
 

SaD

♪♫Jè t'aimè mon àmour♪♫
Titulli: 95 vjeçari rekord në vrapimin 200 metra

Ky ma kalon dhe mua ia nxifsha jeten lol
Ti thuj ishalla shkoj aq 95 i here lol lol
 

Devil

Anëtar i Nderuar
Titulli: 95 vjeçari rekord në vrapimin 200 metra

E mir te pakten te ngre moralin ky :p
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: 95 vjeçari rekord në vrapimin 200 metra

Ti thuj ishalla shkoj aq 95 i here lol lol
Kush tha qe dua te bej 95?
Une dua te vdes pa rrudha ne fytyre te mbahem mend si surrat i bukur
jo si plake me proteza :p
 

Fly

Larguar
Titulli: 95 vjeçari rekord në vrapimin 200 metra

Kur beja vrap nga liqeni para ca vitesh isha i antarsuar ne nje nga keto klubet e vrapimit per mos te ndejtur vetem, pinim caj bashk etj...
Shumica aty ishin pleq dhe kur dilnim per vrap ne fillim sdoja se kush priste ata te mbaruarit ndersa ne fund sdoja se ata te linin mbrapa dhe te flliqni :D
Vrapi ste le asnjehere ne balte nqs e ben rregullisht :)
 

Kila

VIP
Titulli: 95 vjeçari rekord në vrapimin 200 metra

ky e thyka ne mes vrapimin
 

SaD

♪♫Jè t'aimè mon àmour♪♫
Titulli: 95 vjeçari rekord në vrapimin 200 metra

Kush tha qe dua te bej 95?
Une dua te vdes pa rrudha ne fytyre te mbahem mend si surrat i bukur
jo si plake me proteza :p
pse paske ndermend te vdesesh 35 vjc lol lol u dashka m e te ba lapidarin pse nuk flet ti :p lol lol
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: 95 vjeçari rekord në vrapimin 200 metra

Ty ste ftoj se na ben dasem :p

Ke parasysh filmin p.s i love you?
Ia ashtuu
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: 95 vjeçari rekord në vrapimin 200 metra

O te zezen e saj ka o Call,hahahahahahahahahhah
Nick be i foto tashi qe je ne rini :p korrnizoje e kur te behesh 95 e ven si morset hahahahahah

Sa per plakun,i lumte,sporti eshte jete.
 

SaD

♪♫Jè t'aimè mon àmour♪♫
Titulli: 95 vjeçari rekord në vrapimin 200 metra

O te zezen e saj ka o Call,hahahahahahahahahhah
Nick be i foto tashi qe je ne rini :p korrnizoje e kur te behesh 95 e ven si morset hahahahahah

Sa per plakun,i lumte,sporti eshte jete.
o nev ca do kjo nje dru 5 here ne dit ndryshe nuk merr vesh lol lol:cek::cek:
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: 95 vjeçari rekord në vrapimin 200 metra

Pune e madhe, Britania ka kte, ne kemi Sotir Qirjaqin :p
 

Zana1

Braveheart
Titulli: 95 vjeçari rekord në vrapimin 200 metra

Kam edhe gjyshin Tim aktiv , kur jam andej me zgjon ne 4-ter te mengjesit ec dalim per vrap /ecje .. Nuk del me vone se aq , se ne Oren 8-te insinston qe te jete gati Per kafe .loool.... 85 vjec , e Ben fiskulturen c'do mengjes . Respekt per te moshuarit , eshte kenaqesi te jesh rreth tyre -te motivojne, edhe pse (pleq ).
 
Top