A ka njerez qe e lepijne gjalpin ne forum?

Marla

Quo Vadis!
Kur isha dje ne kopesht hyri nje mace nga dritarja dhe me lepiu buken me gjalpe dhe une kam qe dje vetem qaj. I thashe dhe edukatores, o edukatore macja ma lepiu gjalpin. Ajo sme ktheu pergjigje dhe une fillova te perplasja kembet fort dhe ende jam duke qare me denese. :(

Ju lutem me ndihmoni si te pushoi se qari!

/Anonime ju lutem!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Call 911
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Gjalpi është produkt i qumështit i cili përfitohet nga “rrahja” e qumështit ose në disa raste përfitohet edhe nga "rrahja" e kosit. Përndryshe konsiderohet si krem i fermentuar; ka një përqindje të lartë të yndyrës; përdoret si kondiment, si dhe për gatim.

Gjalpi i lopes
Gjalpi i deles
Gjalpi i dhise
Gjalpi i kikirikut
etj etj...

Gjalpi i kthjelluar,
Gjalpi dietal,
Gjalpi evropian,
Gjalpi organik, etj

si-i-thone-ketij-qe-tund-dhalle-nga-anet-tuaja.jpg

gjalpi-750x500.jpg

download.jpg

vitam.jpg
 

Punk1

Antarë i Respektuar
Kur isha dje ne kopesht hyri nje mace nga dritarja dhe me lepiu buken me gjalpe dhe une kam qe dje vetem qaj. I thashe dhe edukatores, o edukatore macja ma lepiu gjalpin. Ajo sme ktheu pergjigje dhe une fillova te perplasja kembet fort dhe ende jam duke qare me denese. :(

Ju lutem me ndihmoni si te pushoi se qari!

/Anonime ju lutem!
E mos bej kshu per nje lepirje gjalpi?
Te jap une sa te duash?
 
Top