A duhet te ekzistoj "virgjeria" sot?

Kur them bote moderne e para ti duhet te kesh parasysh nje bote moderne perendimore te krishtere dhe jo iraniane apo afgane apo ndonje shtet tjeter aq te prapambetur sa kosova jote e dashur .

E dyta urime per teknologjine e samungeve apo veturave , me vjen mire qe ndjek edhe moden tende te preferuar te trecereksheve dhe mjekrres deri ne gju .

Ajo gruja e ndershme qe do kalosh jeten ti do jet e qepur me 1000 % edhe me vjen keq per kete , ose ose do e marresh te virgjer edhe pasi ti lezetoje do te tradhetoje me komshiun apo hidraulikun kur tvi te bej punimet te shtepia e re ? Ok ?

Me nocionin modernizem mund te kuptohet edhe kjo biseda apo komunikimi yne permes internetit nga shtepit tona . Kesaj bisedes tone smund ti vesh emer perendimor apo i lindjes . Eshte absurditet nese vetem mendohet kjo . Dhe arritja e kesaj te arriture shkencore nuk do te thote se mund ta zevndesoj fjalen e mire dhe fjalen e keqe . Fjala e mire do te jete fjale e mire pergjithmone pavaresisht ndryshimit qe mund te iu behet menyres se jetuarit .
Ceshtja te renda jane keto per ty , mos te leshohem me shume ne kete drejtim .
Sa i perket prapambetjes se Kosoves hmmm ... Kur e pat boten me sy more i gjore ? Hajde ne Kosove dhe kupto realitetin e prapambetjes sone !
 

Delirium

No description ...
Me nocionin modernizem mund te kuptohet edhe kjo biseda apo komunikimi yne permes internetit nga shtepit tona . Kesaj bisedes tone smund ti vesh emer perendimor apo i lindjes . Eshte absurditet nese vetem mendohet kjo . Dhe arritja e kesaj te arriture shkencore nuk do te thote se mund ta zevndesoj fjalen e mire dhe fjalen e keqe . Fjala e mire do te jete fjale e mire pergjithmone pavaresisht ndryshimit qe mund te iu behet menyres se jetuarit .
Ceshtja te renda jane keto per ty , mos te leshohem me shume ne kete drejtim .
Sa i perket prapambetjes se Kosoves hmmm ... Kur e pat boten me sy more i gjore ? Hajde ne Kosove dhe kupto realitetin e prapambetjes sone !

Pyet gjyshin tend kur kan emigru Shqiptaret edhe ta kallzon !
Nejse mos ta vazhdojme kot ket mhb e ta kalojm personale .
Nuk du me ardh ne Ks ..kam Tiranen sa per 100 Prishtina.
e di ca me tha nje kosovar para disa kohesh ? Adem Jashari eshte me hero kombetar se Skenderbeu ..ti si mendon ?
 

Passion

Banned
Me nocionin modernizem mund te kuptohet edhe kjo biseda apo komunikimi yne permes internetit nga shtepit tona . Kesaj bisedes tone smund ti vesh emer perendimor apo i lindjes . Eshte absurditet nese vetem mendohet kjo . Dhe arritja e kesaj te arriture shkencore nuk do te thote se mund ta zevndesoj fjalen e mire dhe fjalen e keqe . Fjala e mire do te jete fjale e mire pergjithmone pavaresisht ndryshimit qe mund te iu behet menyres se jetuarit .
Ceshtja te renda jane keto per ty , mos te leshohem me shume ne kete drejtim .
Sa i perket prapambetjes se Kosoves hmmm ... Kur e pat boten me sy more i gjore ? Hajde ne Kosove dhe kupto realitetin e prapambetjes sone !

Burrash dukesh një vocërrak i pa pjek po hiç me kalamanlliqe.
Por kalama qarraman që në një minutë jan të mundshme dy opsione.
E qan
E qesh.
Hajde në Kosov
Hajde në Prishtin.

Po vazhdove do jesh e neveritës.
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
ka prapambetje ne tru ketu pergjithsisht...
 

dangerous

* * *
... tre faqe me njè diskutim teper interesant ., si fillestar/e direkt me kete temè! - mire.
 
Redaktimi i fundit:

Arfenilla

Themelues i Forumit
Dua te bej nje diskutim meshkuj-femra ne lidhje me dicka e cila prej kohesh ne shqiperi dhe ne trojet shqiptare eshte quajtur tabu, ne lidhje me konceptin e "Virgjerise" [/I]

Po te ishe tabu nuk do diskutonim sot ne kete shekull per virgjenitetin ...pastaj ajo duhet te jete qeshtje personale, pse duhet te meren mendime te ndryshme rreth kesaj qeshtje ,, nuk e kuptoj !kjo e fundit me duket tabu me shum::habit::
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
e di ca me tha nje kosovar para disa kohesh ? Adem Jashari eshte me hero kombetar se Skenderbeu ..ti si mendon ?


mir te ka than... PO eshte pergjigja, hahah... po keshtu them tjeter gje: Mos dilni ne teme tjeter, derisa te paren (aktualen) skeni perfundu...
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Teme e hapur kot......

ndoshta keni degjuar ndonjeher çdo te thote: te keni turp?

Ja pra, cjan keto vepra dhe tema pyetjesh te tilla?
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Të dashur meshkuj nuk shikohet femra nga një cop cip.
"Virgjëria" nuk te ben te ndershme e as te pandershme.
Karakteri dhe ndërgjegja,esht ajo që e ben femren dhe Jo nje cip
Shum vajza mundohen ta ruajn virgjerin per naten e tyre te marteses,por jeta ndonjeher ii perball me mashkullin e gabuar.
Po jap nje rast
Kisha muhabet me njeren vjet,isht e virgjer edhe pse kisht te dashur.
Tashti kjo zonjusha kishte te dashur,por u mpleks me njerin (jo me te dashurin)saqe e fuste dhe ne shtrat.
Edhe para tdashurit hiqej si shenjtore,kshuqe femra nuk gjykohet nga kjo gje.
Gjithsesi ju rrofshin paragjykimet,edhe vazhdoni ofendoni :):)
Femrave aq ju ben :D
 

Zana1

Braveheart
Po çfarë derti i madh e paska kapë. Ky zotëriu në jetë të vet, tybe n'e paç bo ndonjë punë
të mençur.
Ah, mos vetë për ne, për gjeneratat që po vijnë...

Sa për "modernen", kemi " degjenerim", se modernja nënkupton përparimin, e jo teposhtëzën.

Liberalizim/modernizim... nuk do te thote me domosdo ,degjenerim. E kunderta ndodh me fanatizmin/eksremistet.
 

unik01

Antar Aktiv
Të dashur meshkuj nuk shikohet femra nga një cop cip.
"Virgjëria" nuk te ben te ndershme e as te pandershme.
Karakteri dhe ndërgjegja,esht ajo që e ben femren dhe Jo nje cip
Shum vajza mundohen ta ruajn virgjerin per naten e tyre te marteses,por jeta ndonjeher ii perball me mashkullin e gabuar.
Po jap nje rast
Kisha muhabet me njeren vjet,isht e virgjer edhe pse kisht te dashur.
Tashti kjo zonjusha kishte te dashur,por u mpleks me njerin (jo me te dashurin)saqe e fuste dhe ne shtrat.
Edhe para tdashurit hiqej si shenjtore,kshuqe femra nuk gjykohet nga kjo gje.
Gjithsesi ju rrofshin paragjykimet,edhe vazhdoni ofendoni :):)
Femrave aq ju ben :D

jetmira per ta cilesuar nje femer me karakter dhe ndergjegje, jeta mund ta perplasi me mashkullin e gabuar,
mund ta martoje me mashkullin e gabuar, por nuk mund ta fusi ne disa shtreter dhe hotele te gabuar..
apo cilen vlereson me karakter dhe ndergjegje ti, ??
dhe nuk eshte ajo qe thua ti, "jeta ndonjehere..." por "jeta gjithmone.." se nuk eshte nje e dy e cila u perplaska me mashkullin e gabuar,
por jane shumicaaaa
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
jetmira per ta cilesuar nje femer me karakter dhe ndergjegje, jeta mund ta perplasi me mashkullin e gabuar,
mund ta martoje me mashkullin e gabuar, por nuk mund ta fusi ne disa shtreter dhe hotele te gabuar..
apo cilen vlereson me karakter dhe ndergjegje ti, ??
dhe nuk eshte ajo qe thua ti, "jeta ndonjehere..." por "jeta gjithmone.." se nuk eshte nje e dy e cila u perplaska me mashkullin e gabuar,
por jane shumicaaaa

No one is virgin anymore lol
Cuz life fucks us all

Ps. Not so long ago kam njohur njeren shum me e re se une (une u plaka)
Jeton jasht Shqiperise dhe si shqipetare e rritur me tradita ... e di rendesine e virgjerise lol
Nder te tjera me tha une do bej qejf on the other side por do jem perseri virgin for my future Albanian husband :p
U do the maths se po pertoj te zgjatem
 

unik01

Antar Aktiv
Të dashur meshkuj nuk shikohet femra nga një cop cip.
"Virgjëria" nuk te ben te ndershme e as te pandershme.
Karakteri dhe ndërgjegja,esht ajo që e ben femren dhe Jo nje cip
Shum vajza mundohen ta ruajn virgjerin per naten e tyre te marteses,por jeta ndonjeher ii perball me mashkullin e gabuar.
Po jap nje rast
Kisha muhabet me njeren vjet,isht e virgjer edhe pse kisht te dashur.
Tashti kjo zonjusha kishte te dashur,por u mpleks me njerin (jo me te dashurin)saqe e fuste dhe ne shtrat.
Edhe para tdashurit hiqej si shenjtore,kshuqe femra nuk gjykohet nga kjo gje.
Gjithsesi ju rrofshin paragjykimet,edhe vazhdoni ofendoni :):)
Femrave aq ju ben :D

Nese je e zgjuar, me karakter dhe ndergjegje, zgjedhe mashkullin qe te pershtatet,njihu me te, beje fejesen dhe pastaj e ke rrugen te lire per intimitetin ne cift,
Sepse kur mashkulli pranon te beje fejesen tregon seriozitet per ate lidhje, nuk te ka sa per te kalu radhen, se degjoj shum femra qe thone meshkujt vete na genjejne, ose jeta me perplasi me mashkullin e gabuar etj...
por realiteti eshte ndryshe, numri i ndarjeve brenda fejesave eshte aq i vogel saqe nuk krahasohet me numrin e ndarjeve te lidhjeve te thjeshta,
pra mos valle kjo do te thote qe per ta njohur mashkullin ideal do te te duhet me i provu te gjithe ne shtrat ???
sepse keshtu i bie
 

unik01

Antar Aktiv
No one is virgin anymore lol
Cuz life fucks us all

Ps. Not so long ago kam njohur njeren shum me e re se une (une u plaka)
Jeton jasht Shqiperise dhe si shqipetare e rritur me tradita ... e di rendesine e virgjerise lol
Nder te tjera me tha une do bej qejf on the other side por do jem perseri virgin for my future Albanian husband :p
U do the maths se po pertoj te zgjatem

me vjen keq por ajo nuk do jete perseri virgin for her future husband,
sepse ajo qenka zhvirgjeruar ne gjitha vendet e tjera hahah

dhe kur kete gje e ben nje e virgjer, a te shkon ne mendje shku kot dmth, se qa mund te beje nje tjeter e cila nuk eshte e virgjer dhe thote ti je i dyti per mua,
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
She's the perfect girl for you :p
me vjen keq por ajo nuk do jete perseri virgin for her future husband,
sepse ajo qenka zhvirgjeruar ne gjitha vendet e tjera hahah

dhe kur kete gje e ben nje e virgjer, a te shkon ne mendje shku kot dmth, se qa mund te beje nje tjeter e cila nuk eshte e virgjer por te thote ti je i dyti per mua, apo se ke shkuar ne mendje kete gje?

She is not perfect girl for me lol
Mua me pelqejne te virgjerat nga mend e kokes:p
Se per te hap vrima nuk Jane te gjithe murator lol
 

Katil

Antarë i Respektuar
Pse kur flitet për virgjërinë flitet vetëm për vrimën,po tyta ? diskriminues. lol
 

Katil

Antarë i Respektuar
Mos e personalizoni.
Virgjëria është përzgjedhje personale.Sja vlen ky debat.
Kush ka karakter më të fortë reziston më shumë.
Un prsh tek e para rezistova,tregova forcë karakteri dhe tek e dyta një vajz për shpi ajo nuk më bënte ta lëndoja! Pastaj doli skena e Monica Bellucit në një film,aty e keni parasysh ju.
 

unik01

Antar Aktiv
She is not perfect girl for me lol
Mua me pelqejne te virgjerat nga mend e kokes:p
Se per te hap vrima nuk Jane te gjithe murator lol

ja qe pak a shume dole ne fjalen time,
so ajo shoqja jote :p its not virgin anymore :p P
i shkreti albanian husband.. lol
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Nese je e zgjuar, me karakter dhe ndergjegje, zgjedhe mashkullin qe te pershtatet,njihu me te, beje fejesen dhe pastaj e ke rrugen te lire per intimitetin ne cift,
Sepse kur mashkulli pranon te beje fejesen tregon seriozitet per ate lidhje, nuk te ka sa per te kalu radhen, se degjoj shum femra qe thone meshkujt vete na genjejne, ose jeta me perplasi me mashkullin e gabuar etj...
por realiteti eshte ndryshe, numri i ndarjeve brenda fejesave eshte aq i vogel saqe nuk krahasohet me numrin e ndarjeve te lidhjeve te thjeshta,
pra mos valle kjo do te thote qe per ta njohur mashkullin ideal do te te duhet me i provu te gjithe ne shtrat ???
sepse keshtu i bieShum e vertet kjo qe thua....


nese ke pas nje rast deshtimi/zhgenjimi njeher, sdo thote t`i provosh tjeret......

Me mend zgjidhe tjetrin.... dhe me kohe e gjen te duhurin e jetes.
 
She is not perfect girl for me lol
Mua me pelqejne te virgjerat nga mend e kokes:p
Se per te hap vrima nuk Jane te gjithe murator lol

Ato qe e humbin virgjerine ne kundershtim me traditat dhe rregullat e fese , thua qe kane mendje ne koke ?!
Me kishe cituar me heret , por pastruesja e forumit kishte punuar sot mire , dhe nuk kam pare cfare ke shkruar :fkorenti::sport:
 

Aragon

Anëtar i Respektuar
Jete dinamike eshte bere, te virgjerat specie te rralla jane bere lool. Kjo eshte zgjidhje personale e secilit, nuk kemi cka i fusim hundet kush ka qene e virgjer apo kush eshte. Fuck it.

Sidoqoft, tipet e femrave bitcha nuk me pelqejne aspak. Qejfliket jane intrigante te medhaja.
 
Redaktimi i fundit:

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
ka prapambetje ne tru ketu pergjithsisht...

Me kto tru qe kane disa ktu, s'jane per tu martu!!
Na u neverit me qene femer ketu ne forum, me kto budalliqe qe lexon dhe me fjalorin qe perdoret.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Me kto tru qe kane disa ktu, s'jane per tu martu!!
Na u neverit me qene femer ketu ne forum, me kto budalliqe qe lexon dhe me fjalorin qe perdoret.

Ndaj ke mode friendzone on ti LOL. Po te thash duhet ta perdoresh ku duhet :p
 
Top