A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???


  • Totali i votuesve
    21
  • Poll closed .

Zana1

Braveheart
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

Teme me idiote skisha hasur ne forum :p... haha...
E para pse duhet te kemi nje mendim te pergjithshem kur ne e dime se mendimi eshte sh individualist dhe i ndryshueshem sipas kohes, vendit dhe individit ne fjale.
E dyta pse ne duhet te jemi direkt paragjykues ndaj x apo y feje apo personi?
dhe e treta, nqs e kemi nje mendim xy(cfaredoqofte) pse duhet te ndryshohet???

Ne fakt pasi u habita nga tema si paralelizem i bera nje pyetje vetes: c'mendim ke per te krishteret,ateistet,budistet,etj? dhe a ka ndryshuar ndonjeher mendimi?? ISha komplet blank... booo asnje mendim sme vinte ne koke...
O Ren, thuhet Allah-ut, mos ja vej ate h-ne para, ose nqs se thua dot, thjesht thuaj ZOt :)... :p

S'ke pse te cuditesh, realiteti flet ndryshe na pelqen s'na pelqen ne k'te rast....... Gjeste te tilla jane shqetesuese dhe aspak te kendshme edhe per vete myslimanet e paqes dhe besimit , qe besojne ne formen e tyre... dhe k'te shqetesim ato e shprehin gjithmone e bejne te qarte.... k'tu kam vene re qe pak a shume bini dakort me gjera te tilla vetem per faktin qe kane emrin myslimane.... e njenta GJE shkon edhe per ato qe ke permendur Krishteret , Ateistet Budistet etj etj .....


Ps.... o Reni s'te falet derman c'ben kshu ti lol :p
 
Redaktimi i fundit:

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

Tani te hap une nje teme..
E pelqeni filan vend... ska as rruge te mira, nuk ofron asgje e harxhon sh lek ju cf do thoni?

Ncnc
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

Te njejtin mendim kam edhe unë...

Te lumtë !
Teme me idiote skisha hasur ne forum :p... haha...
E para pse duhet te kemi nje mendim te pergjithshem kur ne e dime se mendimi eshte sh individualist dhe i ndryshueshem sipas kohes, vendit dhe individit ne fjale.
E dyta pse ne duhet te jemi direkt paragjykues ndaj x apo y feje apo personi?
dhe e treta, nqs e kemi nje mendim xy(cfaredoqofte) pse duhet te ndryshohet???

Ne fakt pasi u habita nga tema si paralelizem i bera nje pyetje vetes: c'mendim ke per te krishteret,ateistet,budistet,etj? dhe a ka ndryshuar ndonjeher mendimi?? ISha komplet blank... booo asnje mendim sme vinte ne koke...
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

S'ke pse te cuditesh, realiteti flet ndryshe na pelqen s'na pelqen ne k'te rast....... Gjeste te tilla jane shqetesuese dhe aspak te kendshme edhe per vete myslimanet e paqes dhe besimit , qe besojne ne formen e tyre... dhe k'te shqetesim ato e shprehin gjithmone e bejne te qarte.... k'tu kam vene re qe pak a shume bini dakort me gjera te tilla vetem per faktin qe kane emrin myslimane.... e njenta GJE shkon edhe per ato qe ke permendur Krishteret , Ateistet Budistet etj etj .....


Ps.... o Reni s'te falet derman c'ben kshu ti lol :p

KUsh?! ME sill nje rast ku une bie dakort vetem pse ka emrin musliman filani a fisteku dhe flasim serish ;), sa per habine eshte dicka instiktive dhe nuk drejtohet nga te tjeret...
 

Zana1

Braveheart
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

KUsh?! ME sill nje rast ku une bie dakort vetem pse ka emrin musliman filani a fisteku dhe flasim serish ;), sa per habine eshte dicka instiktive dhe nuk drejtohet nga te tjeret...
Meqe po kundershton veten tende, do te thote qe prb se ka tema , por sic thashe pothuaj ne c'do teme ne raste te tilla I jepni drejtim tjeter. Mos do thuash qe s'ka fakte per raste te tilla?
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

Mua nuk me ka ndryshuar mendimi per myslymanet per shkak te atyre arsyeve ,ata jan terroriste por mua nuk me pelqen qe nuk respektohen te drejtat e njerezve ....
gjithsesi un e respektoj si fe pavarsisht se nuk ndaj te gjitha mendimet me te ....
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

Meqe po kundershton veten tende, do te thote qe prb se ka tema , por sic thashe pothuaj ne c'do teme ne raste te tilla I jepni drejtim tjeter. Mos do thuash qe s'ka fakte per raste te tilla?

Shihe kush na flet per tema! Po ti je nr 1 ne forum per shtremberimin e temave
 

Zana1

Braveheart
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

Kam fole shume qarte per ato qe besojne ne formen e paqes dhe per veten e tyre , por s'kam si te bie Dakort ne raste te tilla vetem per faktin qe Jane myslimane ..... Apo c'do lloj feje .
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

Secili per vete, Zoti per te gjithe!
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

Se kane njerzit vida mangut s'do te thote qe ju thot feja shkoni dhe vrisni e prisni. Une besoj se cdo e keqe vjen nga vet njeriu dhe jo nga feja.
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

Si permendet fjala islam si mu permend fjala bombe nukleare keto fete minoritare dridhen hahahhhahaha
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

Meqe po kundershton veten tende, do te thote qe prb se ka tema , por sic thashe pothuaj ne c'do teme ne raste te tilla I jepni drejtim tjeter. Mos do thuash qe s'ka fakte per raste te tilla?

PErfundimisht je e pakuptueshme... ose une ste marr vesh se aq te larte e ke IQ-ne... ;)Tung!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

Meqe po kundershton veten tende, do te thote qe prb se ka tema , por sic thashe pothuaj ne c'do teme ne raste te tilla I jepni drejtim tjeter. Mos do thuash qe s'ka fakte per raste te tilla?

Po meqe feja mbron nje teori te fuqishme besimin te i vetmi zot,, ska si mos te pajtohet cdo njeri aty ku e din se eshte nje krijuesi i kesaj gjithsije, tani ne pajtohemi me ket te vertet ti pajtohesh me Ata se besojn ne nenen natyre(N'KOTSI) keshtu eshte cdo gje ok .
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???


Jo Islami so tu vdek – po perdit po shkon tu rrit,
Merre shkallen ngjitmu k...... – e une t´qes per met shetit.
E di qe nuk pot pelqen – po duhet me akceptu,
neser djali i djali tend – n´Islam ka me konvertu

BY MY MAN PRINCE HH
 

Zana1

Braveheart
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

Tipa te tille po I pergatisin edhe ne elbasan qe femije dhe ne emer te Islamit , une s'jam dakort per gje ta te tilla po me vjen cudi si dhe pse ca tipa/pe ne k'te east prefererojne te mbyllim syte , veshet dhe mendjen ....
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

Tipa te tille po I pergatisin edhe ne elbasan qe femije dhe ne emer te Islamit , une s'jam dakort per gje ta te tilla po me vjen cudi si dhe pse ca tipa/pe ne k'te east prefererojne te mbyllim syte , veshet dhe mendjen ....

cfar ka te keqe per ty besimi dhe praktikimi i fes islame ?
 

Zana1

Braveheart
Titulli: A ka ndryshuar mendimi juaj per muslimanet ???

Asnje te keqe, po flas me lidhje me temen , :)
 
Top