A besoni në dashuri pa u parë ?

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Anyway Klevi uroj te te lexoj sa me shume neper tema dhe mos avullo
 

I dituri

of line
Jo ti hajde po deshe se te ftoj familjarisht une lol ?, do te te prezantoj dhe me vjehrren ?
Jo e lem nje her tjter , un jam vetem ne fakt. Gjithsesi ktu jemi verdall do ta pim nje kafe skemi pse nxitohemi ?
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Jo e lem nje her tjter , un jam vetem ne fakt. Gjithsesi ktu jemi verdall do ta pim nje kafe skemi pse nxitohemi ?
Io sono grua me burre qe ta kesh parasish?? dhe Klevi uroj te mos jesh basketbollist ?
 

jana80

Super Moderator
Po kundershtoj pak ..
Disave ju lind ndjenja nga truri e jo nga syri...
Cdo te thote autori me kete:
Fjala eshte arma me e forte qe njeriu ka epo ajo ne keto kohe nuk njeh distanca, kufi, apo etni...
Por fjala dashuri eshte nje mix me vete e brenda permban shume ndjenja nga ajo miredashje,ne simpati, ne fantasi e arrin ne raport.
Une mendoj qe dashuria lind kudo dhe ku nuk kund te imagjinohet, varet nga momenti nga menyra dhe nga personi ...
Nuk eshte aspak cudi te ndjejme dicka per nje person qe snjohim fizikisht por qe i degjojme tingullin, qe te perputhen idete, qe fjalet qe thote te ngroh shpirtin dhe te jep kenaqesi ta degjosh, te ben te ndjesh mungesen e atij zeri apo te asaj bisede apo thjesht te dish qe eshte mire..
Epo kjo per mua egziston ne termin dashuri, te duash te dish per tjetrin, te ndash caste me te ... pastaj per me shume varet nga pastertia e bisedes, nga sinqeriteti dhe nese perputhen nevojat psikologjike dhe fizike e ideologjike te dy personave.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Mfalni se po hi pak pa rend.
Sa eshte data sot se sa i qela syte
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

I dituri

of line
Po kundershtoj pak ..
Disave ju lind ndjenja nga truri e jo nga syri...
Cdo te thote autori me kete:
Fjala eshte arma me e forte qe njeriu ka epo ajo ne keto kohe nuk njeh distanca, kufi, apo etni...
Por fjala dashuri eshte nje mix me vete e brenda permban shume ndjenja nga ajo miredashje,ne simpati, ne fantasi e arrin ne raport.
Une mendoj qe dashuria lind kudo dhe ku nuk kund te imagjinohet, varet nga momenti nga menyra dhe nga personi ...
Nuk eshte aspak cudi te ndjejme dicka per nje person qe snjohim fizikisht por qe i degjojme tingullin, qe te perputhen idete, qe fjalet qe thote te ngroh shpirtin dhe te jep kenaqesi ta degjosh, te ben te ndjesh mungesen e atij zeri apo te asaj bisede apo thjesht te dish qe eshte mire..
Epo kjo per mua egziston ne termin dashuri, te duash te dish per tjetrin, te ndash caste me te ... pastaj per me shume varet nga pastertia e bisedes, nga sinqeriteti dhe nese perputhen nevojat psikologjike dhe fizike e ideologjike te dy personave.
Kjo esht shum e qart dhe shum e vertet
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Mendoj se kjo ndodh nga zeri , por nuk perjashtohet dhe kjo qe thua ti.
Jo jane nje sere komponentesh.
Nga zeri edhe mund te mahnitesh, ama bashkimi i fizikut, me zerin dhe me mendimet...

Nje shoqe imja eshte njohur keshtu ne fb me dike. Dhe tha, ne bisede shkon cdo gje sh mire, sapo e takoj fizikisht sikur me shuhet e gjitha. Edhe nuk perfunduan bashke. Ama 1 tjeter qe njoh u eci me sukses dhe jane martuar sot.
Kshuqe, pa patur takimin real asgje nuk eshte konkrete.
 

I dituri

of line
Jo jane nje sere komponentesh.
Nga zeri edhe mund te mahnitesh, ama bashkimi i fizikut, me zerin dhe me mendimet...

Nje shoqe imja eshte njohur keshtu ne fb me dike. Dhe tha, ne bisede shkon cdo gje sh mire, sapo e takoj fizikisht sikur me shuhet e gjitha. Edhe nuk perfunduan bashke. Ama 1 tjeter qe njoh u eci me sukses dhe jane martuar sot.
Kshuqe, pa patur takimin real asgje nuk eshte konkrete.
Po e vertet ,por ama egziston deri diku.
 

I dituri

of line
Ndodh pra, por ideja eshte a Konkretizohet ne fund? Sepse pa u takuar eshte e gjitha ne ajer.
Jo te gjith por me te shumtat e rasteve perfundojn bashk , nuk esht pamja dashuria , dashuria esht brenda njeriut me an te zerit shprehet ajo.. pastaj rastet qe nuk perfundojn jan mos pelqimi i pamjes apo i varfer ska benz gjera tjera
 

jana80

Super Moderator
Jo te gjith por me te shumtat e rasteve perfundojn bashk , nuk esht pamja dashuria , dashuria esht brenda njeriut me an te zerit shprehet ajo.. pastaj rastet qe nuk perfundojn jan mos pelqimi i pamjes apo i varfer ska benz gjera tjera
Me shume se benz apo varferia behet shuma e ushtrimit aritmetik... fjala, vertetesia, prania,kimia, perkedhelja, vertetesia e pse jo edhe syri nis e flet nese nuk eshte aq e fucishme pjesa llogjike e fjale...
 
Top