A`nuk ju duket pak hije e lehte maskiliste kjo foto..?

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Sapo e gjeta ne FB kete foto,tek pash liket e pafund ,komentet su lodha fare,se zakonisht si klikoj kurre.
por s`mu duk shume e qartesuar mire ,per nje model familjar.
Perse ato tre te parat qe thote duhet ti beje burri,si beka dot gruja?!
120778457_1127008187695363_4982491358886499039_n.png
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Perse me hije maskiliste ?

Po burri eshte trari i shtepise. Eshte fjala per burrat si burra, jo burreca. Sic thoshte Mulla Jakup Asipi (Zoti e meshirofte):

""Mashkull është edhe qeni edhe gomari edhe mzati, por burra rrallë ka!"
 

Monique

With or Without u
Sipas kanunit te lekes kshu duhet te funksionoj, por edhe sipas mendjes sime
Pse mos funksionoj kshu? Fundja detyrat duhen ndare..
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Sapo e gjeta ne FB kete foto,tek pash liket e pafund ,komentet su lodha fare,se zakonisht si klikoj kurre.
por s`mu duk shume e qartesuar mire ,per nje model familjar.
Perse ato tre te parat qe thote duhet ti beje burri,si beka dot gruja?!
120778457_1127008187695363_4982491358886499039_n.png
I ben si nuk i ben
 

TinkyPinky

Brighter than the sun 🌞🔥
Eshte foto e vjeter e recikluar nga faqja RADIO MARIA ???

Akoma xhiron neper fb? Lol apo normal thu ti... akoma mbledhin like per te sheruar femijet me probleme shendetsore
 

TinkyPinky

Brighter than the sun 🌞🔥
sepse quhet BURRE ...grate dojne burra jo qiliminj....te jesh burre ke pergjegjesite me te veshtira
Po ti Mogli, ne mengjes i gjen 2 corape te njejta?
Dhe ajo ndihm eshte per gruan loool
 

TinkyPinky

Brighter than the sun 🌞🔥
@NeVertiti te lutem zemer se pak du un dhe i vej flaken prap forumit si 10 vite para ahahahhaa
Do mbosh te zihem me 10% te anetareve ( vetem sepse 90% nuk jan aktiv)
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Sipas tradites BURRI esht ai qe ka udheheq familjen historikisht dhe do vazhdoje ta udheheqi deri ne frymen e fundit sepse ai esht shtylla shtepise .
Pse si ben gruja? Epo burri ka forcen qe se ka gruaja . Esht e vertet qe nje familje te funksionoje sic duhet , duhet te ket harmoni midis tyre por disa gjera jan te ndara , disa i takojn gruan disa burrit . Ate cfar mind ta bej burri smund ta bej gruaja dhe anasjelltas . Kshuqe gjerat jan te ndara me perpikmeri .
 

TinkyPinky

Brighter than the sun 🌞🔥
Sipas tradites BURRI esht ai qe ka udheheq familjen historikisht dhe do vazhdoje ta udheheqi deri ne frymen e fundit sepse ai esht shtylla shtepise .
Pse si ben gruja? Epo burri ka forcen qe se ka gruaja . Esht e vertet qe nje familje te funksionoje sic duhet , duhet te ket harmoni midis tyre por disa gjera jan te ndara , disa i takojn gruan disa burrit . Ate cfar mind ta bej burri smund ta bej gruaja dhe anasjelltas . Kshuqe gjerat jan te ndara me perpikmeri .

Shumica e familjeve shqiptare eshte udhehequr nga femrat
Kshu me fjale pastaj normal qe burri eshte ai qe i ka cit. goglat me te mdhaja.
 

Lauri

Anunnak
Sapo e gjeta ne FB kete foto,tek pash liket e pafund ,komentet su lodha fare,se zakonisht si klikoj kurre.
por s`mu duk shume e qartesuar mire ,per nje model familjar.
Perse ato tre te parat qe thote duhet ti beje burri,si beka dot gruja?!
120778457_1127008187695363_4982491358886499039_n.png
Çdo gjë që ekziston në historinë e mjerzimit është maskiliste. Që nga krijimi. Dhe vetë krijuesi.
Pse Zoti duhet që të jetë patjetër mashkull?? ?
Unë preferoj që krijuesi i Universit, i qiellit dhe tokës, të jetë femër. ??

PS.në fillim të shek 19 maskilistët ju dhanë të drejtën e votës.?
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Pse burri eshte udhheqes familje kjo nuk do koment..se femres nuk ja mban te shkoj naten ne mal ...te punoj ndertimtari,automekanik ..eshte me e brisht si natyre,mban 9muaj femijen ne trupin e saj,ushqen e shum gjera me te dobishme se mashkulli ben,por prap eshte femer?
 

TinkyPinky

Brighter than the sun 🌞🔥
Burrit duhet ti peshoje fjala
Dhe ktu jam dakord, mos ne keqkupto.
E di qe mund te dukem mashkull alpha por dhe e lej komandin kur ndjej qe perball kam dike qe di vendin e vet, ka ambicie dhe nuk i dridhet qerpiku kur flet.

Fola bukur ? Lol se mkapen emocionet
 

TinkyPinky

Brighter than the sun 🌞🔥
Pse burri eshte udhheqes familje kjo nuk do koment..se femres nuk ja mban te shkoj naten ne mal ...te punoj ndertimtari,automekanik ..eshte me e brisht si natyre,mban 9muaj femijen ne trupin e saj,ushqen e shum gjera me te dobishme se mashkulli ben,por prap eshte femer?
Sigurt sigurt qe ska femra qe e bejn ate profesion?
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Kush peshon me shume nje kile pambuk a nje kile hekur?
Njeri i ngurte e tjetra e bute
Pytje per 1milion dollar mke bo ee ??
Nese do doje tme zije ngusht me pytje atehere do pysje se kush e ka vellimin me te madh hekuri apo pambuku
 
Kshu duhet te jete dhe nuk ka lidhje me maskilizmin mendoj une.
A ka raste kur detyrat dhe te drejtat nuk shkojne ashtu siç duhet? Po, ka plot.
si psh ne shtrat te del femra dominante te merr shpirtin or shok ????
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Sigurt sigurt qe ska femra qe e bejn ate profesion?
Ka po jan ne pikatore aman..jo femra se ka frik te dal naten psh te udhtoj..po nje defekt i makines ne nje zon rurale.eshte paniku ai se te ben te mos kesh siguri((duhet te flasim drejt)?
 
Top