A duhet te ekzistoj "virgjeria" sot?

Passion

Banned
Didi , meshkujt e kane fajin me te madhe ne kete drejtim . Sepse , ata jane pergjegjesit e ketyre femrave qe kane marr rrugen e gabuar te pandershemerise .

Ti godet në shenjë veterinero .
Pauuu pauuu në shenjë pandershmëria :p
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Nje pyetje nga salla...
Po mashkulli qe shkon me femra quhet i virgjer? :)

Passion kam qesh me postimin tend...lol
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Athere po lexoja kshu kalimthi lart e poshte kur fap me vajti syri te SIDA, pra virgjeria te mbron nga SIDA.

KUJDES!!!
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Une jam ktu te salla Drejtorit dhe kam ngrejt doren ka 2 or per t'ber 1 pyetje... me lini rradhe!

Me mire cigarja pas buke apo femra pas lufte?!
 

Zana1

Braveheart
"asnje nuk mund te thoje qe nje jo te virgjer pas martese ka me sh apo me pak probabilitet tradhetie..."

perderisa ne amerike ose vendet e tjera perendimore virgjeria nuk ruhet deri ne martese, si dhe jane pikerisht keto vende ku divorcet jane me te shumta, po ashtu dhe tradhetite bashkeshortore..
atehere a nuk jane pikerisht keto rezultate, keto statistika qe tregojne se kur femra nderron me shpesh partneret(mund ta fusim edhe mashkullin ketu, megjithse kjo eshte teme tjeter) shansat per tradheti dhe si rrjedhoje per divorce, jane me te shumta ??

Po perse duhet me domosdo qe te ruhet pra , k'te na shpjegon ti ? Dhe sipas teje nje femer e virgjer eshte me domosdo e ndershme kshu ?

Pastaj informohu/studjo mire , se k'to divorce nuk vijne nga pasojat e c'virgjerimit. Ashtu sikurse edhe ne rastet kur ciftet preferojne qe te perfundojne me k'te person/e te virgjer ne fjale, e si perfundim ne jete e lart divorcohen.
 
Redaktimi i fundit:
Nuk duhet te paragjykojme . Sipas Cenit i bie qe cdo femer qe nuk eshte e virgjer te mbetet pa martuar ...apo duhet te jete edhe mashkulli i virgjer qe te pretendoje per nje femer te tille ?

Ne boten moderne nuk egzistojne te tilla diskutime ...nese je apo jo e virgjer .
Mire do ishte ta gjeja te virgjer, po duke pare qe kerkesat jane te shumta edhe qepjet jane ne mase spo pretendoj me per nje femer te tille .
Me rendesi eshte te gjesh nje femer te sinqerte qe sebashku te ndertosh te ardhmen . ( Pa e marre fare parasysh te kaluaren )
Ne fund te fundit per vete jetojme jo per boten dhe gojet e liga !

Edhe une jetoj ne boten moderne , perdori telefon samsung te vitit te fundit , ngas veture te tipit te parafundit . Perdor te gjitha mjetet teknologjike te tjera . Ece me kohen me nje fjale , ama kur eshte pyetje tek martesa dhe morali , martohem institucionin e marteses e konsideroj te shenjte . Dhe dua gruan qe te jete e ndershme qe te kaloj jeten me te . Dhe jo nje lavire qe ka nderruar 1,2,3,4 para se te me kete takuar mua !
Dhe tjetera , nuk theme qe te cvirgjerat te mos martohen , por te izolohen nga te ndershmit . Te martohen nga psuhtat si jane vete ! Sepse nje e cvirgjer apo nje i cvirgjer mund ta shkaterroj nje familje , nje mahall , dhe nje shoqeri .
 

unik01

Antar Aktiv
Didi , meshkujt e kane fajin me te madhe ne kete drejtim . Sepse , ata jane pergjegjesit e ketyre femrave qe kane marr rrugen e gabuar te pandershemerise .

une do thoja perderisa shumica e femrave e japin virgjerine me vetedije dhe me deshire, dhe eshte nje numer shum i ulet i rasteve te dhunes,
atehere fajin kryesor ne kete drejtim e ka vete femra, sepse askush se ka detyruar me zor, nese nje mashkull mundohet te te genjeje, beja te qarte se nuk ka sex para martese :p dhe ne kete rast ai ose mbledh leket per dasmen, ose i fshin nr e tel...
nese dikush te thote bjeri murin me koke, po i re fajin e ke vete, po te perplasi ateher faji eshte i tij
 

Zana1

Braveheart
Pa ndershmeria me e madhe k;tu per mua, eshte kur meshkujt kane vajtur ne k'te gjendje te mjeruar, sa ju qajne hallin k'tyre femrave dhe i degradojne , qe jetojne jeten e tyre te lire, sic jua ka qejfi.

Por sic duket kjo pale meshkujsh kane ngelur thate , pa asgje per veten e tyre ... dhe e kerkojne fajin me domosdo tek k'to femra pa kompleske , ku per shume arsye te ndryshme e per te miren e tyre, do ti evitonin k'to meshkuj ekstremiste.

Burri qe eshte Burre , nuk merret me diskutime cipash. Sic thone , cipa te plas ne forma te ndryshme ( dhe asnjehere kjo shprehje , nuk eshte perdorur ne nje forme te tille, edhe ne kohen e qepes ... ku burrat ishin ne mase ) ndryshe nga sot, ku kemi shume krimba e pak burra.
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Do te besh dıskutım meshkuj femra ama ketu gjykohet vec femra.. Sh dıskutım ı barabarte. Lol

p.s. 2 flete a4 per ket temeunıku . cudı
 

unik01

Antar Aktiv
Po perse duhet me domosdo qe te ruhet pra , k'te na shpjegon ti ? Dhe sipas teje nje femer e virgjer eshte me domosdo e ndershme kshu ?

Pastaj informohu/studjo mire , se k'to divorce nuk vijne nga pasojat e c'virgjerimit. Ashtu sikurse edhe ne rastet kur ciftet preferojne qe te perfundojne me k'te person/e te virgjer ne fjale, e si perfundim ne jete e lart divorcohen.

duhet te ruhet sepse marredhenjet njerezore ndryshojne nga seksi shtazarak..
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Virgjeri do te thote fjale per fjale: “a person who has never had sex before, meaning vaginal,anal,oral or other forms of sexual contact” (virgjeri do te thote nje gjendje kur personi nuk ka patur kurre kontakt seksual ne cdo lloj forme, vaginale, anale, gojore apo ndonje forme tjeter)

Prandaj ne duhet te flasim ketu per pasterti absolute, virgjeri tamam, apo virgjeri vetem ne nje pike unik01 ?!

Darius
 

unik01

Antar Aktiv
Pa ndershmeria me e madhe k;tu per mua, eshte kur meshkujt kane vajtur ne k'te gjendje te mjeruar, sa ju qajne hallin k'tyre femrave dhe i degradojne , qe jetojne jeten e tyre te lire, sic jua ka qejfi.

Por sic duket kjo pale meshkujsh kane ngelur thate , pa asgje per veten e tyre ... dhe e kerkojne fajin me domosdo tek k'to femra pa kompleske , ku per shume arsye te ndryshme e per te miren e tyre, do ti evitonin k'to meshkuj ekstremiste.

Burri qe eshte Burre , nuk merret me diskutime cipash. Sic thone , cipa te plas ne forma te ndryshme ( dhe asnjehere kjo shprehje , nuk eshte perdorur ne nje forme te tille, edhe ne kohen e qepes ... ku burrat ishin ne mase ) ndryshe nga sot, ku kemi shume krimba e pak burra.

zana nese e ke lexu krejt textin, kur cipa plas ne forma te ndryshme jane te perjashtuara nga tematika..
 

unik01

Antar Aktiv
Virgjeri do te thote fjale per fjale: “a person who has never had sex before, meaning vaginal,anal,oral or other forms of sexual contact” (virgjeri do te thote nje gjendje kur personi nuk ka patur kurre kontakt seksual ne cdo lloj forme, vaginale, anale, gojore apo ndonje forme tjeter)

Prandaj ne duhet te flasim ketu per pasterti absolute, virgjeri tamam, apo virgjeri vetem ne nje pike unik01 ?!

Darius

darius perderisa nje femer mund ta humbasi virgjerine edhe aksidentalisht,psh duke ngare bicikleten, kjo vertete nuk eshte e virgjer ne kuptimin fizik por eshte e ndershme,
por ne po flasim per ate qe the ti me larte per pastertine e absolute, nese nje femer ben anal oral etj dhe ruan cipen per kur te martohet,
kjo eshte virgjeri fallco,

pra jane 2 raste,
rasti 1) kur nuk e ka cipen e virgjerise, por nuk ka bere sex(oral anal vaginal etj), dhe mund te quhet e ndershme,

dhe rasti 2) kur e ka cipen e virgjerise, por ka bere anal, oral etj ndersa jo sex vaginal, dhe hyn tek te pandershmet

besoj qe arrita te shpreh idene :p
 

Didi

C'est la vie.
A do na e thuash ca halli ke? Te kane gjetur ndonje nuse e sdi cte besh apo si?

Jo se te rregjistrohesh ne forum, te hapesh teme per virgjerin dhe te komentosh vetem ketu hera e pare qe e shikoj.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Plotesisht i qartesuar unik01, per mendimin tim, nuk duhet vleresuar femra nese eshte e virgjer apo jo, por per vlerat e saj, veprimet dhe sjellja e saj ne shoqeri, te cilat jane gjerat qe dallojne nje femer!

Darius
 

Zana1

Braveheart
zana nese e ke lexu krejt textin, kur cipa plas ne forma te ndryshme jane te perjashtuara nga tematika..

P.O. pra ... dhe per mendimin tim,plasje cipe eshte... edhe kur vjen nje mashkull dhe e quan te pandershme nje femer, qe ben qejfin e saj me deshiren e saj. ( per k’te arsye) . Mbase do te pershtatej me shume tek tema e fanatizmit dhe manjallekut ,nje sjellje e tille ... sesa tek virgjeria, ku thelle e thelle nuk ka pike lidhjeje me ndershmerine.

Nje femer mund ta ruaje virgjerine per arsye te ndryshme, pshm mund te mos jete e afte per arsye te ndryshme,qe te deshirohet nga nje mashkull ... por thjeshte ky fakt, nuk e ben k’te femer te ndershme. ( ky thjeshte nje shembull ,se ka plot te tjere ,ku mund te bindesh )
 

unik01

Antar Aktiv
Sexy eshte nevoje fiziologjike,dhe pse duhet te quhet e pa ndershme nje femer qe ben sex?

abis po nje femer e martuar qe e tradheton burrin e saj me tjeter kend, per arsye se ai ndodhet diku larg, ose edhe kur jetojne bashke,
a do e quaje te ndershme ?
 

unik01

Antar Aktiv
per mendimin tim te martohesh me nje femer qe ka shkuar ne shtrat me disa quna te tjere,
eshte si ta marresh njeren tek semaforet dhe ti thush hajde do martohemi bashke dhe nga ky moment i premtojme njeri tjetrit besnikeri :p :p
dhe per ta mbajtur ate besnikeri duhet ose ta mbyllesh brenda ose ti lesh rojet nga pas :p
 

Passion

Banned
Mundesisht banjo tani beni ,se e c'virgjeruat,,,,,,temen :p

Debat te nje shoqerie qe i gjen ne Albanistan
Yzbekistan
Kurdistan
Turkey-turbestafkulla istan

Kam pare nga ato qe qe vjedhin ne dyqane,ku i fshehin te vjedhurat ne mbathjet e tyre qe i kan sa nje kosh plehrash ne qytet,e nga ato qe kan kryer marredhenie seksuale me te dashurin e tyre,e ne fund per arsyet e tyre kan vendos te mos e zgjatin me lidhjen e tyre.

Ku eshte morali me i larte te dy rastet ?

Une u them djemuria.

Mos u martoni ,se do beni mekat(se do germoni,e do gjini ,,,,,,,ate)>
 

unik01

Antar Aktiv
Tjeter gje ajo..por me thuaj,(mqs e quan te pandershme,femren qe humb virgjerine para martese,dhe jo me burrin e saj..ok,ajo femer,(nje femer) vendos te rri e ndershme,te mos kunsumoje aktin,para martese me askend..e kesaj fati i sjell te mos martohet kurre,per rrjedhoj,te rri e "ndershme" te gjithe jeten..po me nevojat e saj fiziologjike,ca behet? Apo ta coj te gjithe jeten dem,per hir te nje ndershmerije? Qe per mua,s'mund te quash te pandershme nje femer qe humb virgjerine me njeriun qe do,edhe qe mund te mos jete burri saj ne te ardhmen.
nga e din ti se a ka dasht apo jo, dha sa vete ka provuar te bardhe e te zinj :p
e nga sigurohesh ti, qe ashtu sic i ka nderruar "dashurite" para martese, nuk do i nderroje edhe kur te jete me ty? sepse e ka bere te udhes ate pune,
 

Delirium

No description ...
delirium nese me pergjigjesh ne ate qe do te pyes tani, por pa ma devijuar pyetjen do te jap 100% te drejte,


ti the: "duke pare qe kerkesat jane te shumta edhe qepjet jane ne mase................. Me rendesi eshte te gjesh nje femer te sinqerte qe sebashku te ndertosh te ardhmen"
me thuaj ku e shikon sinqeritetin ketu kur ajo femer perpiqet te te mashtroje me ane te qepjes ???

dhe e dyta pse pa marre parasysh te kaluaren? perderisa ajo ka shkuar ne shtrat me dike tjeter(te pakten nje), cfare do e pengoje qe te mos e beje kete gje edhe pas marteses me ty,?
ky veprim a nuk tregon dobesi, mendjelehtesi dhe imoralitet,
sepse te gjithe themi rendesi ka te tregohet e sinqerte pas lidhjes me mua, por kur ekziston mendjelehtesia imoraliteti dhe mosvendosmeria per trupin e saj, ku ka vend sinqeriteti ketu ???


Te sinqerte ne kuptimin te tregohet reale se cfare ka ndodhur me jeten e vet ne te kaluaren dhe ne te tashmen . do e pranoja ashtu si do ishte .
Nga nje ane me mire jo te virgjer dhe ta mbylli me ty kapitullin se sa e virgjer e pasi ta provoje me ty ti pelqeje me shume dhe te devijoj :D
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Se kuptoj se cpune kane njerzia me brekt e tjerve?!
Nje dicka intime ,duhet dhe eshte dicka intime e gjithesecilit.
Nejse rendomtesia tashme eshte shpesh parameter i kohes ne te cilen jetojme.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Ti mendon se ne nje forum te huaj do te lexoje nje tematike te tille ?!

Akoma shqiptaret Nevertiti nuk e kane te qarte se ne nisjen e dickaje serioze, e mira te mirave eshte qe te jete sinqeriteti, pastertia, nese kerkon qe te kesh vazhdimesi me ate person qe kerkon te lidhesh jeten.

Darius
 

Delirium

No description ...
Edhe une jetoj ne boten moderne , perdori telefon samsung te vitit te fundit , ngas veture te tipit te parafundit . Perdor te gjitha mjetet teknologjike te tjera . Ece me kohen me nje fjale , ama kur eshte pyetje tek martesa dhe morali , martohem institucionin e marteses e konsideroj te shenjte . Dhe dua gruan qe te jete e ndershme qe te kaloj jeten me te . Dhe jo nje lavire qe ka nderruar 1,2,3,4 para se te me kete takuar mua !
Dhe tjetera , nuk theme qe te cvirgjerat te mos martohen , por te izolohen nga te ndershmit . Te martohen nga psuhtat si jane vete ! Sepse nje e cvirgjer apo nje i cvirgjer mund ta shkaterroj nje familje , nje mahall , dhe nje shoqeri .

Kur them bote moderne e para ti duhet te kesh parasysh nje bote moderne perendimore te krishtere dhe jo iraniane apo afgane apo ndonje shtet tjeter aq te prapambetur sa kosova jote e dashur .

E dyta urime per teknologjine e samungeve apo veturave , me vjen mire qe ndjek edhe moden tende te preferuar te trecereksheve dhe mjekrres deri ne gju .

Ajo gruja e ndershme qe do kalosh jeten ti do jet e qepur me 1000 % edhe me vjen keq per kete , ose ose do e marresh te virgjer edhe pasi ti lezetoje do te tradhetoje me komshiun apo hidraulikun kur tvi te bej punimet te shtepia e re ? Ok ?
 

ricky_ch

******
Po çfarë derti i madh e paska kapë. Ky zotëriu në jetë të vet, tybe n'e paç bo ndonjë punë
të mençur.
Ah, mos vetë për ne, për gjeneratat që po vijnë...

Sa për "modernen", kemi " degjenerim", se modernja nënkupton përparimin, e jo teposhtëzën.
 
Top