A egziston udhtimi astral dhe cfar mendimi keni per syrin e 3-t

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Kjo ka qen shpejt por nuk kishte shpjegim si sot , nuk njihej meditimi skishte teknika por kjo ska lidhje me besimin...

Cfare thua ore nuk njihej meditimi :d ?

Kur shiqon filma te hollywoodit shume, fiton kete bindje tcilen e paske tani.

Per meditim ke ajete te Kuranit me bollek, hadithe te Muhammedit a.s. etj.

Beja trurit nje refresh, sepse nuk besoj se ke ardhe te shesesh mend por te ndash dituri e te fitosh.
 

jana80

Super Moderator
Spo me kujtohet titulli i nje seriali me nje korb me 3 sy...
Perv3c shakave do i rikthehem kesaj teme se me afashinon
 

land

Carpe noctum
Qe tja u heq dyshimet une. Njerezit kane vetem dy sy, shumica, ndonje ralle ka dhe nje sy ose hic fare per shkak te ndonje aksidenti.

Syri i trete eshte perralle indianesh.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Qe tja u heq dyshimet une. Njerezit kane vetem dy sy, shumica, ndonje ralle ka dhe nje sy ose hic fare per shkak te ndonje aksidenti.

Syri i trete eshte perralle indianesh.
Edhe mundet.
 

land

Carpe noctum
Edhe mundet.
Ma merr mendja se disa nga njerezit duhet te fillojne te kuptojne diferencen midis besimit dhe fakteve te provuara.
Njerzve qe besojne keto mitet indiane do ju rekomandoja me force te rihapin librat e biologjise se tetevjecares, aty mesohet dhe anatomia e trupit te njeriut.

The third eye is an indian bullshit.
 

land

Carpe noctum
Kam vene re se disa nga njerezit jane te influencuar kot nga besimet e ndryshme fetare, sidomos kto te ashtuquajturat new age religions, te cilat ne fakt jane old beliefs, there's no fuckin' new in this shit.
Ka shume spekullime me sixth sense apo third eye, apo eye of providence e lalala.
Ne fakt eshte mjaft e thjeshte, cdo qenie njerezore eshte e paisur me intuite, kush me shume e kush me pak.
Truri njerezor analizon shume faktore dhe rethana( varet nga aftesia e trurit te cdo kujt) dhe bazuar ne kto rethana apo faktore del ne nje konkluzion te se ardhmes, te cilen e quajme intuite.
Pra third eye nuk ekziston fizikisht, eshte bullshit, nese doni te quani intuiten si sy te trete quajeni por mos hidhni dyshime se ekziston nje organ jo ekzistent.


Ps, femrat thuhet se e kane me te zhvilluar intuiten dhe kjo per arsye se perdorin me shume njeren ane te trurit, pra kane aftesi me teper per te analizuar nje seri faktoresh.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Mua me intrigon shume kjo puna e endrrave dhe shpjegimi i tyre.

Zakonsiht ato qe mendojme dhe na mundojne gjate dites i shohim ne endrra. Pra endrrat jane thjesht nenprodukt i trurit tone mendimet e dites qe nepermjet subkoshiences tone manifestohen ne enderr.
Edhe une jam i intriguar nga Endrra 😬

Deri me tani kam marre dy here narkoze, ne te dyja rastet kam qene shume ne paqe, ne lendina dhe fusha me grure, ...qetesi, ...etj.

Problemi eshte qe me se shumti ne endrra, vetem luftoj, psh, mbreme po mbysja njerin ne pishine, nje dite tjeter po me vrasje, shume rralle mund te bej endrra te qeta.
🤨🤨
 

Marla

Themelues i Forumit
Edhe une jam i intriguar nga Endrra 😬

Deri me tani kam marre dy here narkoze, ne te dyja rastet kam qene shume ne paqe, ne lendina dhe fusha me grure, ...qetesi, ...etj.

Problemi eshte qe me se shumti ne endrra, vetem luftoj, psh, mbreme po mbysja njerin ne pishine, nje dite tjeter po me vrasje, shume rralle mund te bej endrra te qeta.
🤨🤨
Ka shpjegim deri diku.Sepse lidhet me profesionin tend :)

Provo te pish 1 kamomil ne darke te shofim a mund te kesh endrra me te qeta
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Edhe une jam i intriguar nga Endrra 😬

Deri me tani kam marre dy here narkoze, ne te dyja rastet kam qene shume ne paqe, ne lendina dhe fusha me grure, ...qetesi, ...etj.

Problemi eshte qe me se shumti ne endrra, vetem luftoj, psh, mbreme po mbysja njerin ne pishine, nje dite tjeter po me vrasje, shume rralle mund te bej endrra te qeta.
🤨🤨

E len b** shpluar naten, andaj lool lool
 
Top