A egziston udhtimi astral dhe cfar mendimi keni per syrin e 3-t

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Pema nuk ka trup astral , cdo kafsh ka trup astral , nuk mund te ket pema apo guri . Por cdo gje e gjall si njeriu kafsha qeni macja etj etj kan trup astral, dhe trupi astral esht i pa dukshem nga syt e njeriut.. nuk ka teknologji as sot qe te shoh trupin astral.
hem,shum intriguese kjo pjese,qe ne kemi nje trup astral i cili meshirohet ne ne, dhe ne nuk njihemi me te.
Por pak e veshtire per syrin racional tonin ta pranojme.
Gjithesesi,endrrat shkenca i shpjegon ashtu si sekonde mendimi ne gjume.
Por ngelen nje mister i forte per tu zbuluar me tej,nga vijne,nga burojne dhe ku derdhen thelle ne ndergjegjen tone qe ne i kujtojme kur zgjohemi!?
 

Mogli

🙄welcome home
Ah lere se e gjeta dhe qe mos lodhen anetaret te gugellojne po e hedh me poshte.

Ndarja e ëndrrave​

  • Endrrat klasike: vetëdija përpiqet të përpunojë emocione të pazgjidhura duke evokuar nga ngjarjet e kujtesës që kishin të bënin me një situatë të papërpunuar emocionalisht ose kanë një rrjedhë analoge - duke shkaktuar kështu të njëjtin lloj emocioni. Duke vepruar kështu, ata përpiqen të fillojnë që të punoni me të, ose në ëndërr ose në gjendje zgjimi, dhe ta mbyllin këtë pjesë. Kjo mund të krahasohet me versionin shumë delikat të retrospektivës që kalojnë të gjithë kur kthehen në shtëpi gjatë procesit të vdekjes. Edhe në ëndërr, ju mund të veproni si një vëzhgues ose vëzhgues i pavarur përmes një personi tjetër. Përsëri dhe përsëri, ju përjetoni emocione të papërpunuara, stres dhe tension.
  • Endërrimi i vetëdijshëm: ka një vëmendje të përhapur në to dhe ne mund ta bëjmë komplotin në to. Kjo do të ndodhë spontanisht, ose mund të mësoni teknika për ta arritur këtë. Atëherë është e mundur të modifikoni komplotin ose ta ndaloni atë plotësisht dhe të bëheni drejtori i saj. Shkalla e ndryshimit varet nga fuqia e vetëdijes së zgjuar.
  • Endrrat dhe vizionet profetike:mediumi merr një mesazh në lidhje me një ngjarje që ka ndodhur në të kaluarën ose po ndodh, ose do të ndodhë. Koha nuk ka rëndësi përsëri këtu.
    • Një nëngrup i veçantë janë takimet me njerëz që janë larguar tashmë Shtëpia në dritë ose ata thjesht po shkojnë atje. Në të njëjtën mënyrë, arritjet mund të përfshihen këtu, kur fëmija raporton para se të fillojë ose menjëherë pas tij.
  • Sinjalet e trupit janë atëherë në një formë unikegjë që ngre një nevojë të caktuar. Një rast tipik është një përpjekje nga trupi për të detyruar një vizitë në tualet.
  • Udhëtimet astrale: nuk është një formë e ëndërruar - është një gjendje e thellë e vetëdijes në të cilën ju mund të lëvizni nëpër dimensionet e realitetit dhe (në) realitetin e kohës. Ju mund të udhëtoni praktikisht kudo. Lëvizja hapësinore mund të jetë e ndërprerë ose lineare. Perceptimi i zgjeruar në hapësirë është i disponueshëm në 360 ° në të gjitha drejtimet. Shtë e mundur të ecësh nëpër gjëra fizike, të tilla si mure, ose të fluturosh. Të jetë gjithçka dhe kushdo. Ata vijnë kryesisht nga këtu ëndrrat fluturuese. Udhëtimi astral mund të iniciohet me vetëdije ose të shkaktohet nga stimuj të tjerë. Në udhëtimet astrale, ndarja zakonisht ndodh trup astral od fizike.
  • Takimet me të huajt: Një larmi e veçantë janë rastet e iniciuara nga dikush nga jashtë. Ata bien këtu takimi me të huajt në botën astrale.

Syri i Tretë​

Rendrrat zhvillohen në salla e projeksionit e njohur si gjëndër pineale ose Syri i tretë është një vend në tru që ka veti të ngjashme me syrin e njeriut, përveç që nuk ka lente, dhe në të njëjtën kohë është një burim i shumë hormoneve që shërbejnë si substanca mbështetëse për gjendjet e ndërgjegjshme të filluara nga natyra. Një lloj reaktori i cili mund të na çojë në dimensione të tjera.

Gjatë gjumit, ne kalojmë nëpër nivele të ndryshme të ëndërrimit. Disa do t'ju pyesin: "Çfarë keni ëndërruar?" Ata përgjigjen se për asgjë që ata ose nuk mbajnë mend. Kjo për faktin se natyra delikate e ëndrrës dhe realitetit astral ndonjëherë është e vështirë të tretet për trurin, përkatësisht. për thelbin bruto të botës në të cilën lëvizim në gjendje zgjimi. Për më tepër, ne nuk kemi përgjigje adekuate për disa përvoja në kujtimet tona fjalor i përvojave dhe emocioneve. Kjo perfshin ëndrra të mrekullueshmeku njerëzit gjejnë një kurë për të gjitha sëmundjet e botës ose i zbulojnë ato pije e pavdekësisë dhe / ose vizatimet teknike për një gjenerator energjie falas. Kur të zgjoheni, ata do t'ju tregojnë se nuk mbajnë mend asgjë për këtë, vetëm se ata e dinin në një ëndërr - ata kishin një ide të qartë se si ta bënin atë. Në ëndërr, gjithçka ishte shumë e thjeshtë dhe mjaftonte që ata ta bënin të ndodhte.

Web.
Une e perdor syrin e 3 vec te grate me beçe tbukur
 

I dituri

of line
hem,shum intriguese kjo pjese,qe ne kemi nje trup astral i cili meshirohet ne ne, dhe ne nuk njihemi me te.
Por pak e veshtire per syrin racional tonin ta pranojme.
Gjithesesi,endrrat shkenca i shpjegon ashtu si sekonde mendimi ne gjume.
Por ngelen nje mister i forte per tu zbuluar me tej,nga vijne,nga burojne dhe ku derdhen thelle ne ndergjegjen tone qe ne i kujtojme kur zgjohemi!?
Zoti e ka nderlikuar punen e shpirtit ton , e ka ber te fsheht,sepse nese do e dinim kjo jet sdo kish me vler.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk egziston koha ne dimensionin shpirteror

Nuk mund te jesh i sigurte. Cdo gje cfare e thote shkenca eshte nje hipoteze. Sot mund te jete e bardhe, pas 1 shekulli e zeze.

@Marla ato enderra jane si rezultat i preokupimit tone me ceshtje te ndryshme gjate dites apo nates, ndaj edhe i enderrojme nganjehere.
 

I dituri

of line
thua ju meshkujt e keni syrin e trete larte,te lidhur me syrin e trete poshe?! ahahahahahaha
Femrat e kan me te zhvilluar kete shqis.. ska lidhje me ate posht ai esht ne vete, por mos dalim na tema 😁
 

I dituri

of line
Nuk mund te jesh i sigurte. Cdo gje cfare e thote shkenca eshte nje hipoteze. Sot mund te jete e bardhe, pas 1 shekulli e zeze.

@Marla ato enderra jane si rezultat i preokupimit tone me ceshtje te ndryshme gjate dites apo nates, ndaj edhe i enderrojme nganjehere.
Astrali ska lidhje me endrat fare,endra esht tjter
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Astrali ska lidhje me endrat fare,endra esht tjter

Ka si nuk ka. Madje ti nese e quan veten besimtar musliman, duhet ta dijsh qe astral projection nuk pranohet qe ekziston ne Islam.

Kjo qe thua ti, eshte futur vone ne shek 20 dhe ka te beje me New Age Movement, nje rrjet i deshtuar ne dhenjen e kuptimit te botes shpirterore.
 

Lauri

Anunnak
@I dituri syri i tretë është një status superior në koshencën tonë. Aktualisht konsiderohen iluminatët, që kanë si simbol të cilën shenjën e syrit në trekëndësh. Massoneria.
1280px-Schwarzenberg_Pfarrkirche_-_Marienaltar_6_Auge_Gottes.jpg
Në aspektin fizik, syri i tretë kemi gjëndrën pineale në afërsi të trurit.
Është e vogël nga 2_3 cm dhe ka formën e një gjëndrë pishe.
Screenshot_20191119-040320_Samsung-Internet.jpg
Që "fle gjumë"... dhe konsiderohet e shenjëtë pasi zgjohet me meditime, ka kapacitet të lejoje për tek chakra, aura(dritën e shenjët), eksperienca jashtë trupore.
Ka simbol gjëndër pishe. E kanë përdorur që në antikitet nga sumerët deri sot kisha katolike romake (Vatikani)
images (7).jpeg
Në Egjypt ishte syri i faraonit Ra.
orus21.jpg

Nuk besoj fare që ka të bëjë me ëndrrat që shohim çdo natë. Pasi që të aktivizohet syri i tretë, do thotë të kalosh në dimensione të tjera jasht materiale. Të lejon të shohesh botën shpirtërore dhe fizike njëkohësisht. Të arrishë të shohësh në distanca astronomike, të shohësh përtej objektëve materiale etj ...:)
Pra ke një eksperiencë reale ndonse në dimensione të tjera .
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
E trembet çunin, shife kur te hape teme me Astrofiziken tani se Tek feja dhe Misteret u ezaurua.🤣🤣🤣
 

I dituri

of line
Ka si nuk ka. Madje ti nese e quan veten besimtar musliman, duhet ta dijsh qe astral projection nuk pranohet qe ekziston ne Islam.

Kjo qe thua ti, eshte futur vone ne shek 20 dhe ka te beje me New Age Movement, nje rrjet i deshtuar ne dhenjen e kuptimit te botes shpirterore.
Kjo ka qen shpejt por nuk kishte shpjegim si sot , nuk njihej meditimi skishte teknika por kjo ska lidhje me besimin...
 

I dituri

of line
E trembet çunin, shife kur te hape teme me Astrofiziken tani se Tek feja dhe Misteret u ezaurua.🤣🤣🤣
Problemi i vetem te shqiptaret esht se nuk din po edhe nuk kan deshir te mesojn per ato qe nuk din pasi budalleku i madh qe kan u le te mendojn se jan teper inteligjent.
 

Marla

Themelues i Forumit
@I dituri syri i tretë është një status superior në koshencën tonë. Aktualisht konsiderohen iluminatët, që kanë si simbol të cilën shenjën e syrit në trekëndësh. Massoneria.
Shiko fotografinë 1769789
Në aspektin fizik, syri i tretë kemi gjëndrën pineale në afërsi të trurit.
Është e vogël nga 2_3 cm dhe ka formën e një gjëndrë pishe.
Shiko fotografinë 1769792
Që "fle gjumë"... dhe konsiderohet e shenjëtë pasi zgjohet me meditime, ka kapacitet të lejoje për tek chakra, aura(dritën e shenjët), eksperienca jashtë trupore.
Ka simbol gjëndër pishe. E kanë përdorur që në antikitet nga sumerët deri sot kisha katolike romake (Vatikani)
Shiko fotografinë 1769791
Në Egjypt ishte syri i faraonit Ra.
Shiko fotografinë 1769793

Nuk besoj fare që ka të bëjë me ëndrrat që shohim çdo natë. Pasi që të aktivizohet syri i tretë, do thotë të kalosh në dimensione të tjera jasht materiale. Të lejon të shohesh botën shpirtërore dhe fizike njëkohësisht. Të arrishë të shohësh në distanca astronomike, të shohësh përtej objektëve materiale etj ...:)
Pra ke një eksperiencë reale ndonse në dimensione të tjera .
Lauri ket dija dhe une ne lidhje me syrin e trete ne fakt pertej shakave por e di qe eshte teme qe ti di ta zberthesh me mire nga te gjithe ne ketu. :)
 

I dituri

of line
Frank ti se kupton shkrimin tim , jo se nuk esht shqip apo se do perkethim se shyqyr zotit ne te jugut flasim qart dhe paster e kuptohemi shum lehet , por na ana tjter pa te ofenduar un sdi te shkruaj malokshe prandaj besoj se ke problem ne leximin tim ose ngelet vetem te jesh karagjoz tu bjesh pak ne sy femrave me injorancen tende.
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Pse gegnishtja asht maloksheee eeee t'basha nji mualibi n'dituni tande mqs po u shprehke bukur.
 

SunFIower

Don’t touch!
Frank ti se kupton shkrimin tim , jo se nuk esht shqip apo se do perkethim se shyqyr zotit ne te jugut flasim qart dhe paster e kuptohemi shum lehet , por na ana tjter pa te ofenduar un sdi te shkruaj malokshe prandaj besoj se ke problem ne leximin tim ose ngelet vetem te jesh karagjoz tu bjesh pak ne sy femrave me injorancen tende.
Dmth kto te veriut duan perkthyes sipas teje?🤔
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
Frank ti se kupton shkrimin tim , jo se nuk esht shqip apo se do perkethim se shyqyr zotit ne te jugut flasim qart dhe paster e kuptohemi shum lehet , por na ana tjter pa te ofenduar un sdi te shkruaj malokshe prandaj besoj se ke problem ne leximin tim ose ngelet vetem te jesh karagjoz tu bjesh pak ne sy femrave me injorancen tende.
Uaaaa e mesoi Shqipen brenda nates.😂😂😂
Dmth e di qe une rri ktej nga maloket eee.
Nuk je dhe aq i ditur jo, hajde çirre masken e na thuaj cili nga hatersat je.😂😂😂
 

I dituri

of line
Uaaaa e mesoi Shqipen brenda nates.😂😂😂
Dmth e di qe une rri ktej nga maloket eee.
Nuk je dhe aq i ditur jo, hajde çirre masken e na thuaj cili nga hatersat je.😂😂😂
Hahaha o vlla e di si esht puna e lem me kaq , thjesht me pelqeu ky forumi dhe dua te ndaj mendimet apo idet e mija , nuk jam ketu per te shit mend per debat apo per gangsterr. Po deshe lena rehat
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
Hahaha o vlla e di si esht puna e lem me kaq , thjesht me pelqeu ky forumi dhe dua te ndaj mendimet apo idet e mija , nuk jam ketu per te shit mend per debat apo per gangsterr. Po deshe lena rehat
Ik bej nje prezantim ta bejme si burrat e te te urojme mireseardhjen iher.
Pastaj hec e diskutojme per temat e tua te
Dijshme.😉
 
Top