A mund ta zgjidhni këtë enigmë të ligë?

Ylli-1

Etnoshqiptar
Provoni të dilni në fund, duke kaluar rrathët nga e kuqja në të kaltrën, pa kaluar në rrathë që kanë ngjyrë të njëjtë.

Kjo lojë, poshtë së cilës qëndron një sorrë, mbase do t’ju bëj të qëndroni për një kohë para ekranit, duke u munduar ta zgjidhni.
epath1.jpg
 

Aki

misfit
Titulli: A mund ta zgjidhni këtë enigmë të ligë?

U rrotullova disa here po ncuk, do arsyetoj veten se jam akoma pergjumesh e do i kethehem me vone :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: A mund ta zgjidhni këtë enigmë të ligë?

Provoni të dilni në fund, duke kaluar rrathët nga e kuqja në të kaltrën, pa kaluar në rrathë që kanë ngjyrë të njëjtë.

Kjo lojë, poshtë së cilës qëndron një sorrë, mbase do t’ju bëj të qëndroni për një kohë para ekranit, duke u munduar ta zgjidhni.
epath1.jpg

ben nje U-turn qe tmos shkoj te e njejta ngjyr 2 her sic shikohet nga shigjetat:p

Untitled.jpg
 

Attachments

 • epath1.jpg
  epath1.jpg
  46.9 KB · Shikime: 0
 • epath1.jpg
  epath1.jpg
  46.9 KB · Shikime: 0

Ylli-1

Etnoshqiptar

Aver

.
V.I.P
Titulli: A mund ta zgjidhni këtë enigmë të ligë?

Ma bllokoj trunin.

Mu duk sikur e gjeta nje here me sy, por tani qe e provoj te jap shpjegimin.. prap nuk me del.
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: A mund ta zgjidhni këtë enigmë të ligë?

me ne fund............
 

Attachments

 • labirinti.jpg
  labirinti.jpg
  102.8 KB · Shikime: 61

Aki

misfit
Titulli: A mund ta zgjidhni këtë enigmë të ligë?

hahhahahah sa do e postoja paske dalur para meje :D
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: A mund ta zgjidhni këtë enigmë të ligë?

Sakt Aver....
 

Aki

misfit
Titulli: A mund ta zgjidhni këtë enigmë të ligë?

ja ta hedh dhe une mos me shkoje mundi kot, une e bera nga e mbrapshta :p

epath1.jpg
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: A mund ta zgjidhni këtë enigmë të ligë?

hahhahahah sa do e postoja paske dalur para meje :D

Sikur ta postoje para meje do ta kisha thy laptopin per toke nga inati :D

Lere qe i humba 30 min, por edhe paint e urrej. Lol
 

Aki

misfit
Titulli: A mund ta zgjidhni këtë enigmë të ligë?

hahahaha per nje minute me ike, sa per paint smbaj mend kur e kam perdor per here te fundit me dukej vetja si ne shkolle fillore :D
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: A mund ta zgjidhni këtë enigmë të ligë?

hahahaha per nje minute me ike, sa per paint smbaj mend kur e kam perdor per here te fundit me dukej vetja si ne shkolle fillore :D

Me rendesi qe nuk e gjeten Soulmind me WOW se nuk do te duroheshin :D

Dhe do te kishin thene se e gjeten per 18 sec :D
 

Aki

misfit
Titulli: A mund ta zgjidhni këtë enigmë të ligë?

Me rendesi qe nuk e gjeten Soulmind me WOW se nuk do te duroheshin :D

Dhe do te kishin thene se e gjeten per 18 sec :D

Plus Soulmind e ka provuar dhe ka gabuar e, ktheja ktheja lavderohu tani per inat :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: A mund ta zgjidhni këtë enigmë të ligë?

Ej po souli 5 sec npaint teksa po punonte jo 30 min si ju :p.

Ju lumte ju lumte. Po dhe ajo e imja ben mo ylli. Se un sa preka tkuqen u ktheva te jeshilka lart direkt.Lol
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: A mund ta zgjidhni këtë enigmë të ligë?

Ej po souli 5 sec npaint teksa po punonte jo 30 min si ju :p.

Ju lumte ju lumte. Po dhe ajo e imja ben mo ylli. Se un sa preka tkuqen u ktheva te jeshilka lart direkt.Lol

5 sekonda i merr vetem qe te hapet :p

Koken te bute si bungu e ke Soul. Ama do te arrish shume ne jete. Ik tash ik... mos ma prish festen e triumfit :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: A mund ta zgjidhni këtë enigmë të ligë?

5 sekonda i merr vetem qe te hapet :p

Koken te bute si bungu e ke Soul. Ama do te arrish shume ne jete. Ik tash ik... mos ma prish festen e triumfit :p

Bungu s'e di cfare eshte po nga menyra si e paske thene duket qe qenka "kompliment", .. :p me siguri ndonje gje e forte, gur ose hekur? Lol

kupen sta merr njeri jo :p

Petition_4Desktop_2.gif
 
Redaktimi i fundit:

Aver

.
V.I.P
Titulli: A mund ta zgjidhni këtë enigmë të ligë?

Bungu s'e di cfare eshte po nga menyra si e paske thene duket qe qenka "kompliment", .. :p me siguri ndonje gje e forte, gur ose hekur? Lol

kupen sta merr njeri jo :p

Petition_4Desktop_2.gif

Lol

Ku e gjete kete gifs aman :D

Bungu eshte lloj druri :p
 
Top