A jeni nje starseed?

Jetmira

Antarë i Respektuar
Ketu me poshte po paraqes disa shenja te te qenit nje starseed.
1.Nje neveri ndaj ndricimit me drite artificiale.Qetesine e gjejne ne driten natyrore.

2.Nje neveri ndaj reptileve,amfibeve, dhe gjarperinjve.

3.Ndjeshmeri ndaj te ftohtit, apo te nxehtit.

4.Nje ndjeshmeri ekstreme ndaj dhimbjes.

5.Nje ndjesi e forte e te qenurit ndryshe nga shumica e njerezve te tjere.

6.Nje kujtim qe lidhet me ndonje eksperjence rreth moshes 5-9 vjec. Zakonisht ka te beje me alienet, UFOT,yjet.Mund te perfshihen edhe vizione spirituale te krijesave te Tokes ose njerez.

7.Nje fiksim me kozmosin apo yjet.

8.Te paturit nje shok imagjinar femijerie qe me raste mund te ekzistoj deri ne modhen e rritur.

9.Nje terheqje shum e madhe ndaj ngjyrave si blu, jeshile apo lejla, vecanerisht kur jan te lehta.

10.Nje aftesi e lart degjimi, mbi mesataren.
11.Nje ndjeshmeri e larte ndaj zhurmave te teperta.

12.Ka nevoj te largohet per disa kohe nga njerezit "normale" per te qen vetem, ose te qendroje me njerez qe ndajne te njejtat interesa ne fushen spirituale.

13.Femije hiperaktiv.Zakonisht e ndjen veten si te zene ne gracke dhe e shpreh veten ne menyre te tille qe krijon probleme me te tjeret.

14.Nje deshire e brendshme per te ber ate qe duhet bere dhe pse kjo gje mund tmos jet e mesuar

15.Nje ndjeshmeri e madhe apo tolerance e madhe ndaj alkoolit, drogave apo barnave.

16.Esht ne gjendje te krijoje nje bote iluzioni ne mendjen e vet ku perfshihen aliene,udhetime ne bot te tjera etj...

17.Endrra ku perfshihen fluturime te trupit fizik apo edhe eshte ne gjendje te realizoj projeksionin astral
18.Ka enderra profetike, vizione

19.Eshte empath.

20.Ka nje deshir te madhe perr te sheruar

21.Ka nje deshire per te shpetuar boten ose per te zgjidhur probleme.

22.Ka nje besim te forte se ekziston nje hyjni i plotfuqishem,i gjithdijshem edhe pse mund qe te mos tket ditur kurre per Zotin.

23.Ka nje ndjesi se feve u mungojne disa elemente ne mesimet e tyre.

24.Ka nje deshire sh te madhe per te zbuluar ato elemente spirituale qe mungojn tek fete.

25.Kohe e humbur,kohe qe ecen shum shpejt, apo ngadale

26.Ka eksperjence te teletransportimit/bilokacionit.

27.Ka eksperjenc te te qenit i padukshem, dmth thot se ka par x person por ky x person thot se nuk e ka par ate.
28.Nje lidhje shum e fort me kafshet.]

29.Komunikim telepatik me kafshet.

30.Nje terheqje e vecante me macet,te gjitha macet duket sikur jane shoket e tij/saj.

31.Nje terheqje ndaj shpendeve si shqiponja, fajkoi.

32.Nje terheqje ndaj kafsheve si ariu,ujku, bualli

33.Ka nje neveri ndaj qyteteve te medha,preferon te jetoj ne zona rurale me pran natyres.

34.Ka nje ide te brendshme se dicka po shkon keq ne shoqeri.

35.Ka nje terheqje te brendshme sh te forte qe vazhdimisht e ben te ditur se ai/ajo esht me sh sesa mendon se esht edhe se duhet te gjeje arsyen cfar esht apo pse??

36.Nje neveri e madhe ndaj dhunes, luftes
37.Ka nje deshire te brendshme sh te forte per tu lidhur perjete me nje person te sexit tjeter .Kete deshire mund ta ket pasur qe femije.

38.Ka dije per terheqjen romantike dhe dashurie qe ne moshen 10 vjec

39.Zakonisht ka flok bjonde apo te kuq, mund te ket edhe me ngjyra te tjera por ne gjenomen e vet mbeten ende me flok me ngjyre te kuq apo bjond.

40.Ka nje cehre fytyre te kuqe apo te zbehur.

41.Ka nje iq mbi mesataren

42.Ka nje neveri ndaj feve me dominim ekstrem mashkullor apo femeror.E di se ekziston nje balance.

43.Ka nje terheqje ndaj dukurive te fuqishme ne natyre si stuhite, rrufet, ujevarat,

44.Ka nje terheqje ndaj simboleve te lashta.
45.Esht nje lexues qe thith me shpejt njohurite sesa nje njeri mesatar.

46.Esht i terhequr ndaj shkencave te tilla si arkeologjia,astronomia, apo fizikakuantike

47.Ka nje neveri ndaj lojrave seksuale, raciste

48.Ka nje nevri ndaj puneve te zakonshme me veprime qe perseriten qe jan monotone.Nuk plq te punojn per te tjeret, me teper plq te zbuloj dicka qe e di se eshte aty jashte.

49.Ka pritshmeri se ndryshime te medha do ndodhin se afermi ne toke

50.Ka nje ndjesi se esht me shume se thjesht nje pasardhes i prinderve te vet, e ka nje mision te papermbushur
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: A jeni nje starseed?

Mire qe dola starseed por se cf dola se mora vesh :p lol

Tashi pervec teletrasportit ne nje tj dimension :p, keto te tj i paskam, keshtu qe do presim dhe teletrasportin te jemi ok ne te gjitha anet :p
Ne google thote se starseed besohet se mund te jete nje njeri, qe para se te dilte ne toke ka qene ne nje tj jete i lindur diku ne kozmos (ky ne toke eshte vetem misherim)
Ndaj flisja me henen une kur isha e vogel :p
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: A jeni nje starseed?

Mire qe dola starseed por se cf dola se mora vesh :p lol

Tashi pervec teletrasportit ne nje tj dimension :p, keto te tj i paskam, keshtu qe do presim dhe teletrasportin te jemi ok ne te gjitha anet :p
Ne google thote se starseed besohet se mund te jete nje njeri, qe para se te dilte ne toke ka qene ne nje tj jete i lindur diku ne kozmos (ky ne toke eshte vetem misherim)
Ndaj flisja me henen une kur isha e vogel :p

Une flas akoma :*
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: A jeni nje starseed?

Starseed se di a jam, por nje STAR qe ndriçon po e po :p
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: A jeni nje starseed?

3.Ndjeshmeri ndaj te ftohtit, apo te nxehtit.

Interesante, kur është ftohtë e ndjej të ftohtin, kur është nxehte e ndjej të nxehtin :( . Tash a është mirë të jesh starseed a keq? Të kontrollohem :p
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: A jeni nje starseed?

Shume pak lexova nga ato siper, dhe i bie qe cdokush te jete nje starseed, pasi ndonje nga keto veti i kemi pothuajse gjithe...mos te paren te dyten...tash me falni per injorancen por cfare eshte starseed
 
Titulli: A jeni nje starseed?

Snuk hic,,,cudi ne asnje pike sjamstarseed
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: A jeni nje starseed?

Ketu me poshte po paraqes disa shenja te te qenit nje starseed.
1.Nje neveri ndaj ndricimit me drite artificiale.Qetesine e gjejne ne driten natyrore.

2.Nje neveri ndaj reptileve,amfibeve, dhe gjarperinjve.

3.Ndjeshmeri ndaj te ftohtit, apo te nxehtit.

4.Nje ndjeshmeri ekstreme ndaj dhimbjes.

5.Nje ndjesi e forte e te qenurit ndryshe nga shumica e njerezve te tjere.

6.Nje kujtim qe lidhet me ndonje eksperjence rreth moshes 5-9 vjec. Zakonisht ka te beje me alienet, UFOT,yjet.Mund te perfshihen edhe vizione spirituale te krijesave te Tokes ose njerez.

7.Nje fiksim me kozmosin apo yjet.


8.Te paturit nje shok imagjinar femijerie qe me raste mund te ekzistoj deri ne modhen e rritur.

9.Nje terheqje shum e madhe ndaj ngjyrave si blu, jeshile apo lejla, vecanerisht kur jan te lehta.

10.Nje aftesi e lart degjimi, mbi mesataren.
11.Nje ndjeshmeri e larte ndaj zhurmave te teperta.

12.Ka nevoj te largohet per disa kohe nga njerezit "normale" per te qen vetem, ose te qendroje me njerez qe ndajne te njejtat interesa ne fushen spirituale.

13.Femije hiperaktiv.Zakonisht e ndjen veten si te zene ne gracke dhe e shpreh veten ne menyre te tille qe krijon probleme me te tjeret.

14.Nje deshire e brendshme per te ber ate qe duhet bere dhe pse kjo gje mund tmos jet e mesuar

15.Nje ndjeshmeri e madhe apo tolerance e madhe ndaj alkoolit, drogave apo barnave.

16.Esht ne gjendje te krijoje nje bote iluzioni ne mendjen e vet ku perfshihen aliene,udhetime ne bot te tjera etj...

17.Endrra ku perfshihen fluturime te trupit fizik apo edhe eshte ne gjendje te realizoj projeksionin astral
18.Ka enderra profetike, vizione

19.Eshte empath.

20.Ka nje deshir te madhe perr te sheruar

21.Ka nje deshire per te shpetuar boten ose per te zgjidhur probleme.

22.Ka nje besim te forte se ekziston nje hyjni i plotfuqishem,i gjithdijshem edhe pse mund qe te mos tket ditur kurre per Zotin.


23.Ka nje ndjesi se feve u mungojne disa elemente ne mesimet e tyre.

24.Ka nje deshire sh te madhe per te zbuluar ato elemente spirituale qe mungojn tek fete.

25.Kohe e humbur,kohe qe ecen shum shpejt, apo ngadale

26.Ka eksperjence te teletransportimit/bilokacionit.

27.Ka eksperjenc te te qenit i padukshem, dmth thot se ka par x person por ky x person thot se nuk e ka par ate.
28.Nje lidhje shum e fort me kafshet.]

29.Komunikim telepatik me kafshet.

30.Nje terheqje e vecante me macet,te gjitha macet duket sikur jane shoket e tij/saj.


31.Nje terheqje ndaj shpendeve si shqiponja, fajkoi.

32.Nje terheqje ndaj kafsheve si ariu,ujku, bualli

33.Ka nje neveri ndaj qyteteve te medha,preferon te jetoj ne zona rurale me pran natyres.


34.Ka nje ide te brendshme se dicka po shkon keq ne shoqeri.

35.Ka nje terheqje te brendshme sh te forte qe vazhdimisht e ben te ditur se ai/ajo esht me sh sesa mendon se esht edhe se duhet te gjeje arsyen cfar esht apo pse??

36.Nje neveri e madhe ndaj dhunes, luftes
37.Ka nje deshire te brendshme sh te forte per tu lidhur perjete me nje person te sexit tjeter .Kete deshire mund ta ket pasur qe femije.

38.Ka dije per terheqjen romantike dhe dashurie qe ne moshen 10 vjec

39.Zakonisht ka flok bjonde apo te kuq, mund te ket edhe me ngjyra te tjera por ne gjenomen e vet mbeten ende me flok me ngjyre te kuq apo bjond.

40.Ka nje cehre fytyre te kuqe apo te zbehur.

41.Ka nje iq mbi mesataren
42.Ka nje neveri ndaj feve me dominim ekstrem mashkullor apo femeror.E di se ekziston nje balance.

43.Ka nje terheqje ndaj dukurive te fuqishme ne natyre si stuhite, rrufet, ujevarat,

44.Ka nje terheqje ndaj simboleve te lashta.
45.Esht nje lexues qe thith me shpejt njohurite sesa nje njeri mesatar.

46.Esht i terhequr ndaj shkencave te tilla si arkeologjia,astronomia, apo fizikakuantike

47.Ka nje neveri ndaj lojrave seksuale, raciste

48.Ka nje nevri ndaj puneve te zakonshme me veprime qe perseriten qe jan monotone.Nuk plq te punojn per te tjeret, me teper plq te zbuloj dicka qe e di se eshte aty jashte.

49.Ka pritshmeri se ndryshime te medha do ndodhin se afermi ne toke

50.Ka nje ndjesi se esht me shume se thjesht nje pasardhes i prinderve te vet, e ka nje mision te papermbushur

Ateher jam apo sjam nje "UFO"
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: A jeni nje starseed?

Si ndjen veten :p haha

Nejse se une bej shaka, e kam rithene me para, me cf lexova starseed eshte kur me para ke lindur ne nje planet tjeter, dhe pastaj ne Toke :D
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: A jeni nje starseed?

jeni njeri paranormal, pse jom cmend un qe kom vu ket nick e tkeqen
 
Top