A besoni në dashuri pa u parë ?

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Jo o Nev nuk iket ne puthje kur ke akullin ne duar...
Apo ka metode te re puthje prove per kuptim zgjimi ?
Puthja eshte me shume figurative,fjalen e kisha qe te krijosh dicka te drejte kundrejt dikuj,duhet ta kesh perball,ne tavoline,ta shikosh kur flet,shikon dhe ndjekesh ato gjera qe secili nga ne i quan si te duhura sipas formes se ti.
 

I dituri

of line
:)) tre here,Te paren e braktisa,te dyten e martova,e treta ngelet sekret mos te marr msysh. :p
Tani o 2 ose 4 jo 3 se esht gjynah ? , tani mesa kuptova un ti ske qen e dashuruar te ka martuar mami se mos i ngelje ne der
 

jana80

Super Moderator
Puthja eshte me shume figurative,fjalen e kisha qe te krijosh dicka te drejte kundrejt dikuj,duhet ta kesh perball,ne tavoline,ta shikosh kur flet,shikon dhe ndjekesh ato gjera qe secili nga ne i quan si te duhura sipas formes se ti.
E pra figurative pas figures thua ?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Tani o 2 ose 4 jo 3 se esht gjynah ? , tani mesa kuptova un ti ske qen e dashuruar te ka martuar mami se mos i ngelje ne der
Po dhe nga ato mund te jem. :))
vijme nga ato shoqeri teper maskiliste ne shqipet.
Per te besuar ne zgjedhjet e femres ne forme te lire.
Na habit. :p
 

Desa

Felix - Culpa
Si gjithmone here i bihet thumbit e here patkojt te dale ku te dale , kali te kete kepuce !
Faleminderit e dashur, sepse sa fillova të mendoj se jam unë ajo që nuk e kupton mirë qëllimin e temës ?
 

jana80

Super Moderator
Tani o 2 ose 4 jo 3 se esht gjynah ? , tani mesa kuptova un ti ske qen e dashuruar te ka martuar mami se mos i ngelje ne der
Kur kupton shume del ne pah e paditura me supozimin e te diturit ...
 

DeliriumMind

Disconnect to Riconnect 💫
Po dhe nga ato mund te jem. :))
vijme nga ato shoqeri teper maskiliste ne shqipet.
Per te besuar ne zgjedhjet e femres ne forme te lire.
Na habit. :p
Lene
Se ai eshte i dituri
Ti sdin gjo ?
 

I dituri

of line
Tani këtu flitet për dashuri, apo të dashuruar kokë e këmbë?
Per dashurin pa u par ishte tema , por mesa po kuptoj un me duket se do bjem ne dashuri dhe ne me njeri tjterin pa u par.
 

Desa

Felix - Culpa
Per dashurin pa u par ishte tema , por mesa po kuptoj un me duket se do bjem ne dashuri dhe ne me njeri tjterin pa u par.
Ehhh mirë. Në temë paskam qenë.
Po ndodh dhe bëjmë! Dashuria ka marrë forma të ndryshme me zhvillimin e teknologjisë.
 

I dituri

of line
jo me behet qejfi,qe kemi dike ketu qe zgjon debat,interes per keto lloj konceptesh qe vijne ne `perplasje` debati.
I mirepritur!!
Me falni por nuk ka lidhje nicku im me diturin qe zotroj un , un thjesht e nisa si me shaka te ky forumi me kete nick mir po tani se ndryshoj me dot se doja te coja emrin tim
Ehhh mirë. Në temë paskam qenë.
Po ndodh dhe bëjmë! Dashuria ka marrë forma të ndryshme me zhvillimin e teknologjisë.
esht e vertet
 

Endrra

VIP
Ka o ka. Ne nje forme te perkryer po larg qellimit te temes... dashuri i nenes per femijen e palindur akoma ... per personazhin ne dhomen tende qe vetem ti arrin ta shohesh..so femije me Fantasi.
Te personazhit nga rromani i preferuar i yti .. qe merr fytyren e dikujt qe njeh per ska karakter te njejte .. pra ka lloj lloj dashurishe te tilla .. por jo nga ato qe jane per tu bashkuat fizik,mendje dhe shpirt.
Ngaqe predispozohet qe kto ndodhim kur rritemi dhe kemi humbur pafajsine.
 
Top