A eshte vrapi ne bregdet i mire per trupin?

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Apo thuajjj notiiii :)) :zemer:
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Noti, patjeter. :)
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Deti mund te duket nje vend qe te fton per nje vrap te lehte ne rere gjate mengjesit. Por, a eshte vrapimi ne rere i shendetshem per organizmin tone?
Edhe mund te jete, ama duhet marre parasysh se ky aktivitet mund te paraqise efekte jo te mira per trupin, qe duhen marre parasysh paraprakisht - thone ortopedet.
Kjo vjen rrjedhimisht nga menyra se si ne mbeshtesim kemben ne rere, e me pas se si kjo mbeshtetje vepron tek muskujt me lart trupit.
Per kete arsyje, ortopedet keshillojne vrap te lehte dhe te gjate fillimisht, per te mesuar kontaktin me reren.
Me pas, vijne programet e vrapimit ne rere.

family-on-beach-morocco.jpg
 
Top