• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A jemi tolerant ne forum....

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Toleranca eshte sport i veshtire ;)

psh. Tolerant eshte ky rasti kur ti ta zeme ke mbaruar per mjekesi, je ekselent dhe vjen 1 qe s'di as te lexoje e shkruaje e te thote: Ti nuk di te besh marresh gjak ne vena. Ne ate moment ti nuk merzitesh e nervozohesh, por mundohesh te kuptosh arsyen pse ky njeri injorant te sulmoi dhe te uli ne ate menyre. Me qetesi e dashuri, ose e le te mendoje ashtu, ose i shpjegon sistemin kapilar, e me radhe. NQS prap nuk kupron ti e respekton moskuptimin e tij. lol E bejme dot?!

1 rast tjeter eshte kur ti ke zgjedh nje menyre lifestyle tendin, dhe ai tjetri silin e tij. Te dy nuk ja beni me gisht njeri tjetrit por shikoni punen tuaj. E bejme dot?!

1 rast tjeter dhe afrohemi tek forumi keshtu. Une kam mendimin tim, ti tendin. Largohemi nga debati me fjaline: "we agree to disagree" pa ngritje zeri apo ofendime dhe respekti vazhdon. E bejme dot?!

Nqs pergjigja per te 3ja eshte po, atehere i bie qe jemi.
 

N0

Ding Ding!
Kte te fundit e vije te parin qe te dilje ne teme se qenke lodhur me dy shembujt e pare dhe une prape te respektoj lol
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Toleranca eshte sport i veshtire ;)

psh. Tolerant eshte ky rasti kur ti ta zeme ke mbaruar per mjekesi, je ekselent dhe vjen 1 qe s'di as te lexoje e shkruaje e te thote: Ti nuk di te besh marresh gjak ne vena. Ne ate moment ti nuk merzitesh e nervozohesh, por mundohesh te kuptosh arsyen pse ky njeri injorant te sulmoi dhe te uli ne ate menyre. Me qetesi e dashuri, ose e le te mendoje ashtu, ose i shpjegon sistemin kapilar, e me radhe. NQS prap nuk kupron ti e respekton moskuptimin e tij. lol E bejme dot?!

1 rast tjeter eshte kur ti ke zgjedh nje menyre lifestyle tendin, dhe ai tjetri silin e tij. Te dy nuk ja beni me gisht njeri tjetrit por shikoni punen tuaj. E bejme dot?!

1 rast tjeter dhe afrohemi tek forumi keshtu. Une kam mendimin tim, ti tendin. Largohemi nga debati me fjaline: "we agree to disagree" pa ngritje zeri apo ofendime dhe respekti vazhdon. E bejme dot?!

Nqs pergjigja per te 3ja eshte po, atehere i bie qe jemi.
keto Jane te lehta fare lol
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Toleranca eshte sport i veshtire ;)

psh. Tolerant eshte ky rasti kur ti ta zeme ke mbaruar per mjekesi, je ekselent dhe vjen 1 qe s'di as te lexoje e shkruaje e te thote: Ti nuk di te besh marresh gjak ne vena. Ne ate moment ti nuk merzitesh e nervozohesh, por mundohesh te kuptosh arsyen pse ky njeri injorant te sulmoi dhe te uli ne ate menyre. Me qetesi e dashuri, ose e le te mendoje ashtu, ose i shpjegon sistemin kapilar, e me radhe. NQS prap nuk kupron ti e respekton moskuptimin e tij. lol E bejme dot?!

1 rast tjeter eshte kur ti ke zgjedh nje menyre lifestyle tendin, dhe ai tjetri silin e tij. Te dy nuk ja beni me gisht njeri tjetrit por shikoni punen tuaj. E bejme dot?!

1 rast tjeter dhe afrohemi tek forumi keshtu. Une kam mendimin tim, ti tendin. Largohemi nga debati me fjaline: "we agree to disagree" pa ngritje zeri apo ofendime dhe respekti vazhdon. E bejme dot?!

Nqs pergjigja per te 3ja eshte po, atehere i bie qe jemi.
Dy te parat jane nga jeta e perditshme , dhe po te gjithe jemi gjendur...por kollaj ajo une :p
i fut i shikim , i nenqeshje dhe vazhdo punen.
Mundesisht agen ne kocke :p

sa per kete te forumit , kjo ndodh deri aty ku te dy personat ne konflikt jane ende pa u ndez...po u ndezen, aha te fala tolerances.
Fakt eshte qe ktu edhe jane kercenuar , kane lakrat deri brezi i 7 dhe jo nga njerez pa kapacitet..por sepse llafi nxjerr llafin dhe kur asnjeri sdi ti bej stop....stopi nuk vjen asnjehere
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Dy te parat jane nga jeta e perditshme , dhe po te gjithe jemi gjendur...por kollaj ajo une :p
i fut i shikim , i nenqeshje dhe vazhdo punen.
Mundesisht agen ne kocke :p

sa per kete te forumit , kjo ndodh deri aty ku te dy personat ne konflikt jane ende pa u ndez...po u ndezen, aha te fala tolerances.
Fakt eshte qe ktu edhe jane kercenuar , kane lakrat deri brezi i 7 dhe jo nga njerez pa kapacitet..por sepse llafi nxjerr llafin dhe kur asnjeri sdi ti bej stop....stopi nuk vjen asnjehere
Kot s'kam thene qe eshte sport i veshtire. E di qe jane kercenuar e jane share dhe ne familje per nje llaf goje. Ama kjo eshte zotesia me ruajt ftohtesine deri ne fund ose me u largu pa me te hip gjaku ne koke.
 
  • Like
Reactions: Ivy

Vinjol

Status offline...... KÇK
Personalisht po
e asgje skam cfare te humb
hyj kaloj pak kohe e dal
te gjithe kena hallet e problemet tona ne re alitet
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Me kujtoi dike kjo tema. Sinqerisht durimi qe kam tregu me ate njeri vetem pse nuk i pelqeva 1 foto jo vetem qe vertetoi qe isha tolerante por me shume sec duhet madje lol lol
 

Aki

misfit
Toleranca eshte sport i veshtire ;)

psh. Tolerant eshte ky rasti kur ti ta zeme ke mbaruar per mjekesi, je ekselent dhe vjen 1 qe s'di as te lexoje e shkruaje e te thote: Ti nuk di te besh marresh gjak ne vena. Ne ate moment ti nuk merzitesh e nervozohesh, por mundohesh te kuptosh arsyen pse ky njeri injorant te sulmoi dhe te uli ne ate menyre. Me qetesi e dashuri, ose e le te mendoje ashtu, ose i shpjegon sistemin kapilar, e me radhe. NQS prap nuk kupron ti e respekton moskuptimin e tij. lol E bejme dot?!

1 rast tjeter eshte kur ti ke zgjedh nje menyre lifestyle tendin, dhe ai tjetri silin e tij. Te dy nuk ja beni me gisht njeri tjetrit por shikoni punen tuaj. E bejme dot?!

1 rast tjeter dhe afrohemi tek forumi keshtu. Une kam mendimin tim, ti tendin. Largohemi nga debati me fjaline: "we agree to disagree" pa ngritje zeri apo ofendime dhe respekti vazhdon. E bejme dot?!

Nqs pergjigja per te 3ja eshte po, atehere i bie qe jemi.
Dhw tabuja me e madhe qendron tek tema: feja, sa ka tolerance aty, jo pa u share po dhe pa hedhur fjale ironie etj etj :)
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Me shumicen po, por bejne edhe perjashtime kur hasim ne psajko... :p
 

Tomka

Anëtar i ri
Ne teori gjithe jane, ne praktike mezi numrohen me gishtat e dores 😎

Nuk eshte se jom percjelles i rregullt i forumit, por akoma skam lexu nje ndjese publike te ndonje anetari mbas nje sherri.
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Ne teori gjithe jane, ne praktike mezi numrohen me gishtat e dores 😎

Nuk eshte se jom percjelles i rregullt i forumit, por akoma skam lexu nje ndjese publike te ndonje anetari mbas nje sherri.
Duke qene se sje ndjekes i ke humb dhe keto episode.
Njeriu i pergjegjshem dhe tolerant duket edhe pa bere sherr.Duke kerkuar ndjese aty ku mendon se ben tjetrin te ndihet keq.Dhe nese e ben ne veprime kaq te vogla ,ne me te medha e sigurte qe jane reagues dhe tolerante me te mire.
 
Top