A keni menduar ndonjehere te vrisni veten?

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Ndoshta pyetja do ju duket 1cik e vrazhd por duke lexuar gjethmon e me shum artikuj ku adoleshent po ashtu dhe madhor vetvriten...me erdhi pyetja a keni menduar ndojher per kete akt dhe ju?? Ne raste veshtirsie a ju ka kaluar bare vetem 1herè ne tru te vetvriteni..ti jepeni fund vuajtjeve , duke menduar se eshte e vetmja menyrè per te zgjidhur problemin/et... ????

A ju ka ndodhur naj rast i tillè..


Postime te kendshme... :gjujpeshk::gjujpeshk:
 
Redaktimi i fundit:

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
vajze e keqe
me dhove mendimet nga koka
se dhe une doja te hapja temen...

dhe te hy ne teme JOOOOOOOOOO
jam e cmendur...por ama me jeten nuk loz...sado probl te kem:)
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Kam then 'kot jetoj' por kurre ne kuptimin qe dua te vetvritem.......as nuk me ka shkuar ne mendje kjo..eshte nje gje makabre ndaj vetes ndoshta edhe thjesht ta mendosh.....
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
vajze e keqe
me dhove mendimet nga koka
se dhe une doja te hapja temen...

dhe te hy ne teme JOOOOOOOOOO
jam e cmendur...por ama me jeten nuk loz...sado probl te kem:)

shpilti vacer..hape temen ti nqftse don..te jap perparesi dhe pse je ma e vacer se une :p LOL


A nuk te ka ndodhur vetem dhe njehere..te mendosh "O Zot dua te vdes."...(po flas vetem per mendimin) jo qe ta vesh ne akt :D
 

Devil

Anëtar i Nderuar
Skam pse e coj veten deri aty sa ta boj ate pun po edhe po e cova nuk e boj sepse mendoj sepse sado qe i madh te jet prb prap kam nje familje ... ka nga ato qe po jetojn edhe pa nje te tille ... pastaj s`jemi mosh qe mund ta menojm ate gje po te pyesesh prinderit tone mbase ato edhe e kan menduar ne caste te veshtira..
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
shpilti vacer..hape temen ti nqftse don..te jap perparesi dhe pse je ma e vacer se une :p LOL


A nuk te ka ndodhur vetem dhe njehere..te mendosh "O Zot dua te vdes."...(po flas vetem per mendimin) jo qe ta vesh ne akt :D
jo moj jo..e shumta i kam thene prindereve "cju desh qe me bete:p"

seriozisht tani.... nqs vlersoj gje ne kete bote eshte qe jam e gjall, kam shendet, e jam e zonja vetes

kur shef disa raste njerez te plot qe pernjex humbin gjithcka [se kam fjalen per pasuri] per shkak te nje semundje, nje aksident...them FLM QE JAM SI JAM!


kam mesuar te vlersoj jeten...dhe ca kam:)
 

kapetani79

Anëtar i ri
nje francez i famshem ka thene ne boten tjeter ka shume p dhe b prandaj mos u frikni kaq shume hahahahaaaaaaaaaaa
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
jo moj jo..e shumta i kam thene prindereve "cju desh qe me bete:p"

seriozisht tani.... nqs vlersoj gje ne kete bote eshte qe jam e gjall, kam shendet, e jam e zonja vetes

kur shef disa raste njerez te plot qe pernjex humbin gjithcka [se kam fjalen per pasuri] per shkak te nje semundje, nje aksident...them FLM QE JAM SI JAM!


kam mesuar te vlersoj jeten...dhe ca kam:)

PO ashtu dhe une..normal ka pasur raste ku jam ndier e "humbur" e pa vlerè,pa rendesi,por me familjen dhe shoqerin qe kam keto momente kan zgjatur vetem ca minuta..fatmirsisht (flm :kiss)
Kam pasur "nderin" te shof shum afer vdekjen(nuk eshte rast vetvrasje JO JO)..nuk me plqeu andaj nuk e mendoj fare,dhe gjerave me te kota u jap shum rendesi, n'fakt dhe une knaqem me at qe kam dhe at qe jam(duke par njerez qe jan me keq se ne i vlersojm me shum gjerat dhe situaten ton)
Duke u bazuar dhe ne religjion...jeten mund te ma merre vetem ai qe ma ka dhen!!
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
A e kemi menduar thua ?

Yhyyyyyy une e kam bere dhjetra here ...
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
PO ashtu dhe une..normal ka pasur raste ku jam ndier e "humbur" e pa vlerè,pa rendesi,por me familjen dhe shoqerin qe kam keto momente kan zgjatur vetem ca minuta..fatmirsisht (flm :kiss)
Kam pasur "nderin" te shof shum afer vdekjen(nuk eshte rast vetvrasje JO JO)..nuk me plqeu andaj nuk e mendoj fare,dhe gjerave me te kota u jap shum rendesi, n'fakt dhe une knaqem me at qe kam dhe at qe jam(duke par njerez qe jan me keq se ne i vlersojm me shum gjerat dhe situaten ton)
Duke u bazuar dhe ne religjion...jeta mund te ma merre vetem ai qe ma ka dhen!!
per kete po thoja suri...
psh kam njoftur nje vajze ishte plot shendet dhe energji...e nje dite u zgjua nga gjumi dhe slevizte me dot [nje semundje teper e ralle i kishte atakuar muskujte]/...

mos theme me per gjithe kto raste kanceri qe secili prej nesh ka pasur siguri ne familje.........

dhe poashtu aksidentet rutjere....qe lene aq shume viktima mbas....dhe te paralizuar...dhe njerez inkomplet [pa nje dore pa nje kembe.....]

jeta ka aq sh te mira....vetem duhet te kesh durim....se mbas shiut GJITHMONE del djellI:)
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Skam pse e coj veten deri aty sa ta boj ate pun po edhe po e cova nuk e boj sepse mendoj sepse sado qe i madh te jet prb prap kam nje familje ... ka nga ato qe po jetojn edhe pa nje te tille ... pastaj s`jemi mosh qe mund ta menojm ate gje po te pyesesh prinderit tone mbase ato edhe e kan menduar ne caste te veshtira..

N'fakt do vuajn me shum ata qe lejm pas...
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
e thash Menduar se po ta kishe bere nuk do ishe ketu :p :D

cfar te ndaloj?? si ju ike ketyre" mendimeve" ??

Luaj vendit suri, se jeta eshte shume e shtrenjte per mua, per te harxhuar sekondat e saj, duke debatuar per te tille argumente. :)
 

abstraction

Carpe Diem
njehere vendosa te bej greve urie , dhe e pashe qe sma varen shume ato te shpise :p , dhe e lashe pastaj .. nuk rezistova dot . Jo me te vras veten . As qe me shkon ne mend . :p
 

Liza

Anëtar i Respektuar
Une e kuptoj pse jetoj :kercim: nuk kam nevoj qe te vetvritem as mendja nuk me ka shku as nuk do te me shkoj :dance:
 

albstudent

FORCAT RENEA
eee po spo del ai diell se shum vranesira ka :) megjithse kur ta bej ate veprim hap nje tem ngushellimesh en forum . ta lej si amanet :)
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
eee po spo del ai diell se shum vranesira ka :) megjithse kur ta bej ate veprim hap nje tem ngushellimesh en forum . ta lej si amanet :)

nqfste nuk deshiron qe vransirat te heken ..sigurisht nuk heken pa pritmas..duhet mundim,"luftim" qe ta kthesh diellin ne jeten tende..cdo gjè shifet me mir ne dritè :D dhe merr kuptimin qe ka dhe duhet pasur


P.S nuk me plq amanetet
 

columbia

fuck grecce
jo asnjehere!nuk mund te vdes pa i bere keq tjetyrit.
sa te jete e shkrojtur nga zoti eshte jeta,ashtu sic me solli ne jete dhe do ma mamre..
 
Top