• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A martohesh me 1 jo te virgjer ?

A martohesh me 1 jo te virgjer ?

 • Absolutisht jo

  Votat: 29 26.9%
 • Nuk ka fare rendesi virgjeria

  Votat: 79 73.1%

 • Totali i votuesve
  108

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

UNe kam rene ne dashuri me nje 40 vjece
po ajo seshte e virgjer,si tja bej?
une dua te virgjer! :kiss:
Lov3 mos bej shakara te tilla :p se ne fakt un njoh dy vajza...njera eshte 30 vjece dhe eshte e virgjer, per zgjedhje te saj se eshte nga mendja me keq se nje fanatik :D...dhe nje tjeter grua 50 vjec e pamartuar dhe qe ska bere dashuri asnjeher sepse ka qen edhe kjo me bindjen qe te mos kishte opinion te keq tek bota keshtu qe ka pritur per bashkshort....por qe fatkeqesisht deri para para 2 vjetesh nuk e kishte gjet....tani eshte e martuar me nje burre te ve.......(ah sikur ta dinit se cfare mendonte ajo per virgjerin e saj te vyer :wc:)
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Te martohem me nje te virgjer ? -- boh nuk besoj ...thjesht sepse harin nje moshe qe nuk ke kohe ti mesosh qe femra ka nevoje per perkedhelje apo fjal dolce .. ne krah duhet te kesh dike qe te te bej te ndihesh mire e pasur me emocione ..jo nje dru .
 
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Edhe pse ndodh ralle, te biem dakord, skam me ca te te them ty, je ne regull, uroj te gjesh nje nuse te hajrit:)
Faleminderit per urimin se pari , gjithashtu uroj edhe per ty :D .... Nuk eshte , pse nuk ke mundur te biesh dakord me mua , por nuk ke dashure mendoj ...!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Si te them e une qe nje mashkull qe ka qen me femra s'eshte gje tjeter pervecse nje rezervor me infeksione!? Si tingellon kjo?
Tingellon shume bukur :D Sidomos per ata qe me t'vertete jane keshtu sic i pershkruan, per mua eshte OK :plazh:
 
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Te martohem me nje te virgjer ? -- boh nuk besoj ...thjesht sepse harin nje moshe qe nuk ke kohe ti mesosh qe femra ka nevoje per perkedhelje apo fjal dolce .. ne krah duhet te kesh dike qe te te bej te ndihesh mire e pasur me emocione ..jo nje dru .
Si thua te bene te ndihesh me mire ai djale qe shquhet per vlera morale , si ne familje , si ne shoqeri , si virtualitet si ne realitet ? Apo ai djale qe si familja , si shoqeria e njofin si bos qe i nderron femrat si qorapet !?

E nderuar djemet dhe vajzat qe e bejne te ndjehet i-e lumtur dikend , jane vetem ata-ato qe e bojne Zotin e tyre te kenaqur me veprat e tyre . Nje njeri qe i meshon vij te trash virgjeris , se nuk ka vlere , keta njerez e kane meritur mallkimin e Zotit, per keta shpetim eshte vetem pendimi , dhe kthimi te Zoti me pendim dhe vepra te mira . Sepse per ata njerez qe nuk i perfillin Ligjet e Zotit jete te lumtur nuk kane ! Per ta perfundon gjithcka me aktet e mohimit te asaj qe quhet e shenjte dhe e ligjeshme . Martesa per besimtaret eshte i vetmi institucion i shenjte dhe i ligjeshem . Cdo mardhenie paramartesore eshte i paligjeshem , dhe te gjithe ata qe e shkelin kete norm fetare , sic e thash , kane zgjedhur rrugen e gabuar , kane bere hidherimin e Zotit . E Sic dihet njeriu behet i lumtur , dhe mertion kete pasuri shpirterore vetem kur eshte afer Zotit me vepra dhe kryerje te porosive te tij , ashtu si ka kerkuar Zoti prej neve si njerez .
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Si thua te bene te ndihesh me mire ai djale qe shquhet per vlera morale , si ne familje , si ne shoqeri , si virtualitet si ne realitet ? Apo ai djale qe si familja , si shoqeria e njofin si bos qe i nderron femrat si qorapet !?

E nderuar djemet dhe vajzat qe e bejne te ndjehet i-e lumtur dikend , jane vetem ata-ato qe e bojne Zotin e tyre te kenaqur me veprat e tyre . Nje njeri qe i meshon vij te trash virgjeris , se nuk ka vlere , keta njerez e kane meritur mallkimin e Zotit, per keta shpetim eshte vetem pendimi , dhe kthimi te Zoti me pendim dhe vepra te mira . Sepse per ata njerez qe nuk i perfillin Ligjet e Zotit jete te lumtur nuk kane ! Per ta perfundon gjithcka me aktet e mohimit te asaj qe quhet e shenjte dhe e ligjeshme . Martesa per besimtaret eshte i vetmi institucion i shenjte dhe i ligjeshem . Cdo mardhenie paramartesore eshte i paligjeshem , dhe te gjithe ata qe e shkelin kete norm fetare , sic e thash , kane zgjedhur rrugen e gabuar , kane bere hidherimin e Zotit . E Sic dihet njeriu behet i lumtur , dhe mertion kete pasuri shpirterore vetem kur eshte afer Zotit me vepra dhe kryerje te porosive te tij , ashtu si ka kerkuar Zoti prej neve si njerez .
Oh te lutem C3ni fol njeher dicka qe nuk vjen e paragjykuar nga ligjet e zotit . Une e respektoj iden tende por jo te gjith mendojn si ty . Nuk jan te gjith besimtare ndaj duhet ti respektosh dhe pse nuk bejn pjese ne ate cka beson ti .
Une nuk thash dua nje djale rrugac qe ska len qen e mac pa henger por as te virgjer se dua :) kjo sdo te thot se jam jasht ruges se zotit qe e mendoj keshtu .
 
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Oh te lutem C3ni fol njeher dicka qe nuk vjen e paragjykuar nga ligjet e zotit . Une e respektoj iden tende por jo te gjith mendojn si ty . Nuk jan te gjith besimtare ndaj duhet ti respektosh dhe pse nuk bejn pjese ne ate cka beson ti .
Une nuk thash dua nje djale rrugac qe ska len qen e mac pa henger por as te virgjer se dua :) kjo sdo te thot se jam jasht ruges se zotit qe e mendoj keshtu .
Jo , me ke keqkuptuar e nderuar !

Shkrimin tim merre si forme keshille , kete shkrim e shkruajta nga provoja ime jetesore dhe po ashtu provoja e njohurive mbi jeten ne pergjethesi . Dhe krejt esenca e temes ne fjale eshte , se pse ekziston kjo teme shume aktive eshte sepse ''virgjeria'' eshte Ligje i Zotit , dhe kjo ka te bej me Fene e Zotit . Te gjithe ata njerez qe e mohojn Zotin virgjeria nuk ka aspak vlere , e konsiderojn mos te shprehem si shprehen ata me fjale banale ! Sic e thash me heret , qe nje djale apo nje femer nese beson ne Zot , cdo veper e tij duhet te jete e perputhur me Zotin , ceshtja e mardhenieve ****uale paramartesore , ne te gjitha fete montesiste eshte e shenjet , dhe te gjithe ata qe e kane shkelur kete norme fetare , veprimi i tyre eshte denuar si prej njerezve po ashtu edhe prej Zotit .

E ndeeruar edhe une nese te citoj , kuptohet se te respektoj .... Me Fe rrugaq eshte ai-ajo qe i perbuz ligjet e Zotit . Dhe une te citova tek ajo fjala se si mund te ndihesh mire , dhe mendoj se pergjgijen shume te mire ta kam dhene ne kete ceshtje . Me nje djale ose vajze s'mund asnjehere te ndihesh mire , kur Zoti nuk ndihet mire me veprat e tij !
E pse shumica e neve shqipareve jemi indiferent dhe nuk kemi njohuri per gjerat elementare te fese fajin e kane shume shkaktar .....Se po te ishim edukuar ne fryme fetare prej fillimit , se besoj se do te ishte problem sot te flitet per virgjeri
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

C3ni un smundem te dialogoj me ty :) sepse ti nuk mund ti shofesh njerzit apo veprimet e njerzve jasht atit edukimi fetar qe ti ke :) une te resp por terhiqem te te kundershtoj sepse sdo harri kurre te ndryshojn mendimin tende dhe jo vetem un por cdo kush ktu :).. thjesht duhet te kuptosh se ne disa raste duhet te flasesh thjesht si C3ni jo me ligjet e zotit :) ...
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

e dua te virgjer edhe pike ! :D
 
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

C3ni un smundem te dialogoj me ty :) sepse ti nuk mund ti shofesh njerzit apo veprimet e njerzve jasht atit edukimi fetar qe ti ke :) une te resp por terhiqem te te kundershtoj sepse sdo harri kurre te ndryshojn mendimin tende dhe jo vetem un por cdo kush ktu :).. thjesht duhet te kuptosh se ne disa raste duhet te flasesh thjesht si C3ni jo me ligjet e zotit :) ...
Kur ke fakte ma mbush mendjen nese une jam gabim ! Po m'varet nga une a jam kokefort a i pranoj tani faktet ! :( Jo une mundem te mednoj dhe knceptoj , si te duash ti , se jeta ime ndahet ne dysh 18 vite kam jetuar si 'fetar formal' , e 6 vite si fetare si me sheh dhe me kupton tani ! Kete po e theme publikishte . Une e kam par jeten edhe si ty dikur , por edhe si e shohe tani ! Jam pranues i keshilles , poqese keshilla i ploteson te gjitha kriteret !

Te kuptoj sincerisht Pinky , po tek institucionet e familjes se si i ka rregulluar Zoti , s'ka aty mendim te C3nit , aty jane vene Ligje prej njeriut te pare , dhe e shikon ato ligje jane edhe sot , e kur kthemi ne kohe sa e sa miliona vite ekziston kjo bote dhe une i mbroj me shum kenaqesi dhe vullnet , dhe per cdo fjale qe e thome per keto ligje kam argumente . Eshte argument edhe ky kuptohet .

Ceni mendimin e vete mund ta thote , ne ndonje loje , ne argetim , ne shkence , ne ndodnje kafe hahahaha !

E ju ckeni me keto like ! Hmmm deshironi dicka , ose jeni te mos pajtimit me ate qe kam shkruar ? Urdheroni shpreheni ne leter , jo me like , se s'po me pelqeni ne kete menyre te ju tregoj drejte , po sido qofte eshte e drejte e juaja !
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Ceni mendimin e vete mund ta thote , ne ndonje loje , ne argetim , ne shkence , ne ndodnje kafe hahahaha !

!
:D Zere se ktu jemi vec une ti tu pi kafe :) ti sportiv me pantillona te shkurtra une me tuta :p Harro 2 min ato 6 vjet :) dhe me trego realisht ...:)
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

:p
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

E kam thene ne nje vend se letesia eshte bazuar ne imagjinaten e thelle te letrarit!

Une do te shkruaja poezi ne trupin e nje jo te virgjere!
 

Kila

VIP
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

ee akoma me kete teme sdo behemi ndonje here njerez ne shqiptaret sna e ka pas fajin sala ..........
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Sala edhe tek virgjeria paska dore? Hmmmmmmm ku i paska futur duart dhe ai hahhahahhaa
 

Kila

VIP
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Sala edhe tek virgjeria paska dore? Hmmmmmmm ku i paska futur duart dhe ai hahhahahhaa
ore kuptoje mire,,, po kan pas kujtu se i ka len sala mbrapa po nuk ndryshojn shqiptaret see jemii SHQIPTAR ne dmth pa na ardh keq te pranojme realitetin pergjthesisht perfshire dhe mua rob te trash jemi :D
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Absulutisht jo..hahahahahahaha...
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Akoma do rrim te diskutojem per virgjerin looool Sa do te ndershem te hiqemi te gjith do martohemi nje dit te virgjer apo jo ska rendsi ...

Ndoshta gabohem ktu por ai mashkull qe kerkon gjithmon femern e virgjer perfundon me nje femer qe mund te ket nderruar nja 10 para tij loool Sua jep virgjeria besimin dashurin respektin ndaj partneres/partnerit....:D
I qendroj ktij mendimi qe kam dhen me par ...
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Edhe vajzat qe detyrohen te dalin ne rruge paskan shpresa...
Edhe ato "Jo te virgjera" quhen,se po lexoj qe shumica se paska problem.
Udhetim te rehatshem!
 

sensuu

sweet
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

po merrni parasysh qe mund ta kete humb me bicikleten,,,,i ka dhene shume bicikletes LOL

po mire ate te virgjeren qe e kishit pse se moret per gru,,,po beni lloj lloj filmash deri sa arrini aty pffff,,,
 
Redaktimi i fundit:

xhebrail1

INTERIST
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

femrat jo te virgjera sapo te thuash nuk marr acarohen me fajin e tyre nuk jan duruar pa bere rrotullime e pastaj fajin e ka tjetri
 

sensuu

sweet
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

femrat jo te virgjera sapo te thuash nuk marr acarohen me fajin e tyre nuk jan duruar pa bere rrotullime e pastaj fajin e ka tjetri
po pse cunat thone atehere kur je e virgjer je fshatare e padale ,e prapambetur,,,,
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

ka tuliveper arti qe mundet me u quajt edhe injiorant ne kete rast te gjithe pelqejne nje makine qe kan vozite se pari vet po kur dashurohesh mendoj se nuk eshte ku me dit qka kjo pune
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Po ata qe si moren te virgjera cf i gjeti?

Nejse une kam nderruar mendje,sic tha Losti dikur diku vec mos ti vije era djerse (se si perfundim eshte edhe cike i mencur e te lahet ) pa te tjerat ikin e vijne
Une hoqa dore nga virgjeria nje here e mire :( (kjo me hidheron ama)
 

S1lence

Anëtar i ri
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Besoj se si per mashkullin ashtu dhe per femren do ishte e pelqyeshme qe partneri te ishte i virgjer .
Megjithate mendoj se nuk eshte kjo pika me e rendesishme qe duhet te vini re tek partneri i jetes tuaj .
 

KissShpirtoo

Anëtar Aktiv
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Ndryshe mendojm ndryshe bejm
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Nuk lidhem fare po nuk ishte e virgjer :gjuhe:
 
Top