A duhet te ekzistoj "virgjeria" sot?

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Flm per gjith kte vemendje qe me jep, por diskuto rreth temes, jo rreth meje :p

Une se humb kohen te diskutoje nje teme prehistorike. Dhe nuk eshte vemendje ndaj teje po ndaj vemendjes qe u jep ti disave, sepse kur dikush kalon jasht rrethit tend te mendimeve nuk ka pike takimi per nje diskutim. Thats it.
 

unik01

Antar Aktiv
Me kto tru qe kane disa ktu, s'jane per tu martu!!
Na u neverit me qene femer ketu ne forum, me kto budalliqe qe lexon dhe me fjalorin qe perdoret.

ty mund te te neveritet me lexu keto budalliqe,
por edhe mua ose dikujt tjetri mund ti neveritet me marr per nuse nje "qejflie" dhe me e qu ne shpi, (se spo e prish fjalorin me then emrin tamam)

prandaj ky eshte thjesht nje diskutim rreth realitetin,
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Me kto tru qe kane disa ktu, s'jane per tu martu!!
Na u neverit me qene femer ketu ne forum, me kto budalliqe qe lexon dhe me fjalorin qe perdoret.
Nuk komentoj asnje ketu sepse mendime jane por me vjen keq per llojin e mendimeve.... shume larg vendit dhe kohes ku jetojme.
 

unik01

Antar Aktiv
Ateher nese do me jepej mundesia ta ndryshoja temen do e beja si me poshte,
secili te japi nje mendim dhe ta mbyllim si teme,
por pranohen komentet e bazuara ne pyetjet e bere, jo me i bere bisht..

shume persona (te civilizuarit) thone ne shekullin 21 nuk duhet te shikohet virgjeria sepse nje vajze mund te genjehet nga mashkulli etj .....(ne fakt nuk genjehet 1 apo 2 apo 3, por shumica.. mendoj mbi 80%)
Femra e din qellimin e meshkujve per ta futur ne shtrat dhe pastaj per te kaluar tek tjetra e tjetra
Mund te themi se ekzistojne 2 tipe te femrave qe e humbin virgjerine para martese:
1--- Kur nje vajze genjehet/mashtrohet nga mashkulli,
dmth kjo tregohet mendjelehte dhe nuk tregon zgjuarsi, dhe ky tip femre do vazhdoje te genjehet deri ne fund te jetes se saj, sepse ato mend i ka dhene Zoti

2---Kur nje vajze nuk eshte se genjehet nga mashkulli, e kupton qellimin e tij sa per te kalu radhen, por ajo me plot dijeni hyn ne marredhenje me te, per kenaqesi, per te fituar eksperience etj

Tani kur thuhet nuk duhet te verehet virgjeria tek nje femer
per cilin rast eshte fjala, ( 1 apo 2 ) ??
Rasti kur eshte mendjelehte dhe genjehet, apo kur eshte e zgjuar dhe eshte e vetedijshme se ai mashkull e ka sa per te kaluar radhen

Cila femer eshte e duhura dhe cila e gabuara qe nje mashkull ta zgjedhi per te kaluar jeten me te ?

pra ekzistojne 3 raste:
1) kur nje vajze genjehet nga meshkujt dhe e humb virgjerine
2) kur nje vajze nuk genjehet, por pranon ta humbe virgjerine me plot vetedije me meshkujt e gabuar
3) kur nje vajze nuk genjehet, dhe nuk pranon ta humbe virgjerine paramartese dhe me personin e gabuar

Lind Pyetja
Cila eshte zgjedhja e duhur....???
Cuna cilla femer ne 3 rastet me siper ju duket e duhura per te kaluar jeten bashke me te?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Ateher nese do me jepej mundesia ta ndryshoja temen do e beja si me poshte,
secili te japi nje mendim dhe ta mbyllim si teme,
por pranohen komentet e bazuara ne pyetjet e bere, jo me i bere bisht..

shume persona (te civilizuarit) thone ne shekullin 21 nuk duhet te shikohet virgjeria sepse nje vajze mund te genjehet nga mashkulli etj .....(ne fakt nuk genjehet 1 apo 2 apo 3, por shumica.. mendoj mbi 80%)
Femra e din qellimin e meshkujve per ta futur ne shtrat dhe pastaj per te kaluar tek tjetra e tjetra
Mund te themi se ekzistojne 2 tipe te femrave qe e humbin virgjerine para martese:
1--- Kur nje vajze genjehet/mashtrohet nga mashkulli,
dmth kjo tregohet mendjelehte dhe nuk tregon zgjuarsi, dhe ky tip femre do vazhdoje te genjehet deri ne fund te jetes se saj, sepse ato mend i ka dhene Zoti

2---Kur nje vajze nuk eshte se genjehet nga mashkulli, e kupton qellimin e tij sa per te kalu radhen, por ajo me plot dijeni hyn ne marredhenje me te, per kenaqesi, per te fituar eksperience etj

Tani kur thuhet nuk duhet te verehet virgjeria tek nje femer
per cilin rast eshte fjala, ( 1 apo 2 ) ??
Rasti kur eshte mendjelehte dhe genjehet, apo kur eshte e zgjuar dhe eshte e vetedijshme se ai mashkull e ka sa per te kaluar radhen

Cila femer eshte e duhura dhe cila e gabuara qe nje mashkull ta zgjedhi per te kaluar jeten me te ?

pra ekzistojne 3 raste:
1) kur nje vajze genjehet nga meshkujt dhe e humb virgjerine
2) kur nje vajze nuk genjehet, por pranon ta humbe virgjerine me plot vetedije me meshkujt e gabuar
3) kur nje vajze nuk genjehet, dhe nuk pranon ta humbe virgjerine paramartese dhe me personin e gabuar

Lind Pyetja
Cila eshte zgjedhja e duhur....???
Cuna cilla femer ne 3 rastet me siper ju duket e duhura per te kaluar jeten bashke me te?

Pa dasht te humb rendesine apo fillin e mundit tend qe ke shtjelluar temen,por kam vec nje koment;

Femra nuk eshte objekt,dhe forma se si ti e ke paraqitur ,pastertisht femren e kthen ne nje qenie vaginale dhe te pa vlere.
Nese nje mashkull niset drejt nje femre si faktor vendimtar virgjerine e saj,atehere une kam vetem nje shprehje,ai mashkull nuk meriton te lindet nga nje femer.
 

Katil

Antarë i Respektuar
Pa dasht te humb rendesine apo fillin e mundit tend qe ke shtjelluar temen,por kam vec nje koment;

Femra nuk eshte objekt,dhe forma se si ti e ke paraqitur ,pastertisht femren e kthen ne nje qenie vaginale dhe te pa vlere.
Nese nje mashkull niset drejt nje femre si faktor vendimtar virgjerine e saj,atehere une kam vetem nje shprehje,ai mashkull nuk meriton te lindet nga nje femer.

Në kte pjesen e fundit ja fute kot.
Nuk je ti ajo që duhet të futesh në psikologjinë e një mashkulli.

Ka nga ata meshkuj që seksin e konsiderojnë të shenjtë dhe faktor karakteri tek një femër karakter i cili do pasohet tek fëmijët.Prandaj kte punën e lindjes lerja Zotit.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Në kte pjesen e fundit ja fute kot.
Nuk je ti ajo që duhet të futesh në psikologjinë e një mashkulli.

Ka nga ata meshkuj që seksin e konsiderojnë të shenjtë dhe faktor karakteri tek një femër karakter i cili do pasohet tek fëmijët.Prandaj kte punën e lindjes lerja Zotit.

Eshte figurativisht ajo.

Shiko dikur e kam trajtuar gjate kete teme ,po ne kete forum.
Por po bej nje permbledhje shkurt ides sipas meje.

Virgjeria tek nje femer eshte si puna e nje arome lulje.
Cdo femer eshte e brisht ,ka ndjenja dhe mendon te perjetoj endrren e saj romantike me mashkullin e saj te zemres.
Te pakten fillimet e endrrave te cdo femre jane keshtu.
Pastaj realiteti eshte pak i ashper,jo gjithnje i drejt i duhur si per femren edhe per mashkullin kjo ne fakt.

Kalojme te klasifikimi i virgjerise,ku kam deshire ta klasifikoj pak dhe pse mund duket cuditshem.

Tani nese nje femer rritet e shtypur dhe me friken qe ti po humbe virgjerine je femer pa moral dhe e pa ndershme,ketu kemi nje virgjeri te mbrojtur me frik dhe dhune psikollogjike. Prandaj per mua ketu behet nje fare dhunimi,diskriminimi i paster.Dhe si rrjedhim ne sdime ku ta klasifikojme kete virgjeri ,pasi ajo seshte sprovuar ne lirine e saj psikollogjike,per te zgjedhur as formen as kohen kur femra do humbe kete akt intim.

Kategoria tjeter;
Kur nje femer ka pas mundesine e shkollimit,jetes sociale dhe liris per te jetuar jeten dhe po ashtu njohjet e saj me djemt ,gjate adoleshences apo fillimit te pjekurise.Por pavarsisht kesaj ajo nen petkun e shpirti ka gjithnje iden qe do bej dashuri me njeriun qe do doje me shpirt dhe ate njeri do martoji,ketu kemi nje tip pjalmi romanticiteti qe duhet vlersuar ne maksimum .

Por jam kundra atyre meshkujve apo (femrave),sepse mentaliteti i meshkujve nuk formohet homogjen por heterogjen,ku hyne dhe femrat ne kete rindertim.
Ku thone; Qe nje femer qe tjet e ndershme duhet tjet e virgjer.
Virgjeria duhet vlersuar normalisht nga personi qe ja falim,pasi eshte dicka teper intime dhe mjaft e rendesishme per nje femer ne aspektin intim.
Ama virgjeria nuk eshte karakteri,virgjeria nuk eshte shpirti e nje femre,miresia apo dashuria e saj,pasi ne fund te fundit vlersimi apo mos vlersimi ndaj cipes se virgjerise,duhet te ngelet ne penelin personal intim te po femres.
Dhe jo te jete nje element ndeshkrues apo vlersues ne parametrat e jetes se saj nga ambjenti i jashtem apo burri apo bashkshorti etj etj varjante .
Kjo teme eshte pak me shume nendege ku gjithesecila lidhet me nje binom psikollogjik,por pak shume uroj ta kam permbledh sadopak.
 

Zana1

Braveheart
Ateher nese do me jepej mundesia ta ndryshoja temen do e beja si me poshte,
secili te japi nje mendim dhe ta mbyllim si teme,
por pranohen komentet e bazuara ne pyetjet e bere, jo me i bere bisht..

shume persona (te civilizuarit) thone ne shekullin 21 nuk duhet te shikohet virgjeria sepse nje vajze mund te genjehet nga mashkulli etj .....(ne fakt nuk genjehet 1 apo 2 apo 3, por shumica.. mendoj mbi 80%)
Femra e din qellimin e meshkujve per ta futur ne shtrat dhe pastaj per te kaluar tek tjetra e tjetra
Mund te themi se ekzistojne 2 tipe te femrave qe e humbin virgjerine para martese:
1--- Kur nje vajze genjehet/mashtrohet nga mashkulli,
dmth kjo tregohet mendjelehte dhe nuk tregon zgjuarsi, dhe ky tip femre do vazhdoje te genjehet deri ne fund te jetes se saj, sepse ato mend i ka dhene Zoti

2---Kur nje vajze nuk eshte se genjehet nga mashkulli, e kupton qellimin e tij sa per te kalu radhen, por ajo me plot dijeni hyn ne marredhenje me te, per kenaqesi, per te fituar eksperience etj

Tani kur thuhet nuk duhet te verehet virgjeria tek nje femer
per cilin rast eshte fjala, ( 1 apo 2 ) ??
Rasti kur eshte mendjelehte dhe genjehet, apo kur eshte e zgjuar dhe eshte e vetedijshme se ai mashkull e ka sa per te kaluar radhen

Cila femer eshte e duhura dhe cila e gabuara qe nje mashkull ta zgjedhi per te kaluar jeten me te ?

pra ekzistojne 3 raste:
1) kur nje vajze genjehet nga meshkujt dhe e humb virgjerine
2) kur nje vajze nuk genjehet, por pranon ta humbe virgjerine me plot vetedije me meshkujt e gabuar
3) kur nje vajze nuk genjehet, dhe nuk pranon ta humbe virgjerine paramartese dhe me personin e gabuar

Lind Pyetja
Cila eshte zgjedhja e duhur....???
Cuna cilla femer ne 3 rastet me siper ju duket e duhura per te kaluar jeten bashke me te?

I paske nxjerre ne pazar , kshu ? looool

Prb k'tu je ti, jo femrat. :qenush:
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Pertova ta lexoja por dicka kapa nga replikat.
Mendoj se ceshtja e virgjerise eshte relative.
Shfajsimet qe behen nga femrat ,sikur perligjin problemin qe ngre autori i temes.
Ka meshkuj qe duan nje femer te virgjer....e ku qendron problemi ketu?
Per aq kohe sa nje njeri ka idete e qarta se cfare kerkon, perse u dashka ta paragjykojme?
Tek e fundit cdo kush eshte i lire ne objektivat e tij.
Ashtu si femrat kerkojne meshkuj me lek, pa pune e madhe se jane meshkuj qe nuk shihen me sy...perse nje mashkull mos te kete te tille pretendim?

Tani nese une e kam kuptuar qarte temen....
Nese ky autori po gjykon e po ben ndasi midis te virgjeres dhe asaj te pavirgjeres ...nje fjali kam

Te gjitha lindem te virgjera, e nese do ishte kusht qe kush merr virgjerine e mban perjete ate person...atehere ky diskutim sot sdo behej.
Ama mos e ulni veten deri ne ate pike sa te mendoni apo me keq te krijoni bindjen se himena ben diferencen....
Tregon se po ngopeni me nje luge bosh!
 

Zana1

Braveheart
Te gjitha , ka ca qe lindin edhe ... pa himen. Sa per korigjim. loool

Nuk po i paragjykon njeri meshkujt qe i duan te virgjera ne k'te rast... k'tu po ndodh e kunderta.
 

unik01

Antar Aktiv
Te gjitha , ka ca qe lindin edhe ... pa himen. Sa per korigjim. loool

Nuk po i paragjykon njeri meshkujt qe i duan te virgjera ne k'te rast... k'tu po ndodh e kunderta.

o shoqe kush po te permend himen ketu, ca ja fut pa lidhje
 

unik01

Antar Aktiv
Eshte figurativisht ajo.

Shiko dikur e kam trajtuar gjate kete teme ,po ne kete forum.
Por po bej nje permbledhje shkurt ides sipas meje.

Virgjeria tek nje femer eshte si puna e nje arome lulje.
Cdo femer eshte e brisht ,ka ndjenja dhe mendon te perjetoj endrren e saj romantike me mashkullin e saj te zemres.
Te pakten fillimet e endrrave te cdo femre jane keshtu.
Pastaj realiteti eshte pak i ashper,jo gjithnje i drejt i duhur si per femren edhe per mashkullin kjo ne fakt.

Kalojme te klasifikimi i virgjerise,ku kam deshire ta klasifikoj pak dhe pse mund duket cuditshem.

Tani nese nje femer rritet e shtypur dhe me friken qe ti po humbe virgjerine je femer pa moral dhe e pa ndershme,ketu kemi nje virgjeri te mbrojtur me frik dhe dhune psikollogjike. Prandaj per mua ketu behet nje fare dhunimi,diskriminimi i paster.Dhe si rrjedhim ne sdime ku ta klasifikojme kete virgjeri ,pasi ajo seshte sprovuar ne lirine e saj psikollogjike,per te zgjedhur as formen as kohen kur femra do humbe kete akt intim.

Kategoria tjeter;
Kur nje femer ka pas mundesine e shkollimit,jetes sociale dhe liris per te jetuar jeten dhe po ashtu njohjet e saj me djemt ,gjate adoleshences apo fillimit te pjekurise.Por pavarsisht kesaj ajo nen petkun e shpirti ka gjithnje iden qe do bej dashuri me njeriun qe do doje me shpirt dhe ate njeri do martoji,ketu kemi nje tip pjalmi romanticiteti qe duhet vlersuar ne maksimum .

Por jam kundra atyre meshkujve apo (femrave),sepse mentaliteti i meshkujve nuk formohet homogjen por heterogjen,ku hyne dhe femrat ne kete rindertim.
Ku thone; Qe nje femer qe tjet e ndershme duhet tjet e virgjer.
Virgjeria duhet vlersuar normalisht nga personi qe ja falim,pasi eshte dicka teper intime dhe mjaft e rendesishme per nje femer ne aspektin intim.
Ama virgjeria nuk eshte karakteri,virgjeria nuk eshte shpirti e nje femre,miresia apo dashuria e saj,pasi ne fund te fundit vlersimi apo mos vlersimi ndaj cipes se virgjerise,duhet te ngelet ne penelin personal intim te po femres.
Dhe jo te jete nje element ndeshkrues apo vlersues ne parametrat e jetes se saj nga ambjenti i jashtem apo burri apo bashkshorti etj etj varjante .
Kjo teme eshte pak me shume nendege ku gjithesecila lidhet me nje binom psikollogjik,por pak shume uroj ta kam permbledh sadopak.

NeVertiti te falenderoj per pergjigjen qe ke dhene, megjithese me vjen keq se ti ose nuk i ke lexuar deri ne fund ato qe kam shkruar une, ose nuk te intereson ti permbahesh,
nese mundesh ma dergo linkun e temes tende, ta lexoj per kureshtje, se spo mund ta gjej,

ti ke thene
Nese nje mashkull niset drejt nje femre si faktor vendimtar virgjerine e saj,atehere une kam vetem nje shprehje,ai mashkull nuk meriton te lindet nga nje femer.

edhe une kam nje shprehje, nese nje vajze shkon "hu ne hu" ajo nuk meriton te lindet nga nje femer..
virgjeria duhet mbrojtur me ndergjegje dhe jo me frike dhe dhune,

Cdo femer eshte e brisht ,ka ndjenja dhe mendon te perjetoj endrren e saj romantike me mashkullin e saj te zemres.

perse nuk e ke shkruajt me meshkujt e zemres ketu ?? sepse ketu do te te kundershtoj pak me poshte


Ku thone; Qe nje femer qe tjet e ndershme duhet tjet e virgjer...Ama virgjeria nuk eshte karakteri,virgjeria nuk eshte shpirti e nje femre,miresia apo dashuria e saj

jo virgjeria por rruga qe ajo ka ndjek deri tek bashkeshorti , jan faktor qe percaktojne formimin dhe karakterin e saj, dhe si rrjedhoje jan faktor ne zgjedhjen qe mashkulli duhet te beje..

Meqe cdo gje ti po e lidh me virgjerine, une po ta them ne menyre tjeter se po e leme menjane disa sekondeshin e humbjen se virgjerise por po i japim rendesi rruges qe ajo femer ka ndjekur per te ardhur deri tek une,
sepse nese ka kaluar "hu ne hu" askush nuk do e donte.
do thuash ti po kjo lloj femre do rrije pa martuar,? absolutisht qe joo, do gjeje mashkullin i cili ska lene prost.. pa provuar,
pra shkon e ndershmja tek i ndershmi dhe e pandershmja tek i pandershmi

Dhe sa per te bere qejfin ty dhe shume te tjereve, nje teme te ngjashme mund ta bej edhe per meshkujt, se ka meshkuj te virgjer, ka edhe jo te virgjer, ka te ndershem ka edhe jo te ndershem, ka qe punojne ne bixhoz droge vrasje dhe prostitucion, ka edhe qe punojne me pune te pastra, ka qe e kalojne mbremjen ne disko e ne bordello, ka edhe nga ata qe e kalojne me bashkeshorten dhe femijet, por nje teme e tille duhet te hapet nga nje femer perderisa eshte ne interes te saj... nejse se sdua te zgjatem shume

meqense ti thua nuk duhet te shikohet virgjeria tek nje femer,
atere une pa e permendur fare fjalen virgjeri ne kete mes, po te bej nje ndarje (imagjinare) te femrave ne 2 grupe/2 tipe

1)ato femra qe genjehen 1 here(ose edhe 2) nga nje mashkulli dhe i dyti/ i treti per to do jete bashkeshorti,

2)dhe ato qe vazhdojne te "genjehen" nga disa meshkujt, perderisa kalojne nga lidhja ne lidhje, ose ne 2 lidhje njekohesisht (genjehen po them une, se kjo gje mund te jete me plot deshire dhe vetedije) sepse askush nuk eshte aq budalla sa ta perserisi disa here te njejtin gabim
jo se i dashuron te gjithe keta meshkuj. por krijon lidhje pas lidhje/ose lidhje te dyfishte per arsye si psh: per te fituar eksperience, shikon shoqen e saj me te dashur, nuk don qe asnje dite te rrije pa te dashur etj se spo me vijne ne mend te gjitha. pra nuk qenka endrra romantike me mashkullin e saj por endrrat romantike me meshkujt(dashnoret) e saj

nje shprehje thote: me rrejte njeher e ke fajin ti, me rrejte per te dyten e kam fajin vete.

keto jane 2 rruget e vetme qe nje femer arrin tek bashkeshorti,
numrin 1 nuk meriton te paragjykohet,perderisa naiviteti mund ta qoje heren e pare nje femer tek mashkulli i gabuar
kalojme tek numri 2 qe ne te vertete mendoj se eshte shumica..

ateher nga ti.dua vec nje pergjigje te shkurte:

a do doje ti qe mamaja jote dhe e imja te kete ndjekur rrugen e pershkruat tek numri 2 ????
a do doje qe vellai jot dhe i imi te sjelli ne shtepi nje femer te tipit 2 ?????

lexoje dhe nje here numrin 2, dhe me thuaj a ka te drejte nje mashkull qe ne disa raste duhet ta shikoje rrugen qe ben nje femer deri tek ai??
nese ajo ka ardhur hopa hopa hopa, .. ka edhe cuna te tipit qe i rrine gati nuk e lejne te bjeri nga hedhja e fundit :pme gjithse shanset jane te shumta qe edhe nga keta te kerceje tek tjetri..
nese ajo ka ardhur pak me shtruar, ka edhe cuna qe presin te krijojne familje te shendoshe, te rrisin femije me te,
nuk eshte vec ajo kategoria e cunave qe i len femijet dhe bashkeshorten ne shpi dhe vete vazhdon me te tjerat..
 
Redaktimi i fundit:

Zana1

Braveheart
o shoqe kush po te permend himen ketu, ca ja fut pa lidhje

A shoku shpellar... na fal, qenkam keqkuptuar.

Nuk e dija qe gjer Tani , po paragjykoje,diskriminoje e diskutoje himenin tend. Loool
 

kitrra 123

plak gjufurrak
pershendetje te gjitheve

2 pyetje kryesore mbi te cilat kerkoj qe secili nga ju te shprehi mendim jane,
-A mendoni se femrat duhet ta ruajne virgjerine deri ne martese per personin me te cilin do te kalojne jeten ????
-Dhe a do ishit te kenaqur cuna nese do merrnit per nuse nje femer jo te ndershme apo nuk i kushtoni rendesi, apo skeni rruge tjeter sepse te virgjerat sot jane me pakice ????
.........

E kemi bastarduar duke e diskutuar kete teme. Nuk shof asigje te keqe ne diskutimet por kur e barazon virgjerine me ndershmeri them se me mire ja vlene te diskutojme per virgjerine mendore. ;)
 

unik01

Antar Aktiv
Pertova ta lexoja por dicka kapa nga replikat.
Mendoj se ceshtja e virgjerise eshte relative.
Shfajsimet qe behen nga femrat ,sikur perligjin problemin qe ngre autori i temes.
Ka meshkuj qe duan nje femer te virgjer....e ku qendron problemi ketu?
Per aq kohe sa nje njeri ka idete e qarta se cfare kerkon, perse u dashka ta paragjykojme?
Tek e fundit cdo kush eshte i lire ne objektivat e tij.
Ashtu si femrat kerkojne meshkuj me lek, pa pune e madhe se jane meshkuj qe nuk shihen me sy...perse nje mashkull mos te kete te tille pretendim?

Tani nese une e kam kuptuar qarte temen....
Nese ky autori po gjykon e po ben ndasi midis te virgjeres dhe asaj te pavirgjeres ...nje fjali kam

Te gjitha lindem te virgjera, e nese do ishte kusht qe kush merr virgjerine e mban perjete ate person...atehere ky diskutim sot sdo behej.
Ama mos e ulni veten deri ne ate pike sa te mendoni apo me keq te krijoni bindjen se himena ben diferencen....
Tregon se po ngopeni me nje luge bosh!

monique me pelqeu shume pergjigja dhe arsyetimi qe dhe ketu,
gjithsesi dua te them se nuk dua te kapem pikerisht tek himeni, tek cipa e vergjerise, eshte dicka me teper,
nese ke kohe, doja qe te lexoje komentin tim pak me siper qe i bera nevertitit,
dhe do kisha deshire te degjoja nje mendim tendin
 

unik01

Antar Aktiv
E kemi bastarduar duke e diskutuar kete teme. Nuk shof asigje te keqe ne diskutimet por kur e barazon virgjerine me ndershmeri them se me mire ja vlene te diskutojme per virgjerine mendore. ;)

e kam thene edhe me lart, nese do e ndryshoja temen do barazoja ndershmerine me rrugen qe ben nje femer deri tek babai i femijeve te saj..................

se ne shume komente po permendet fjala virgjeri. e heqim krejt ate fjale prej diskutimit
 

Katil

Antarë i Respektuar
O Unik sa koh që paske ti...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
e kam thene edhe me lart, nese do e ndryshoja temen do barazoja ndershmerine me rrugen qe ben nje femer deri tek babai i femijeve te saj..................

se ne shume komente po permendet fjala virgjeri. e heqim krejt ate fjale prej diskutimit

Unik, tere keto shqetesime i kemi diskutuar aq shume sa nje liber dore do dilte. Mjafton te besh nje kerkim i avancuar ne kete forum dhe do i kesh perballe syve. Ulu lexoje ngadal e jep mendimin tende e pastaj vahzdojme debatin.

Pafshim.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Virgjeria ka ekzistuar,ekziston e do ekzistoje gjithe jeten.
Se femrat lindin te virgjera kjo eshte garancia e tri koheve :p
Sa shoqeri me veti idiote behemi nganjehere.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Une kam te theme kete:

-Fjala "virgjeri" vjen nga kuptimi "vyergjeri" (vyerja, vlera) dhe vlera qe i drejtohet femres ne kete raste eshte besnikeria perdrejt mashkullit, pra te jesh me ate qe u njojte dhe jo me shume...

Pyetja e temes ka nje difekt sepse pyet per besnikerine por i drejtohet vetem femres, vlere duhet te kete edhe femra edhe mashkulli...

Nese pyetja ka dashur te thote "a duhet te kete marredhenie seksuale para martesore" atehere mos te permendej virgjeria sepse bene pjese edhe mashkulli, mendoj...
 

Marla

Quo Vadis!
Une kam te theme kete:

-Fjala "virgjeri" vjen nga kuptimi "vyergjeri" (vyerja, vlera) dhe vlera qe i drejtohet femres ne kete raste eshte besnikeria perdrejt mashkullit, pra te jesh me ate qe u njojte dhe jo me shume...

Virgjeria eshte 1 status biologjik ska te beje me vlerat aq me shume me besnikerine. Besnikeria eshte pjese e karakterit mos i ngaterrojme gjerat.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Virgjeria eshte 1 status biologjik ska te beje me vlerat aq me shume me besnikerine. Besnikeria eshte pjese e karakterit mos i ngaterrojme gjerat.

Eshte status biologjik por une e zbertheva nga kuptimi gjuhesor qe quhet...
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Une kam te theme kete:

-Fjala "virgjeri" vjen nga kuptimi "vyergjeri" (vyerja, vlera) dhe vlera qe i drejtohet femres ne kete raste eshte besnikeria perdrejt mashkullit, pra te jesh me ate qe u njojte dhe jo me shume...

Pyetja e temes ka nje difekt sepse pyet per besnikerine por i drejtohet vetem femres, vlere duhet te kete edhe femra edhe mashkulli...

Nese pyetja ka dashur te thote "a duhet te kete marredhenie seksuale para martesore" atehere mos te permendej virgjeria sepse bene pjese edhe mashkulli, mendoj...
Po ne rastin kur virgjerine ia jep atij qe ke lidhur jeten dhe pas ca kohesh ai shkon te nje virgjereshe tjeter duke lene keshtu virgjereshen e pare , mund te quhet ajo femer e ndershme dhe besnike?
Se per ne qe ia dhame virgjerine atij qe deshem pa qene te martuar kuptohet cjemi :p
 

Baboon

FALEMINDERIT!
NUK DUHET TË EGZISTOJË MË!!!

Por virgjëria në trurin e robve! duhet të bëjnë sa më tepër penetrim fort edhe thellë mbase kështu, diçka u ngel në mendje...

Kështu do kemi më pak injorancë të shpërndarë rrugëve rrjeteve sociale e gjithkund ku shqisat na perceptojnë.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Po ne rastin kur virgjerine ia jep atij qe ke lidhur jeten dhe pas ca kohesh ai shkon te nje virgjereshe tjeter duke lene keshtu virgjereshen e pare , mund te quhet ajo femer e ndershme dhe besnike?
Se per ne qe ia dhame virgjerine atij qe deshem pa qene te martuar kuptohet cjemi :p


Te ky rast harrove te thuash per mashkullin a mund te quhet besnik dhe i ndershem...
Te te them per femren qe me pyete, me filloi dhimbja e kokes, mire do te bente t'i hapte syte...
Gjithsesi nga kuptimi i fjales u bazova dhe e dhashe mendimin tim me larte... :rolleyes:
 
Top