A e dini se...

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Pershendetje anetare

Ne kete teme mund te postoni kuriozitete te ndryshme, mund t'i shkruani vet, mund t'i sjellni copy-paste, me rendesi te mos postohen ne forme te artikullit por sa me te shkurta. Kerkova ne forum por nuk gjeta teme si kjo. Nese ekziston, le te mbyllet nga stafi pa problem.

Fillojme:


Të gjithë kontinentet lëvizin për shkak të pllakave tektonike në mijvjeçarë por Australia lëviz me shpejtësi të jashtzakonshme. Që nga viti 1994 ajo ka lëvizur me një metër e gjysëm gjë që ka bërë të domosdoshme ribërjen e hartave gjeografike.

============================================================================================================


Quhet "Syri" ky ishull në Amerikën e Jugut që ka një formë perfekte rrethi dhe që lëviz çuditërisht i rrethuar nga ujë i kthjellët dhe i ftohtë në ndryshim të plotë me ambjetin përreth.Kuriozët mund ta gjejnë me anë të google earth në kto koordinata 34°15´07.8″S 58°49´47.4″W

14690872_1799031543703345_8973936531883054880_n.jpg


Vazhdoni
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
– Logoja e pare e Apple, ishte Isaac Newton nën një pemë, me një mollë mbi kokën e tij.

Apple_first_logo.png
Apple_first_logo.png
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Paska qene nje teme e ngjajshme, sapo e pash. Dikush nga stafi le t'i bashkoje ju lutem, flm


 
Top