A do ta beni vaksinen?

Kur jan kaq te afte , pse nk gjejne vaksina per semundjet e tjera qe kane nje shekull verdalle ? ?
Si duket duan qe te reduktohet pupullata dhe s’ju leverdis. Ku di gje une, çdo sëmundje eshte ndryshe. Se s’kane gjetur vaksine/kure per semundjet e tjera s’do te thote qe s’ka kure as per covidin.
 
Si duket duan qe te reduktohet pupullata dhe s’ju leverdis. Ku di gje une, çdo sëmundje eshte ndryshe. Se s’kane gjetur vaksine/kure per semundjet e tjera s’do te thote qe s’ka kure as per covidin.
Ose do te thote se e kane nxjerre vete nga laboratori? Kane dhe gurin edhe arren
 
Si duket duan qe te reduktohet pupullata dhe s’ju leverdis. Ku di gje une, çdo sëmundje eshte ndryshe. Se s’kane gjetur vaksine/kure per semundjet e tjera s’do te thote qe s’ka kure as per covidin.

Nuk shiten ilacet po nuk pati te semure ?
Edhe kur sje i semure te bejne , hudh tek grip ne treg tjetri palos 10m , eshte bere jeta tek a cift ??
 
Billi & co , te gjitha ato shoqerite misterioze mendoj se e gatuajne kte “çorbe” ! ?

Kina behet “kurban” kur vjen fjala per mikrobe , USA ka laboratore edhe Mars .
Amerikanet i shpikin kto , edhe ja faturuan kines si vend origjine , pastaj del nga hici nje biologe e thot e shpika , do edhe Nobel .
Po na knaqin me kto perralla , po na ka zene rrota bishtin thote populli , e jemi ber si delet , ndjekim udhen e cobanit , ne kte rast rregullat anti covid ??
Ti ke te drejte, por problemi eshte se cdo gje mbetet ne kuadrin e teorive konspirative dhe eshte e veshtire te gjesh nje te vertet ne boten e sotme.
 
Ti ke te drejte, por problemi eshte se cdo gje mbetet ne kuadrin e teorive konspirative dhe eshte e veshtire te gjesh nje te vertet ne boten e sotme.
E vertete , nga ca kemi lexuar e degjuar mendojme e shprehemi keshtu , njerezimi si merr vesh kurre disa gjera .
 
Çifutët mbahen ndër popujt më të zgjuar në planet, shto këtu faktin që 1 në 5 çmime Nobel fitohen nga ata. Momentalisht, Izraeli ka vaksinuar rreth 15% të popullsisë dhe ka si qëllim që ta mbyllë këtë proces në pak muaj, por ne shqipove me origjinë pellazge nuk na e fut njeri kaq kollaj vaksinën me çip dhe të na kontrollojë mendjen!
 
Kur lexoj te tema " Keni frike nga vdekja" , te gjithe ju me siper (ose nje pjese) , beni si nonshalanta
Njehere do vdesim , vdekja eshte proces , etj etj
Ama kur vjen puna te vaksina , shtate ne qase ju shkojne lool
Legena

Do e bej dhe jo se skam frike me vdek , po nje budalla do dali ta bej
Dhe le te jem une ajo :p
 
Top