A`nuk ju duket pak hije e lehte maskiliste kjo foto..?

TinkyPinky

Brighter than the sun 🌞🔥
si psh ne shtrat te del femra dominante te merr shpirtin or shok ????
Sipas jush femres i jetohet te jet dominante vetem ne shtrat?

Po bohet interesante tema
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Dhe ktu jam dakord, mos ne keqkupto.
E di qe mund te dukem mashkull alpha por dhe e lej komandin kur ndjej qe perball kam dike qe di vendin e vet, ka ambicie dhe nuk i dridhet qerpiku kur flet.

Fola bukur ? Lol se mkapen emocionet
Jo nuk keqkuptova .thjesht do dalim ne nje pike qe do kuptoni se ska maskilizem .
P.s ti po qe ta mbush mendjen per Alpha me gogla ??
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Pse burri eshte udhheqes familje kjo nuk do koment..se femres nuk ja mban te shkoj naten ne mal ...te punoj ndertimtari,automekanik ..eshte me e brisht si natyre,mban 9muaj femijen ne trupin e saj,ushqen e shum gjera me te dobishme se mashkulli ben,por prap eshte femer
Femra shkon edhe ne mal edhe ne fusha per femin e vete. Burri eshte me i forte nga natyra por sdomethene qe po bere pune qe do force fizike atehere je shtylla e shtepise.Nuk mbaHet shtepia me nje shtyll se bie catia.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Femra shkon edhe ne mal edhe ne fusha per femin e vete. Burri eshte me i forte nga natyra por sdomethene qe po bere pune qe do force fizike atehere je shtylla e shtepise.Nuk mbaHet shtepia me nje shtyll se bie catia.
Nuk eshte vetem forca ne pun..po ndryshe dominon mashkulli ndryshe femra..femra eshte natyre me e bute ,melankolike e ndijeshme .per dallim nga mashkulli se gjen forcen me te madhe.
 

TinkyPinky

Brighter than the sun 🌞🔥
Ka po jan ne pikatore aman..jo femra se ka frik te dal naten psh te udhtoj..po nje defekt i makines ne nje zon rurale.eshte paniku ai se te ben te mos kesh siguri((duhet te flasim drejt)?
Se di Arfenille

Un kam jetuar vende vende qe kur mbusha 19... posht shtepis kam pas pusher (ishin si te shpis dhe me salutonin cdo here qe dilja naten vetem lol ) , trans, te huaja te cfare do lloj rrace... dhe plot budalliqe te tjera. Nese duhet te ndodhi dicka e keqe, te ndodh dhe perball shkalleve te shtepis ( example perdhunuan nje vajze cik me tutje ne nje zon tjeter te pasur ku skisha shum qe kisha marr me qera).

Kam punuar dhe ne zonen me te qelbur te Torinos dhe prap si prap, ja kam kalu mire per 2 vjet te plota (pervec 2 here qe me kan shpetuar 2 mysliman si Hulk ?????? )... dhe me kan van dore ne nje zon te pasur per tme vjedhur canten por vetem telefonin arriti( koh dreke eh)

Kshu qe... boh
Sjam shum dakord per ate pjese.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Pytje per 1milion dollar mke bo ee ??
Nese do doje tme zije ngusht me pytje atehere do pysje se kush e ka vellimin me te madh hekuri apo pambuku
Nuk eshte zenie ngushte a gjere.

Gruaja nuk shkon te burri ti lutet te martohet, se pa njerin tjetrin nuk bejne, dhe per kete ke martese dhe bashkejetese. Ke dy pa ke vazhdimesi. Te dy jane shtylla dhe te dy jane te nevojshme per njeri tjetrin.

Ti e disa te tjere doni te veconi burra nga burra dhe kush e di se cthoni aman.
Te jete ashtu ne krahasim me vendet e thella ne afrike e vende islame ju jeni me minifund e burrat e perendimit me tanga.
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Nuk eshte zenie ngushte a gjere.

Gruaja nuk shkon te burri ti lutet te martohet, se pa njerin tjetrin nuk bejne, dhe per kete ke martese dhe bashkejetese. Ke dy pa ke vazhdimesi. Te dy jane shtylla dhe te dy jane te nevojshme per njeri tjetrin.

Ti e disa te tjere doni te veconi burra nga burra dhe kush e di se cthoni aman.
Te jete ashtu ne krahasim me vendet e thella ne afrike e vende islame ju jeni me minifund e burrat e perendimit me tanga.
Shum okej me paragrafin e para .
Ktu bohet fjal per burrin qe esht burr dhe jo burrin qe sillet nsy tjerve si burr e nshpi si klyshKurse kjo e dyta sikur nuk shkon mir kjo qe ke shkruj . ?
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Se di Arfenille

Un kam jetuar vende vende qe kur mbusha 19... posht shtepis kam pas pusher (ishin si te shpis dhe me salutonin cdo here qe dilja naten vetem lol ) , trans, te huaja te cfare do lloj rrace... dhe plot budalliqe te tjera. Nese duhet te ndodhi dicka e keqe, te ndodh dhe perball shkalleve te shtepis ( example perdhunuan nje vajze cik me tutje ne nje zon tjeter te pasur ku skisha shum qe kisha marr me qera).

Kam punuar dhe ne zonen me te qelbur te Torinos dhe prap si prap, ja kam kalu mire per 2 vjet te plota (pervec 2 here qe me kan shpetuar 2 mysliman si Hulk ?????? )... dhe me kan van dore ne nje zon te pasur per tme vjedhur canten por vetem telefonin arriti( koh dreke eh)

Kshu qe... boh
Sjam shum dakord per ate pjese.
Po tani ndodhe se edhe ja del..edhe pa dyshim se ja del cdo sfide ta kapercej..se ka femra plot qe jetojn vetem dhe te pa mvarura..por femra eshte shpirtrish me e ndishme ,siq ceka me lart.tani nuk them se edhe meshkujt nuk kan ndjenja,por jan kriju me te fort dhe pa frike
Munde edhe gjumin te bejn larg shtepis dhe te udhtojn vetem me muaj..E femres friken ja ben mashkulli.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Eshte e vertet por ndonjeher jan ca gjera qe vetem nje mashkull mund ti bej.
Po edhe disa gjera vetem femrat mund ti bejne.

Ajo fotua qe solli nevi
A eshte e vertet po.
Po sikur femra dhe meshkujt te ajo foto po te ndryshonin vendet a do ishte prape e vertet? Po
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Shum okej me paragrafin e para .
Ktu bohet fjal per burrin qe esht burr dhe jo burrin qe sillet nsy tjerve si burr e nshpi si klyshKurse kjo e dyta sikur nuk shkon mir kjo qe ke shkruj . ?
Kjo e dyta shkon shume mire.

Dhe kelyshi kelysh sillet kudo.
 

TinkyPinky

Brighter than the sun 🌞🔥
Po tani ndodhe se edhe ja del..edhe pa dyshim se ja del cdo sfide ta kapercej..se ka femra plot qe jetojn vetem dhe te pa mvarura..por femra eshte shpirtrish me e ndishme ,siq ceka me lart.tani nuk them se edhe meshkujt nuk kan ndjenja,por jan kriju me te fort dhe pa frike
Munde edhe gjumin te bejn larg shtepis dhe te udhtojn vetem me muaj..E femres friken ja ben mashkulli.

Prap nuk me bindin 2 rrjeshtat e fundit
Kam pare dhe degjuar shum meshkuj qe vuajn nga inferioriteti ndaj femres sepse ndihen te paafte te jen ato qe ti ke pershkruar.

Qe te vegjel rriten me frazen "burrat nuk qajne"
A nuk eshte ky nje motiv pse meshkujt vdesin para femrave dhe e vuajn me shum stressin/depresionin?
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Perkushtimi ndaj familjes
Besa
Ndershmeria
Drejtesia
Dhe cfar e lidh me kte pjesen qe thu ?

Ti e disa te tjere doni te veconi burra nga burra dhe kush e di se cthoni aman.
Te jete ashtu ne krahasim me vendet e thella ne afrike e vende islame ju jeni me minifund e burrat e perendimit me tanga.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Prap nuk me bindin 2 rrjeshtat e fundit
Kam pare dhe degjuar shum meshkuj qe vuajn nga inferioriteti ndaj femres sepse ndihen te paafte te jen ato qe ti ke pershkruar
.

Qe te vegjel rriten me frazen "burrat nuk qajne"
A nuk eshte ky nje motiv pse meshkujt vdesin para femrave dhe e vuajn me shum stressin/depresionin?
Po tani cdo fis e ka ngani pis??
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Jo se di?‍♀️
po lere ama se ne flasim pse ni mashkull eshte shtyll kryesore e shtepis..
Eshte si nuk eshte..
Shtepia mbahet nga disa. Jo nga nje dhe ne rastin e familes mbahet nga dy shtylla kryesore dhe me kohen sa me shume rritet familja aq me shume shtohen shtyllat.
Ska nje shtylle kryesore, se po U kalb edhe shtylla me me vogel rrezohet ose lekundet shtepia.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Dhe cfar e lidh me kte pjesen qe thu ?

Ti e disa te tjere doni te veconi burra nga burra dhe kush e di se cthoni aman.
Te jete ashtu ne krahasim me vendet e thella ne afrike e vende islame ju jeni me minifund e burrat e perendimit me tanga.
Ceshte burreria per ty? Se ndoshta ju kam keqkuptuar une kur doni te veconi burra nga burra.

Une i qendroj asaj qe thash
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Shtepia mbahet nga disa. Jo nga nje dhe ne rastin e familes mbahet nga dy shtylla kryesore dhe me kohen sa me shume rritet familja aq me shume shtohen shtyllat.
Ska nje shtylle kryesore, se po U kalb edhe shtylla me me vogel rrezohet ose lekundet shtepia.
Mir e lem ashtu siq thua ti.

gjitha kto se i thua ti i dim gjith..por nese do ndodhte se dhe burrat lindin femij ..ateher do pajtohesha me ty..(aman mos me thuaj per ate burrin se sollen ne forum para disa dite)?‍♀️
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Prap nuk me bindin 2 rrjeshtat e fundit
Kam pare dhe degjuar shum meshkuj qe vuajn nga inferioriteti ndaj femres sepse ndihen te paafte te jen ato qe ti ke pershkruar.

Qe te vegjel rriten me frazen "burrat nuk qajne"
A nuk eshte ky nje motiv pse meshkujt vdesin para femrave dhe e vuajn me shum stressin/depresionin?
Edhe guri qan e jo me nje gjallese me ndjenja.

Vec nje budalla e thot ate. Qe burrat nuk qajne.
 
Top