A martohesh me 1 jo te virgjer ?

A martohesh me 1 jo te virgjer ?

  • Absolutisht jo

    Votat: 29 26.9%
  • Nuk ka fare rendesi virgjeria

    Votat: 79 73.1%

  • Totali i votuesve
    108

LoSsT

VIP
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

As behettttt llaf, kam edhe une te drejte te pretendoj ne jeten time :)

Pyetja i drejtohet meshkujve ne mos gaboj jo femrave, apo edhe ti mashkull je... lol

Ps : Sa per temen mendoj qe e kam gjykuar me veten time kete ceshtje, po se kam aprovuar akoma... lol
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

E shikoni ju femrat qe dhe perendia e besimtarve nuk kishte besim ne ate qe krijoi dhe ju vendosi nje pike sigurie LOL LOL LOL

Kam idene qe te shumtat e femrave qe kane votuar se se kane problem sjane te virgjera vet dhe te shumtat nuk jane me personin qe vendosen ti falin virgjerine kete lekure te cmuar per disa njerez

Faktikisht ka pasur besim Cyber,sepse kush ruhet me siguri apo ne kasaforte??Vec dicka qe vlen,sic jemi neve...Jo varavingo si ju dhe sju dihet asgje,por dukeni sikur jeni mbuluar me ''hipokrizi''....Ndersa per temen vazhdoj ti qendroj mendimit tim te me parshem...
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Ne fakt thone qe nje cift ideal do ishte nje femer me nje te kaluar dhe nje mashkull me nje te ardhme...Cun te virgjer??Po,normal qe e dua te virgjer ndryshe ska....E dua nga mosha 27 e siper por te virgjer jo vec ne trup dhe ne zemer:p

Jam akoma e ketij mendimi:D
 

sensuu

sweet
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

po varet se per cila ""jo te virgjera"" behet fjale
zakonisht djemte martohen me ato qe nga ska bredhur,ska lene mashkull pa shkuar dhe ne fund fare hiqet si shenjtore
 

MasteR

I'm offline
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

nese e ka humb virgj ne biciklet jam pro :d
 

MasteR

I'm offline
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

nese flasim per sinqeritet ku nese ajo do me treg qe sesht dhe si e ka humb.
P.s pastaj sensu sesht ndo1 veshirsi me dallu qe e ka humb ne biciklet apo me ndo1 rrug tjt :p
 

ZHIGO

Lucky me...
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

jam budallalleps komplet, ora 2 e gjys notës dhe kam lexu 12 faqe 'zhgarravina', dhe më posht kam citu kryeveprat e kësaj teme (gjithmon sipas meje)JU MESHKUJ QE DONI VAJZA TE VIRGJERA DHE QE I KERKONI ME KETO IDE DHE ME KETO MENDIME................POOOO ORE TE VIRGJERA DO TI MERRNI, AS MOS E RRUANI FARE LOL.....AQ TE VIRGJERA SA TE QEPURA......DO TI GJENI TE Q... SI DREQI POR PRAP SE PRAP TE VIRGJERA.....FLINI ME ATE MENDJE JU, SE KJO VIRGJERIA DO JUA NDRISI JETEN ;).

MOS DENIGRONI FIGUREN FEMERORE DUKE E PERGJITHSUAR DHE DUKE E FUTUR NE MENTALITETIN E VIRGJERISE. NJE VAJZE JO E VIRGJER MUND TE JETE DHE ESHTE NJE FEMER ME VLERA...SEPSE VLERESOHET NJERIU NE VECANTI.....KJO ESHTE PERGJIGJA IME PER TEMEN.....AJO ME TE KUQE ESHTE PERGJIGJE PER DJEMTE QE KLASIFIKOJNE VAJZAT SI TE VIRGJERA DHE JO VIRGJERA.

më bo pershtypje 'toni' qe i jep germave, po me dukesh si e vuajtur ne ket aspekt (nqs po, me vjen keq per ty, nqs jo atehere ule zonin se te doli nomi kot ).

do te them diçka dhe me beso ësht shum e vertet, djemt(jo shumica) qe dun 'femren e virgjer' (ka nga ata qe si din kuptimin) nuk ësht se e dun për EGO (siç ishte dikur, në kohen e 'GDHثSث') por se ashtu kot, thjesht thon dhe e portretizojn si diçka te bukur (koleksion vetjak), çuna mami me pak fjal. Pjesa tjeter ben nje zgjidhje ne baz te karakterit qe kane dhe per kete ste lejohet as ty, as mu te gjykojm.

Nejse nuk qendron problemi tek i prishet si prishet gje por tek mentaliteti.
E kam thene dhe ne teme tjeter, ai qe pretendon nje te virgjer( qoft femer qoft mashkull) duhet te jete ne radh te pare i virgjer per veten e tij...sepse eshte gjeja me e ulet ti kerkosh tjetrit e ti mos jesh ne gjendje te ofrosh....

me thuaj pak o zinni, pse ka femra akoma ditet e sotme qe 'rrujn' (me fal, rujn) me fanatizëm virgjerin...? Do dalim prap ke Familja / Edukimi / Mentalitet ? Apo pergjigjm e gjejm tek tek opsioni 'frike', me siguri kjo. Me pas kur, me lejo te them 'gabojn' fillojn 'luftojne' me veten/tjerët, i duket e padrejt qe nje mashkull ka deshir te bej nje zgjedhje te tille, te deshiroj nje te virgjer per gru.


As behettttt llaf, kam edhe une te drejte te pretendoj ne jeten time :)

kam dyshimet e mija për këtë Shiko fotografinë 1402451
 

bella

Anëtar i Nderuar
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

jam budallalleps komplet, ora 2 e gjys notës dhe kam lexu 12 faqe 'zhgarravina', dhe më posht kam citu kryeveprat e kësaj teme (gjithmon sipas meje)më bo pershtypje 'toni' qe i jep germave, po me dukesh si e vuajtur ne ket aspekt (nqs po, me vjen keq per ty, nqs jo atehere ule zonin se te doli nomi kot ).

do te them diçka dhe me beso ësht shum e vertet, djemt(jo shumica) qe dun 'femren e virgjer' (ka nga ata qe si din kuptimin) nuk ësht se e dun për EGO (siç ishte dikur, në kohen e 'GDHثSث') por se ashtu kot, thjesht thon dhe e portretizojn si diçka te bukur (koleksion vetjak), çuna mami me pak fjal. Pjesa tjeter ben nje zgjidhje ne baz te karakterit qe kane dhe per kete ste lejohet as ty, as mu te gjykojm.

:D Nami me ka dal me kohe mua zhigolo :D..........I kam dhen ate ton fjaleve te mia prej pergjigjeve qe kam lexuar me siper....kam vuajtur??? jo dhe aq ne fakt LOL

Nuk gjykoj si e duan meshkujt, ne fund te fundit sme intereson sepse di si e dua un (mashkullin)........Duke lexuar ate qe lexoj leshoj edhe mendimin tim pasional :p......Nese meshkujt e kerkojn ne baze te karakterit apo se e shohin si dicka te bukur nuk e kan shprehur keshtu por kan gjykuar deri ne djersen e fundit femren:D

zhigolo cudi pse nuk ke cituar sikur nje mashkull te vetem ne keto tema???!!!!
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Virgjeria? C'kuptim ka?
Ja u them une: Nese vajza ka qene e virgjer don te thote qe nuk ka shkuar me askend me pare ne shtrat dhe kjo mashkullin e ben krenar me vet mendimin qe eshte i pari dhe i fundit (vaj halli sa ceket shikojne) tek femra ne fjale. Eshte nga frika se mos mashkulli para tij (nese femra nuk eshte e virgjer) ka qene me i mire dhe kjo e mundon shume.
Une votova opcionn e dyte, dmth do te martohesha me nje jo te virgjer...ja dhe pse. Sot mund te blehet virgjeria edhe nga nje prostitute (me pak lek) pra cfare rendesie ka tash ajo cipe e holle kur mund te ndertohet hahhahahahah.
Ajo qe mua (ua sygjeroj edhe te rinjeve) ta gjejne partneren ashtu qe mos ta kene virgjerine si njesi matese, por sjelljet e partneres pas marteses. Ta zgjedhin nje partnere me te cilen mund te kuptohen dhe mund te tolerohen ne mes vehte.
Edhe nje gje: Cdo mashkull kerkon nga femra (partnerja) qe te jete e mire ne shtrat, por te mos kete shkuar me askend me pare...dy gjera qe nuk shkojne bashk.
 

ZHIGO

Lucky me...
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?Nuk gjykoj si e duan meshkujt, ne fund te fundit sme intereson sepse di si e dua un (mashkullin)........Duke lexuar ate qe lexoj leshoj edhe mendimin tim pasional :p......Nese meshkujt e kerkojn ne baze te karakterit apo se e shohin si dicka te bukur nuk e kan shprehur keshtu por kan gjykuar deri ne djersen e fundit femren:D

ca shkrujn gërma te bukra, ca te tjer bojn vepra te bukra...mundsi shprehjesh kupto.


zhigolo cudi pse nuk ke cituar sikur nje mashkull te vetem ne keto tema???!!!!

mos do te thush me ket qe jam qefli femrash apo vice-versa...? si ta marr? N.q.s do thush po, per te paren, ta pranoj...ne te kundert, jo.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

ca shkrujn gërma te bukra, ca te tjer bojn vepra te bukra...mundsi shprehjesh kupto.

mos do te thush me ket qe jam qefli femrash apo vice-versa...? si ta marr? N.q.s do thush po, per te paren, ta pranoj...ne te kundert, jo.
epo ketu ka mundesi te hyj ne pune edhe takti...megjithate ok mund te arrij te kuptoj se ndonjehere me kap edhe mua ai delli njerezor i nxituar :D
hahaha jo jo nuk te njoh e keshtu nuk i di te them cilat jan shijet e tua apo pelqimet e tua seksuale :p....Jo them pse nuk i ke cituar duke pare se ty nuk te pelqejn mendimet qe vijn nga paragjykimet apo mendime qe vijn nga jo eksperienca por nga idet thjesht idet qe ka nje person pa asnje mbeshtetje baze......
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

me thuaj pak o zinni, pse ka femra akoma ditet e sotme qe 'rrujn' (me fal, rujn) me fanatizëm virgjerin...? Do dalim prap ke Familja / Edukimi / Mentalitet ? Apo pergjigjm e gjejm tek tek opsioni 'frike', me siguri kjo. Me pas kur, me lejo te them 'gabojn' fillojn 'luftojne' me veten/tjerët, i duket e padrejt qe nje mashkull ka deshir te bej nje zgjedhje te tille, te deshiroj nje te virgjer per gru.

Shume paragjykuese me duket.
 

ZHIGO

Lucky me...
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

te duket, apo do ti që te duket...ka ndryshim.

se vuna kot ne thojza.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

te duket, apo do ti që te duket...ka ndryshim.

se vuna kot ne thojza.

Keto ne thonjeza ishin paragjykimi me i rende ne kontestin e tere fjalim/shkrimit paragjykues.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Cdo mashkull kerkon nga femra (partnerja) qe te jete e mire ne shtrat, por te mos kete shkuar me askend me pare.

I more ne pyetje t'gjithe meshkujt ti apo nisesh nga vetvetja ? Askush s'ka lindur i ditur. Te gjithe lindim injorante, perfshire ketu edhe ne aspektin seksual. Por, mesohet njeriu, nuk eshte gje e veshtire, e pa-arritshme. Mund t'jete e mire ne shtrat edhe pa shkuar me askend por...mund t'jete katastrofe, edhe nqfs ka nderruar shume >) Jo gjithmone pervojes ja sheh hajrin.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

me thuaj pak o zinni, pse ka femra akoma ditet e sotme qe 'rrujn' (me fal, rujn) me fanatizëm virgjerin...? Do dalim prap ke Familja / Edukimi / Mentalitet ? Apo pergjigjm e gjejm tek tek opsioni 'frike', me siguri kjo. Me pas kur, me lejo te them 'gabojn' fillojn 'luftojne' me veten/tjerët, i duket e padrejt qe nje mashkull ka deshir te bej nje zgjedhje te tille, te deshiroj nje te virgjer per gru.
E lexove me vemendje pergjigjen time? Se me duket se JO.
Atehere te te shpjegoj me gjate.
Femra dhe mashkulli, te 2 njerez, te 2 nje jete, te 2 te njejta opcione.
Virgjeria = mungesa mardhenjeve seksuale te cdo lloji, ose nqs do kuptimin e fjales " e pa prekur, e pa eksploruar".
Pra kjo fjale i pershtatet aq mashkullit sic dhe femres.
POR tek femra ky koncept eshte ngritur ne qiell ( fale himenit, qe ekziston tek pjesa me e madhe e femrave ne forma te ndryshme, POR jo tek te gjitha. Dhe nuk mund te me thuash qe nje femer e porsalindur pa himen eshte e pavirgjer? APo po? Ose tek e kunderta tek ato femrat qe kane "fat" te kene himenin shume llastik e qe nuk keputet as mbas me shume mardhenjesh seksuale, jane akoma te virgjera pasi himeni eshte i "paprekur".).
Pse nuk ndodh e njejta gje dhe per mashkullin? Pse ai mashkulli qe kerkon me fanatizem nje nuse virgjersh nuk rri dhe vete i till? ( mos thoni qe eshte e pamundur nje e tille se shembullin e kemi pasur dhe ne forum!)
E ketu dalim tek pergjigja ime, qe nqs nje mashkull pretendon nusen virgjeresh duhet te jete dhe vete i tille.
Nuk ka asgje me teper nje mashkull se sa nje femer ne kete ceshtje.

Me pas kur, me lejo te them 'gabojn' fillojn 'luftojne' me veten/tjerët, i duket e padrejt qe nje mashkull ka deshir te bej nje zgjedhje te tille, te deshiroj nje te virgjer per gru.
E padrejte eshte qe ai te shkoj me nuk e di sa femra para marteses ( qoft dhe 1, rendesi ka qe ka kryer mardhenje), ama kur vjen fjala te martohet do perseri nje femer te virgjer. Ketu eshte padrejtesia~!
 

MissOrnela

Antar Aktiv
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

te them te drejten nese martohem me dike do u habisja nese ai do ishte...
 

ReNdEx

Interist Forever
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Kush pretendon se do e gjej te virgjer me keq do i bjer ne pjes :p :p :p

Per mua ska rendsi virgjieria rendsi ka njeriu mbi te gjitha ,, nuk esht verigjeria ajo qe e ben te kompletuar nje femer per te qen gati per martes :) .....

---------- Post added at 06:28 ---------- Previous post was at 06:24 ----------

Pse jo... Por jo martese se e urrej... Bashkjetese....!!

Ti qe thua pse jo duhet qe dhe ta garantosh vet nje gje te till sepse nse kerkon te jet i vigjer duhet te jesh dhe vet :D

---------- Post added at 06:31 ---------- Previous post was at 06:28 ----------

Faktikisht ka pasur besim Cyber,sepse kush ruhet me siguri apo ne kasaforte??Vec dicka qe vlen,sic jemi neve...Jo varavingo si ju dhe sju dihet asgje,por dukeni sikur jeni mbuluar me ''hipokrizi''....Ndersa per temen vazhdoj ti qendroj mendimit tim te me parshem...

Eh ate ca e din dhe ca se din se si jeni ju femrat ne fakt nami na ka dal ne por po na e kaloni ju fermat ne Bukurosh kan filluar femrat qe i ndrrojn partneret me shpesh se mashkulli femrat :D

---------- Post added at 06:37 ---------- Previous post was at 06:31 ----------

jam budallalleps komplet, ora 2 e gjys notës dhe kam lexu 12 faqe 'zhgarravina', dhe më posht kam citu kryeveprat e kësaj teme (gjithmon sipas meje)më bo pershtypje 'toni' qe i jep germave, po me dukesh si e vuajtur ne ket aspekt (nqs po, me vjen keq per ty, nqs jo atehere ule zonin se te doli nomi kot ).

do te them diçka dhe me beso ësht shum e vertet, djemt(jo shumica) qe dun 'femren e virgjer' (ka nga ata qe si din kuptimin) nuk ësht se e dun për EGO (siç ishte dikur, në kohen e 'GDHثSث') por se ashtu kot, thjesht thon dhe e portretizojn si diçka te bukur (koleksion vetjak), çuna mami me pak fjal. Pjesa tjeter ben nje zgjidhje ne baz te karakterit qe kane dhe per kete ste lejohet as ty, as mu te gjykojm.me thuaj pak o zinni, pse ka femra akoma ditet e sotme qe 'rrujn' (me fal, rujn) me fanatizëm virgjerin...? Do dalim prap ke Familja / Edukimi / Mentalitet ? Apo pergjigjm e gjejm tek tek opsioni 'frike', me siguri kjo. Me pas kur, me lejo te them 'gabojn' fillojn 'luftojne' me veten/tjerët, i duket e padrejt qe nje mashkull ka deshir te bej nje zgjedhje te tille, te deshiroj nje te virgjer per gru.
kam dyshimet e mija për këtë Shiko fotografinë 12486

e kush tha qe do i dukesh e padret zgjedhia qe do bente nje mashkull te deshiroj nje te virgjer apo jo ?? Pasi cdo kush gjedh dhe mer ate qe do ..... Mos ja fut kot shoku ti paske lexuar perrallat e ktyre siper por ti qenke krye perralla e kti postimi ne kte tem .....deri me sot nuk kam degjuar femer qe te ket frik per te heq virgjerin (nuk e perjashtoj as si mundsi sepse ndoshta dge ka )sigurisht qe do dalesh dhe te familia dhe tek mentaliteti sepse nse e njeh mir mentalitetin e zonave shqiptare sdo e kishe shkruar kte pergjigje mendoj une por them te lexosh dhe nje her mbi mentalitetin e zonave shqiptare :)
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Kush pretendon se do e gjej te virgjer me keq do i bjer ne pjes :p :p :p

Per mua ska rendsi virgjieria rendsi ka njeriu mbi te gjitha ,, nuk esht verigjeria ajo qe e ben te kompletuar nje femer per te qen gati per martes :) .....

---------- Post added at 06:28 ---------- Previous post was at 06:24 ----------Ti qe thua pse jo duhet qe dhe ta garantosh vet nje gje te till sepse nse kerkon te jet i vigjer duhet te jesh dhe vet :D

---------- Post added at 06:31 ---------- Previous post was at 06:28 ----------Eh ate ca e din dhe ca se din se si jeni ju femrat ne fakt nami na ka dal ne por po na e kaloni ju fermat ne Bukurosh kan filluar femrat qe i ndrrojn partneret me shpesh se mashkulli femrat :D

---------- Post added at 06:37 ---------- Previous post was at 06:31 ----------e kush tha qe do i dukesh e padret zgjedhia qe do bente nje mashkull te deshiroj nje te virgjer apo jo ?? Pasi cdo kush gjedh dhe mer ate qe do ..... Mos ja fut kot shoku ti paske lexuar perrallat e ktyre siper por ti qenke krye perralla e kti postimi ne kte tem .....deri me sot nuk kam degjuar femer qe te ket frik per te heq virgjerin (nuk e perjashtoj as si mundsi sepse ndoshta dge ka )sigurisht qe do dalesh dhe te familia dhe tek mentaliteti sepse nse e njeh mir mentalitetin e zonave shqiptare sdo e kishe shkruar kte pergjigje mendoj une por them te lexosh dhe nje her mbi mentalitetin e zonave shqiptare :)

Po e kalojme e pastaj??Na ben me te keqe apo me te mire se ju??Ju duket vetja se jeni me te vleresuar ju?Njeriu nuk matet me njerezit qe shkon ne shtat,por me karakterin pozitiv qe ka te formuar...
 

ZHIGO

Lucky me...
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

E lexove me vemendje pergjigjen time? Se me duket se JO.
Atehere te te shpjegoj me gjate.
Femra dhe mashkulli, te 2 njerez, te 2 nje jete, te 2 te njejta opcione.
Virgjeria = mungesa mardhenjeve seksuale te cdo lloji, ose nqs do kuptimin e fjales " e pa prekur, e pa eksploruar".
Pra kjo fjale i pershtatet aq mashkullit sic dhe femres.
POR tek femra ky koncept eshte ngritur ne qiell ( fale himenit, qe ekziston tek pjesa me e madhe e femrave ne forma te ndryshme, POR jo tek te gjitha. Dhe nuk mund te me thuash qe nje femer e porsalindur pa himen eshte e pavirgjer? APo po? Ose tek e kunderta tek ato femrat qe kane "fat" te kene himenin shume llastik e qe nuk keputet as mbas me shume mardhenjesh seksuale, jane akoma te virgjera pasi himeni eshte i "paprekur".).
Pse nuk ndodh e njejta gje dhe per mashkullin? Pse ai mashkulli qe kerkon me fanatizem nje nuse virgjersh nuk rri dhe vete i till? ( mos thoni qe eshte e pamundur nje e tille se shembullin e kemi pasur dhe ne forum!)
E ketu dalim tek pergjigja ime, qe nqs nje mashkull pretendon nusen virgjeresh duhet te jete dhe vete i tille.
Nuk ka asgje me teper nje mashkull se sa nje femer ne kete ceshtje.


E padrejte eshte qe ai te shkoj me nuk e di sa femra para marteses ( qoft dhe 1, rendesi ka qe ka kryer mardhenje), ama kur vjen fjala te martohet do perseri nje femer te virgjer. Ketu eshte padrejtesia~!

ndalu pak ke pjesa bold, nuk ta lejoj te thush 'qe kemi te njetat opcione' (nejse nqs gjej teme te hapur per kete te siguroj qe do ta diskutojme aty). Nuk kam qellim te diskutoj nese meshkujt dun nje femer te virgjer apo jo me ty...du thjesh ti pergjigjesh pse sot ka akoma femra qe mendojn se virgjeria duhet ruajtur per martes? (me fanatizem madje) Oh lere cipen e himenit, sot shkenca dhe mjeksia kan ec goxha perpara, ti kthejn 'ingranazhet' si me qen 10 vjeç, e rendesishme eshte si ndihesh me veten tende.

pse bejn seks, seks anal, tërturohen...per te shmangur, humbjen e virgjeris?

te lutem, mos perserit veten ne shkrim, (se per kuriozitetin tat, e rilexova shkrimin tend.)

Keto ne thonjeza ishin paragjykimi me i rende ne kontestin e tere fjalim/shkrimit paragjykues.

varet, pra.

çfar do ti te besosh ne ato çfar esht shkruar.

e kush tha qe do i dukesh e padret zgjedhia qe do bente nje mashkull te deshiroj nje te virgjer apo jo ?? Pasi cdo kush gjedh dhe mer ate qe do ..... Mos ja fut kot shoku ti paske lexuar perrallat e ktyre siper por ti qenke krye perralla e kti postimi ne kte tem .....deri me sot nuk kam degjuar femer qe te ket frik per te heq virgjerin (nuk e perjashtoj as si mundsi sepse ndoshta dge ka )sigurisht qe do dalesh dhe te familia dhe tek mentaliteti sepse nse e njeh mir mentalitetin e zonave shqiptare sdo e kishe shkruar kte pergjigje mendoj une por them te lexosh dhe nje her mbi mentalitetin e zonave shqiptare :)

nuk ke degjuar ti...femra që shklyejn 'prapaskenat', vetem per mos te humb statusin 'virgjëresh e devotshme' ? Jetojm ne nje bote, çudi e madhe ! Zona ? Mos do te thuash qe tek disa eshte me theksuar? Pasi Tirana(po flasim per femrat Shqiptare) qe thu ti ka mijra shembuj me keto qe po te paraqes un (operacione, sex anal, sex oral).

injoranc ? frike ? çfar dreqin quhet...?
 

Elushe

Vogëlushe
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Ka nje fare te drejte ky Zhigolo. Eshte femra qe e lejon dhe e toleron kete sjellje te mashkullit, dhe sikur thashe ne nje teme tjeter, derisa mundet ky i fundit, perse te mos e kerkoje. Por ka te beje shume edhe mentaliteti i femres ne kete mes.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

nuk ke degjuar ti...femra që shklyejn 'prapaskenat', vetem per mos te humb statusin 'virgjëresh e devotshme' ? Jetojm ne nje bote, çudi e madhe ! Zona ? Mos do te thuash qe tek disa eshte me theksuar? Pasi Tirana(po flasim per femrat Shqiptare) qe thu ti ka mijra shembuj me keto qe po te paraqes un (operacione, sex anal, sex oral).

injoranc ? frike ? çfar dreqin quhet...?

Nuk po kuptoj ne je duke i bere qejf vetes apo perseri me paragjykime :biciklete:

Kjo ''shklyerja'' e prapaskenave, te cilen ti mundohesh ta paraqesesh ne permasa alarmante dhe qe nuk eshte e vertete, ndodhe ne raste te tilla edhe te miletet tjera te botes madje edhe ke meshkujt.

Nxjerrja e konkluzioneve, nga rastet ekstreme, nuk eshte gje tjeter pos nxjerrja e perfundimeve te gabuara, per te mos thene arsyetime gazetaruces qe sherbehen dhe punojne per nje buke goje. Po te ishte ashtu siq pretendojne ca, mjeket tane dhe sallat tona te operacioneve sdo perdoreshin per gje tjeter, pos gjilpere dhe penjez virgjerie. ma

Madje disa pretendojne dhe japin lluksin vetes te flasin mbi kete ceshtje me saktesine e informacioneve te nxehta ''vale-vale'' te ardhura direkte ne veshin e tyre pas neteve te para te marteses se cupave :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Nuk eshte njesoj si vetura qe i kane hipur 2-3 myshterinje, sikur ajo qe eshte FRESH, dhe pret myshteriun serioz, ta marre, i pari dhe i fundit i asaj veture.
 

Levina

L.E.V.I.N.A
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Me tere keto qe lexova me siper me lind spontanisht nje pyetje per djemte : Ore kush po i zh'virgjeron keto femrat qe thoni ju nuk i mar???? Se ju po lini te kuptoni se keto duhet ti "urrejme" se nuk jane te virgjera,keto sikur u zh'virgjerokan vete!!!!
Femra kur shkon per here te pare me dike,ajo e virgjer eshte,atehere pse nuk e merrni,po e lini ate? E normal qe per te dytin ajo nuk do jete me e virgjer.......ju djemte po i beni keto,femrat nuk po zh'virgjerohen me kembe nga dielli...!!!!!!
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Pe: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

ndalu pak ke pjesa bold, nuk ta lejoj te thush 'qe kemi te njetat opcione' (nejse nqs gjej teme te hapur per kete te siguroj qe do ta diskutojme aty). Nuk kam qellim te diskutoj nese meshkujt dun nje femer te virgjer apo jo me ty...du thjesh ti pergjigjesh pse sot ka akoma femra qe mendojn se virgjeria duhet ruajtur per martes? (me fanatizem madje) Oh lere cipen e himenit, sot shkenca dhe mjeksia kan ec goxha perpara, ti kthejn 'ingranazhet' si me qen 10 vjeç, e rendesishme eshte si ndihesh me veten tende.

pse bejn seks, seks anal, tërturohen...per te shmangur, humbjen e virgjeris?

te lutem, mos perserit veten ne shkrim, (se per kuriozitetin tat, e rilexova shkrimin tend.)
Si nuk me lejon te them qe kemi te njejtat opcione?! A nuk kemi mundesi te bejme te njejtat zgjidhje?!
Diskutoje me mua nqs meshkujt duan apo jo 1 virgjeresh, se per kete eshte kjo tema...
Edhe per pyetjen tende, ta kam dhene pergjigjen, per te njejtin motiv per te cilin qenrojne dhe meshkujt te virgjer per martese ( ps: mos te duket qesharake, por ja qe si ka virgjeresha ne shekullin 21 ka dhe meshkuj te tille!). Nqs ka femra qe akoma mendojne qe virgjeria duhet ruajtur eshte sepse o ashu i eshte imponuar nga nje mentalitet i cili vetem imponon por nuk shpjegon edhe PSE, ose kategoria femrave te tjera te cilat nuk e kane te imponuar te ruajne virgjerine por te cilat e kane personalitetin/tipin ashu te ndertuar per te pritur vetem ate njeriun e duhur dhe naten e marteses ( edhe pse kjo si siguron perhere dhe lumturine ose faktin qe e kane gjetur vertet ate qe prisnin).


Sa per ate me te kuqe, une se di pse duhet te "torturohesh" te behesh si e re kur ka femra qe lindin pa ate cipen...Pra nqs eshte te hiqesh sikur "je", mund ta besh dhe me cipe e pa cipe...Problemi eshte sa vlere ka nje lidhje (Martese) e tille, e cila fillon me nje GENJESHTER vetem per qetesine e dhendrit.

pse bejn seks, seks anal, tërturohen...per te shmangur, humbjen e virgjeris?
Keto s'jane virgjeresha....
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Ore kush po i zh'virgjeron keto femrat qe thoni ju nuk i mar????

Djemt i zh'virgjerojne. Ato pranojne me vetdeshire. Pra, faji eshte tek mashkulli qe kerkon seks si kusht "per ta deshmuar dashurine", dhe 50 % tek femra qe pranon me arsyen "E DUA, NDAJ I DOREZOHEM".
 
Titulli: A martohesh me 1 jo te virgjer ?

Simbas ketij sondazhi ne kete forum thuajse 80 % kane bere jete paramartesore jo simbas rregullave ashtu si e ka kerkuar feja , tradita morali ne pergjethesi . E nese eshte keshtu edhe ne jeten reale shume keq vallahin !

Pergjigja ime ne pyetjen se a do te kishe pranuar te merrje nje vajze jo te virgjer ? Mendoj se vajza te cilat e kan humbur virgjerin jane te llojeve te ndryshme apo e kane humbur per shakqe te ndryshme si : 1.femrat te cilat kane qene te martuara por jane ndar per shkaqe te ndryshme , 2. vajza te cilat e kane humbur virgjerin , por me pas jane penduar per ket akt te shemtuar ! 3. vajza te cilat e kane humbur viregjerin dhe kranohen me kete akt e s'merziten fare per kete ! Dallim shume i madhe eshte ndermjet vajzes me numer 1 dhe 2 prej asaj numer 3 . E vajzen numer 3 s'do te martoj kurr !Vajzen e cila eshte e ndare dhe ate qe eshte penduar do te isha menduar . E pastaj per ti martuar keto vajza te cilat jane jo te virgjera apo ate e cila nuk eshte e virgjer zgjedhja me e mire kuptohet eshte jo te virgjeren te gjithe e deshirojn edhe une do ta zgjedhesha ate .
 
Top