A duhet te ekzistoj "virgjeria" sot?

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Ca privilegji ,diskutim per shenjen tone te horoskopit ?... @Daisy , @Vie paraqiteni forcen se duan te na perjashtojn si shenje
??
Ps: As une se kuptoj pz,fundja ata qe kan deshire te ken femra te virgjera si partnere ta zbatojn edhe vet kete parim ?.Pa diskriminime dhe paragjykime pipellsa✌
Shiko fotografinë 1752118
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Ca privilegji ,diskutim per shenjen tone te horoskopit ?... @Daisy , @Vie paraqiteni forcen se duan te na perjashtojn si shenje
??
Ps: As une se kuptoj pz,fundja ata qe kan deshire te ken femra te virgjera si partnere ta zbatojn edhe vet kete parim ?.Pa diskriminime dhe paragjykime pipellsa✌
Shiko fotografinë 1752118
@Amara_La_Negra kto shokët tonë ??????????
 

sofia

Antarë i Respektuar
-A mendoni se femrat duhet ta ruajne virgjerine deri ne martese per personin me te cilin do te kalojne jeten ????
Si femer, nuk me mbetet qejfi per pyetjen e pare qe shtron, por ofendohem kur specifikohet gjinia mbi racen njerezore. Perse permendet femra ne kete rast dhe jo mashkulli? Perse nuk permenden te dy?
Atehere i dashur, si nje njeri pa asnje pervoje seksuale apo dashurore te bej te qarte se nje nga arsyet qe plotesojne mozaikun e marteses eshte edhe seksi, castet intime qe i perkasin vetem 2 partnereve qe lidhin kurore. Nga ana tjeter ti nuk merr parasysh faktorin kohe: deri sa do te duroje nje njeri per t'iu tunduar deshires?
Nga ana seksuale mashkulli eshte si nje mikrovale, kurse femra si nje furre. Pra, me pak fjale mashkulli ta shprehe egon e vete seksuale duke shkuar me femra te tjera para martese, kurse femra jo?Ne kufijte e ABSURDES!
Pastaj martesa eshte hapi qe duhet te vije gjithemone pas bashkejeteses per te njohur partnerin ne te gjitha aspektet si per te kuptuar nqs eshte apo jo i duhuri. Dhe probabiliteti qe 2 bashkejetues t'i rezistojne tundimit seksual eshte teper i ulet.
Martesa nuk behet per t'i provuar prinderve virgjerine dhe as nuk behet sepse erdhi mosha e duhur per t'u riprodhuar....jo martesa eshte hapi final i provimit te dashurise kundrejt partnerit me te cilin priitet te kalosh jeten. Po sikur ky te nderroje jete pas ca kohesh, nuk do te kerkosh serish nje partner te ri? Virgjeria ka skaduar, por dashuria mund te rilinde.
Me pak fjale, dashuro dhe provo sa me shume njerez perpara se te martohesh.
Dhe a do ishit te kenaqur cuna nese do merrnit per nuse nje femer jo te ndershme apo nuk i kushtoni rendesi, apo skeni rruge tjeter sepse te virgjerat sot jane me pakice ????
Sa ironi therese! Cfare e kujton femren ti? Objekt seksual? Robot seksual apo cfare? Nuk zgjidhet njeriu ne baze te virgjerise, kjo eshte arsyeja pse askush me 2 pare mend te koke kur eshte i interesuar per nje femer dhe dalin ne takim nuk e pyet je apo jo e virgjer. Virgjeria nuk prodhon ndershmeri, as ndershmeria nuk prodhon virgjeri. Por dicka di dashuria prodhon jete dhe jeta eshte shume here me e madhe se virgjeria!
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Si femer, nuk me mbetet qejfi per pyetjen e pare qe shtron, por ofendohem kur specifikohet gjinia mbi racen njerezore. Perse permendet femra ne kete rast dhe jo mashkulli? Perse nuk permenden te dy?
Atehere i dashur, si nje njeri pa asnje pervoje seksuale apo dashurore te bej te qarte se nje nga arsyet qe plotesojne mozaikun e marteses eshte edhe seksi, castet intime qe i perkasin vetem 2 partnereve qe lidhin kurore. Nga ana tjeter ti nuk merr parasysh faktorin kohe: deri sa do te duroje nje njeri per t'iu tunduar deshires?
Nga ana seksuale mashkulli eshte si nje mikrovale, kurse femra si nje furre. Pra, me pak fjale mashkulli ta shprehe egon e vete seksuale duke shkuar me femra te tjera para martese, kurse femra jo?Ne kufijte e ABSURDES!
Pastaj martesa eshte hapi qe duhet te vije gjithemone pas bashkejeteses per te njohur partnerin ne te gjitha aspektet si per te kuptuar nqs eshte apo jo i duhuri. Dhe probabiliteti qe 2 bashkejetues t'i rezistojne tundimit seksual eshte teper i ulet.
Martesa nuk behet per t'i provuar prinderve virgjerine dhe as nuk behet sepse erdhi mosha e duhur per t'u riprodhuar....jo martesa eshte hapi final i provimit te dashurise kundrejt partnerit me te cilin priitet te kalosh jeten. Po sikur ky te nderroje jete pas ca kohesh, nuk do te kerkosh serish nje partner te ri? Virgjeria ka skaduar, por dashuria mund te rilinde.
Me pak fjale, dashuro dhe provo sa me shume njerez perpara se te martohesh.

Sa ironi therese! Cfare e kujton femren ti? Objekt seksual? Robot seksual apo cfare? Nuk zgjidhet njeriu ne baze te virgjerise, kjo eshte arsyeja pse askush me 2 pare mend te koke kur eshte i interesuar per nje femer dhe dalin ne takim nuk e pyet je apo jo e virgjer. Virgjeria nuk prodhon ndershmeri, as ndershmeria nuk prodhon virgjeri. Por dicka di dashuria prodhon jete dhe jeta eshte shume here me e madhe se virgjeria!
Sofiaa love u ❤
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Denigrimi qe behet ne kete teme ne fakt sduhet te kish reply hic.

Dmth na rrofte qe u rritem pa probleme, pa bere te keqija, u shkolluam , edukuam , formuam nje karakter te forte , perballemi me cdo lloj sfide ne jete.....na u dashka te perballemi edhe me cipen e himenes...
e me thosh gjishja , mos e jep ***** se sdo kete burre per tija me
jo une ....

pika thuaj
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Bota eshte e larmishme dhe ka per te gjith siç ti doni ju, kshu qe mos u merzisni ?
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Ç’dua n’Dubai une? T’me mbyllin ne kafaz. Une dua te jem zog i lirë ?
Nje shqipo du une, ti bej qejfin mamit me shum?
Qyqa na fulliqe ? cilsoje mi ti bohet qejfi mamit që po martohem hej zot ere ????
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Qyqa na fulliqe ? cilsoje mi ti bohet qejfi mamit që po martohem hej zot ere ????
Haha po he pra se u kuptua ku e kisha...ti plotesohet deshira mamit domethene ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Po edhe dikush sdeshiron te ekzistoje, ajo do ekzistoje vetvetiu, cdohere do tkete njerez nga pjese te ndryshme te botes qe do ta vleresojne shume.
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Une jam virgjeresh mekatare per vete ? .

gjonat E krevatit rrin ne krevat mi sta ka mesu Boco ??
Ktu flitet a ka rendesi ? A jemi viergjeresha ?
jo mekatore Apo engjellore. ?
ne e kemi kte privilezh me qen gjithe jetén .:p
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
gjonat E krevatit rrin ne krevat mi sta ka mesu Boco ?
Ktu flitet per viergjeresha jo mekatore Apo engjellore. ?
Qyyy flisni se u flliqa ?.Une jam virgjeresh per koke te virgjereshave , e nershme dhe nikoqire ?
 

Grensi

Dhe vjen nje dite..
Virgjerine une e shoh me teper ne aspektin biologjik..se ne ate aspekt qe e shohin ndoshta shumica..nuk po shtjelloj arsyen te pakten tani
 

Desa

Felix - Culpa
-A mendoni se femrat duhet ta ruajne virgjerine deri ne martese per personin me te cilin do te kalojne jeten ????

-Dhe a do ishit te kenaqur cuna nese do merrnit per nuse nje femer jo te ndershme apo nuk i kushtoni rendesi, apo skeni rruge tjeter sepse te virgjerat sot jane me pakice ????- Absolutisht po, atë anale.

-Absolutisht po (po të isha mashkull), sepse nuk do i takoja grupit të ‘budallenjve’ që: duan femrën e ndershme të virgjër, por që din të ***** si lavire e pandershme.
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
-A mendoni se femrat duhet ta ruajne virgjerine deri ne martese per personin me te cilin do te kalojne jeten ????

-Dhe a do ishit te kenaqur cuna nese do merrnit per nuse nje femer jo te ndershme apo nuk i kushtoni rendesi, apo skeni rruge tjeter sepse te virgjerat sot jane me pakice ????- Absolutisht po, atë anale.

-Absolutisht po (po të isha mashkull), sepse nuk do i takoja grupit të ‘budallenjve’ që: duan femrën e ndershme të virgjër, por që din të ***** si lavire e pandershme.

U seksitova.
??
 
Top