A ju ka ndodh dhe juve apo vec mua?! ?

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Mos valle keni dhe ju ndonje ne rrethin e shoqerise i cili vete s' ka punuar asnjehere ne jete dhe mezi po ja del, por sapo merr vesh ndonje lajm rreth teje te con inboxe duke te te keshilluar cfare te besh ne menyre qe te kesh sukses me shume?!
Realizon dicka ti: sh mire shume mire, por shiko beje kshu kshu se po fitojne dynjaja
Nis dicka ti; shiko provo dhe kte tjetren se gjynaf ke gjithe kte eksperience
More nje sipermarrje: Uff c'tu desh. S'dua te te demoralizoj por kjo gje s'behet me shqiptar. Dhe brenda dite te con nja 10 linqe pune. Mund te aplikosh ketu.

Dhe ti je kshu:
What the hell?! Kush te kerkoi mendim apo ndihme?! ??

p.s. Kjo me siper nuk i dedikohet njerezve qe sinqerisht ta duan te miren.
 

sofia

Antarë i Respektuar
Mua nuk me ka ndodhur ne kete kontekst sepse nuk kam filluar ende te punoj lool lool :p po ata per te miren tende e kaneloollool
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Te them te drejten jo.
Pasi cfare jane gjera pune mundohem ti mbaj ne dimensionin e punes.
Por dhe konfidencialitet aq dikuj s`do ja lejoja.
Te isha ne vendin tend,une do ja thoja cop ,pa ja shiko pak punen tende,dhe ne sms e dyte do i ngelete seen. dhe shendet.
Te kshilloj ta perdoresh si opsion nese perseritet. dhe behen te bezdiseshem ne kete drejtim,kush do qofte ai ajo.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Mos valle keni dhe ju ndonje ne rrethin e shoqerise i cili vete s' ka punuar asnjehere ne jete dhe mezi po ja del, por sapo merr vesh ndonje lajm rreth teje te con inboxe duke te te keshilluar cfare te besh ne menyre qe te kesh sukses me shume?!
Realizon dicka ti: sh mire shume mire, por shiko beje kshu kshu se po fitojne dynjaja
Nis dicka ti; shiko provo dhe kte tjetren se gjynaf ke gjithe kte eksperience
More nje sipermarrje: Uff c'tu desh. S'dua te te demoralizoj por kjo gje s'behet me shqiptar. Dhe brenda dite te con nja 10 linqe pune. Mund te aplikosh ketu.

Dhe ti je kshu:
What the hell?! Kush te kerkoi mendim apo ndihme?! ??

p.s. Kjo me siper nuk i dedikohet njerezve qe sinqerisht ta duan te miren.
Sic e ke thene edhe vet "ska punuar asnjehere", pra eshte parazit dhe s'ka si me shty ditën dhe te jep mend ty.
 

The-Cook

Ne Mal me Keca
Ndodh shum shpesh e kemi ne gjak ja prsh un ka ca koh Mora nje Pub me nje shok timin me doli rasti nuk pyeta njeri se ca do beja ca menu e tjera e tjera pastaj fillonin jo po pse se ka ba kshu po ta beje ashu ket ngjyr ket efekt
Deri sa u merzita me u thash ore po kush I futi leket (Ti) e pastaj pse sme leni te jetoj e te bej si di un (kta shoket gjysma pa pun gjysma tjeter ndertim!!
Shoqeria Angleze Congratulations well done hope it works shqiptari ke harxhua leket kot ??
Qe mos te harroj nga shqiperia Po me mir tmi kishe dhan mua thoshte Baba e Vllai ?
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Ne po si futem hundet nuk rrim dot. Kot ska bo lek skerdi faria me ne ????
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Ndodh shum shpesh e kemi ne gjak ja prsh un ka ca koh Mora nje Pub me nje shok timin me doli rasti nuk pyeta njeri se ca do beja ca menu e tjera e tjera pastaj fillonin jo po pse se ka ba kshu po ta beje ashu ket ngjyr ket efekt
Deri sa u merzita me u thash ore po kush I futi leket (Ti) e pastaj pse sme leni te jetoj e te bej si di un (kta shoket gjysma pa pun gjysma tjeter ndertim!!
Shoqeria Angleze Congratulations well done hope it works shqiptari ke harxhua leket kot ??
Qe mos te harroj nga shqiperia Po me mir tmi kishe dhan mua thoshte Baba e Vllai ?

Shqiptari vetem te qurravitet dhe me demoralizu tjerit eshte lol

Te huajt i vlersojne idete, krijimet dhe rreziqet dhe mundohen tet inkurajojne edhe pse ne t'vertete mund t'kene tjeter mendim. Ndersa ne jo mo vllaaa, bejme si gjithollog dhe asgje sdim lol ?‍♂️
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Mos valle keni dhe ju ndonje ne rrethin e shoqerise i cili vete s' ka punuar asnjehere ne jete dhe mezi po ja del, por sapo merr vesh ndonje lajm rreth teje te con inboxe duke te te keshilluar cfare te besh ne menyre qe te kesh sukses me shume?!
Realizon dicka ti: sh mire shume mire, por shiko beje kshu kshu se po fitojne dynjaja
Nis dicka ti; shiko provo dhe kte tjetren se gjynaf ke gjithe kte eksperience
More nje sipermarrje: Uff c'tu desh. S'dua te te demoralizoj por kjo gje s'behet me shqiptar. Dhe brenda dite te con nja 10 linqe pune. Mund te aplikosh ketu.

Dhe ti je kshu:
What the hell?! Kush te kerkoi mendim apo ndihme?! ??

p.s. Kjo me siper nuk i dedikohet njerezve qe sinqerisht ta duan te miren.
lol po mire pa tifozllik fare do me punu ti lol

Ti dashke me I lon pa pune fare lol
 

Baboon

FALEMINDERIT!
P.S pertej shakase sigurisht madje mu me ka ndodh edhe ti mar ne pune dhe pa kalu java lol hajde te kercej prifti prej belase I thon lol
 

Baboon

FALEMINDERIT!
lol se rri rri e me kujtohen osht me qesh sa me qajt me kto lloj njerzish.
Mka rastis me ndihmu shume njerz (pa lek) se besoj jo bo mire se gje mire po ndiheah shume mire kur ndihmo tjetrin me gjona te vogal qe skushto gje pak kohe dhe nerva lol

jo perkthysin e juristin e bankierin punojsin e gjendjes civile ca me te thon per lloj e soj njerzish rracash dmth po ne jemi te vecante lol unik me asnje tjeter nuk me ka ndodh.

tashi gjithanej burrokracia ta ha shpirtin, ktu jo se nuk dine po sdune me te maru pune zyrtaret po anej jan te trash nga trute, mer at rrogen ai/aty edhe nuk I plas shume me njoft ligjin me specifika vetem ato te perditshmes di. dhe kur I bo kerkesa specifike te thote direkt jo duhet me pas durim dhe takt me I thone hape filon faqe ktu e aty se bohet etj etj


Mirpo kur je me gjinin xonin dhe maksutin pasi te kan kerku ndihme per ket pune ti je tu ca drrasat me ate burrokratin barkderr qe I ka ngel hala therrimet e petlles qe ka honger ne pushim neper buze


Ta presin kto tonet.

Ej shiko kunati im ka nje shok qe I ka thon se kjo puna bohet kshu e ashtu e kshu marohet direkt tak fak.....Really!???

te kesh 7 **** 6 ti cash nji ta mash vec per me bo k*ken
 

Summertime

Antarë i Respektuar
Me kane derguar link-e vetem pasi kam mbaruar pune e s'mu kane dashur me, por jo njerez pa pune vete. Miqesite e mia jane ok me arritjet?
 

Desa

Felix - Culpa
Më ka ndodhë dhe atë nga njerëz që nuk jetojnë në të njëjtin shtet ku jetoj unë (këtu të gjithë në punë).
Unë bëj si dua vet edhe pse dëgjoj 1000 vet, si ajo thënia ?
Tani ghithçka lind si ëndër që transformohet në ide e pastaj në vepër. Jam e hapur për sugjerime (nga kushdo qoftë) dhe e mbyll me një falenderim.
 
Top