A po shkojme drejte komunizmit?

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Meqe donit tema serioze po e hap une nje.

Pas kapjes se te gjithe hallkave te shtetit, gjykate, parlament, bashki lokale, tv kombetar etc. Rilindja po miraton ligjin anti shpifje i cili duket qarte qe eshte nje ligj per te mbyllur gojen e atyre pak mediave te cilat nuk i binden. Cili eshte mendimi juaj per kete ligj, a po shkon ky vend drejte nje pseudo demokracie alla Turqia e Erdogan apo Russia e Putin?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ne akoma sot vuajme nga komunizmi, nevojiten edhe goxha do vite deri sa te dalim ne drite.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Deri diku po ,nese e shohim bardh e zi
por nese merremi me kontestin e asaj cfare keto media prodhojne ,une do isha te mbylleshin fare, sidomos keto online.
Jo me larg se para disa ditesh , u dha nje lajm se nusja e dhendri u helmuan dhe sot familjaret jane ne hasmeri sepse nuk pranojne qe fajtor ishte mangalli
e shume lajme te kesaj natyre , ku per disa klikime , lozet me dhimbjen e njerezve ...

Por sigurisht qe shoh nje tolitarizem nga KM jone , duke nxjerre ne pah delirin e tij te madheshtise...
Diktature.,..po edhe mund ta quajme , por me shume do thoja, cfare idesh ke?
Se dicka duhet bere ...
 
Redaktimi i fundit:

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Komunizem?
E pse? Kryeministri po kujdeset per cdo shqiptar tek e tek qe te shijojne te mirat e ketij vendi, vete naltmadhnia e tij personalisht asht ul gjunje me gjunje me popullin dhe flet e flet dhe populli e degjon me endje dhe punon per ndertimin e Shqiperise Socialiste e cila do behet me e bukur se me pare.
Parlamentin e kemi unik, bipartiak ene konsensual per cdo gje. tani (opozita) duhet te jete me e pergatitur per te sfiduar te mencurit e popllit, por nje gje e ben mire po kerkojne shtepi me kredi te buta ene rritje page se kane stres e shpenzime nga cdo gje qe duan te bejne. :p
Gjyqesori: Ska si ne e pastruam nga te korruptuarit dhe lame ca me pak te korruptuar qe luten dhe pergjerohen se do bejne drejtesi sapo te kalojne vettingun. bilemi disa marrin guximin e ja lerojne mire e mire edhe kushtetutes sepse Naltmadhnia merzitet ene nuk ec mire kombi nqs naltmadhnia nuk a ne humor te mire.
Zgjedhjet: beme fushate, shpalosem objektivat bilemi hoqen edhe ata palacot qe mund te na zinin veni se nuk e meritojne se jane opozita e rrugeve, paguam nje Delenxhi si Patosi ene ja futem sepse fituam 199.99 % mgjth akoma skemi rezultat sepse KQZ akoma po punon per te lexuar mire cdo vote te atij 5% qe votoi ne menyre demokratike.
Mediat: Kazan llum shpifje denigrim, e pse ti duam qe te na perbaltosin arritjet e Lidrit Suprim? Ca na duhet e marrim live nga ERTV ene kaq.

Doni me per Edvinin... ka plot ene Putinit ene Erdoganit ja ka fut se ka pak suport nga ambasadoret qe i paguan me pare ene me dashnor/e.

Fola sot e nuk do flas me se kam hall se me akuzojne per shpifje... :p :p

Dikush tha qe e shohim Bardh e Zi, ehe ene icik Gri ene mire jemi....
S'kemi nevoje per asgje ene bar do hame ene partia ene Lartmadhnia te eci para e marte nga hymri i deleve.
 
Redaktimi i fundit:

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Deri diku po ,nese e shohim bardh e zi
por nese merremi me kontestin e asaj cfare keto media prodhojne ,une do isha te mbylleshin fare, sidomos keto online.
Jo me larg se para disa ditesh , u dha nje lajm se nusja e dhendri u helmuan dhe sot familjaret jane ne hasmeri sepse nuk pranojne qe fajtor ishte mangalli
e shume lajme te kesaj natyre , ku per disa klikime , lozet me dhimbjen e njerezve ...

Por sigurisht qe shoh nje tolitarizem nga KM jone , duke nxjerre ne pah delirin e tij te madhestise...
Diktature.,..po edhe mund ta quajme , por me shume do thoja, cfare idesh ke?
Se dicka duhet bere ...
Portalet duhen rregulluar eshte e vertete, jane krijuar nje qerre nga njerez pa lidhje me gazetarine apo edhe gazetare qe postojne cdo gje per disa klikkme pa e rruajtur hic per pasojat.
Gjithsesi nje shtet si i yni qe lufton forte per propagande dhe qe gjithecka e ka propagande kete ligj po e ben vetem per ti mbyllur gojen atyre qe si fusin dot ne rresht. Kuptohet lehte kjo pjese dhe mjafton te thuash qe kemi te vetmin kryeminister qe ka Tv Personal e qe nuk lejon mediat ta ndjekin nga pas por cdo lajm prodhohet dhe montohet ne studiot e ErTv, e njejta edhe per Erion Veliaj i cili nuk prononcohet askund por vec ben propagande nga rrjetet sociale.
Kur neper rrjet qarkullojne video te cilat ja plasin ne sy rrenat dhe propaganden e felliqur qe bejne fusin ne loje acromaxin gjasme po shkelet copyright e keshtu videot hiqen, videot propagandistike nga Mero Baze e Mira Kazhani si prek kush.
Ylli Rakipi, vetem se demaskoi mega vjedhjen qe do behej ke astiri, ngeli pa emision e u periashtua nga News24. E njejta gje dhe me Adi Krasten.
Ky i gjati po krijon vertete nje pushtet te frikshem.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Portalet duhen rregulluar eshte e vertete, jane krijuar nje qerre nga njerez pa lidhje me gazetarine apo edhe gazetare qe postojne cdo gje per disa klikkme pa e rruajtur hic per pasojat.
Gjithsesi nje shtet si i yni qe lufton forte per propagande dhe qe gjithecka e ka propagande kete ligj po e ben vetem per ti mbyllur gojen atyre qe si fusin dot ne rresht. Kuptohet lehte kjo pjese dhe mjafton te thuash qe kemi te vetmin kryeminister qe ka Tv Personal e qe nuk lejon mediat ta ndjekin nga pas por cdo lajm prodhohet dhe montohet ne studiot e ErTv, e njejta edhe per Erion Veliaj i cili nuk prononcohet askund por vec ben propagande nga rrjetet sociale.
Kur neper rrjet qarkullojne video te cilat ja plasin ne sy rrenat dhe propaganden e felliqur qe bejne fusin ne loje acromaxin gjasme po shkelet copyright e keshtu videot hiqen, videot propagandistike nga Mero Baze e Mira Kazhani si prek kush.
Ylli Rakipi, vetem se demaskoi mega vjedhjen qe do behej ke astiri, ngeli pa emision e u periashtua nga News24. E njejta gje dhe me Adi Krasten.
Ky i gjati po krijon vertete nje pushtet te frikshem.
Kte e thashe.....zgjdhja kush eshte sipas mendimit tend personal ?
 

MrCool

Old School.
Termi me i pershtatur do ishte diktature..

Ne nje vend, ku i vetmi "opozitar" eshte Presidenti, imagjino se c'sistem mund te sundoje.

Nuk ke opozite, nuk ke gjykata, sulltoni i Surrelit eshte edhe kryeminister, edhe minister i jashtem, edhe Inuk, edhe gjykates, edhe noter, edhe kryetar bashkie, edhe edhe plot gjera tjera..

Gjithsesi, e kam pershtypjen se popullit i pelqen ky lloj sundimi, e ka te ngulitur ne tru, ne gjak, sepse ndryshe nuk ka se si te shpjegohet pasiviteti i madh ne popull, i cili edhe pse i pakenaqur, i vuajtur, nuk ndermerr asgje per te levizur gjerat.
 

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Kte e thashe.....zgjdhja kush eshte sipas mendimit tend personal ?
Te funksionoj si ne cdo vend demokratik te botes, portalet te regjistrohen te gjitha, kush rri anonim e ke fare thjeshte, nje email hostit qe filan portal shkel ligjet e vendit dhe mrena 24 oreve mbyllen.
Portalet qe abuzojne, cohen ne gjykate e gjykata vendos duke i gjobitur sipas asaj qe kane bere.
Ke ne ky ligj po vjen ndryshe, AMA qe kontrollohet po nga shteti te keput ne mes me gjobe te cilen duhet ta paguash direkt e me pas po deshe hap gjyq i cili mund shkoj 5 vjet. Kjo ishte per ligjin, pjesa tjeter eshte ishalla zgjohemi nga gjumi e ti shporrim keta hajdutet qe po na plackisin prej 30 vitesh.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Termi me i pershtatur do ishte diktature..

Ne nje vend, ku i vetmi "opozitar" eshte Presidenti, imagjino se c'sistem mund te sundoje.

Nuk ke opozite, nuk ke gjykata, sulltoni i Surrelit eshte edhe kryeminister, edhe minister i jashtem, edhe Inuk, edhe gjykates, edhe noter, edhe kryetar bashkie, edhe edhe plot gjera tjera..

Gjithsesi, e kam pershtypjen se popullit i pelqen ky lloj sundimi, e ka te ngulitur ne tru, ne gjak, sepse ndryshe nuk ka se si te shpjegohet pasiviteti i madh ne popull, i cili edhe pse i pakenaqur, i vuajtur, nuk ndermerr asgje per te levizur gjerat.
Kur ske alternativa, kur di se kushdo ujk te njejten zakon do praktikonin.....bile do vinte edhe me i uritur
Cfare te bejme???

Si sdoli ndonje i ri a e re te bejne nje revolucion.....dhe pse skemi e ne nje Albin Kurti?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Te funksionoj si ne cdo vend demokratik te botes, portalet te regjistrohen te gjitha, kush rri anonim e ke fare thjeshte, nje email hostit qe filan portal shkel ligjet e vendit dhe mrena 24 oreve mbyllen.
Portalet qe abuzojne, cohen ne gjykate e gjykata vendos duke i gjobitur sipas asaj qe kane bere.
Ke ne ky ligj po vjen ndryshe, AMA qe kontrollohet po nga shteti te keput ne mes me gjobe te cilen duhet ta paguash direkt e me pas po deshe hap gjyq i cili mund shkoj 5 vjet. Kjo ishte per ligjin, pjesa tjeter eshte ishalla zgjohemi nga gjumi e ti shporrim keta hajdutet qe po na plackisin prej 30 vitesh.
He kur pra....se na u be lekura sholle :(
 

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Kur ske alternativa, kur di se kushdo ujk te njejten zakon do praktikonin.....bile do vinte edhe me i uritur
Cfare te bejme???

Si sdoli ndonje i ri a e re te bejne nje revolucion.....dhe pse skemi e ne nje Albin Kurti?
Nisma Thurje sapo ka nisur aktivitetin, kane mbledhur 50 mije firma dhe po lobojne per nderrimin e kodit zgjedhor.
Uroj mos te devijojne rruges, duken goxha shpresedhenes, djem e vajza te rinj, te arsimuar e te paperlyer.
 

JordanBelfort11

Do you think i tell people things?!
Nuk ka lidhje me diktaturen,asnjeri nuk po mundohet te ndaloje njeri te flasi....
Thuhet qe ky ligj do te mbylli gojen e zerave kunder,po a muk mendoni se qeveria sot,do jete opozite neser dhe si mundet ajo te krijoje nje ligj qe do i mbyllo gojen neser...
Portalet jane llum (Shumica) qe,blihen,shiten,abuzojne me te vertete,shfrytezojne ne menyre cnjerzore dhimbjet dhe fatekeqesite e njerezve per te marre klikimi,cenojne privatesine e cdo kujt,e cfare te mire kemi nga to,nqe qoftese nuk bejne gazetarine pse na duhen?
Ne qoftese te mbyllesh keto portale eshte diktature atehere rrofte diktatura.. ✌️
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Nisma Thurje sapo ka nisur aktivitetin, kane mbledhur 50 mije firma dhe po lobojne per nderrimin e kodit zgjedhor.
Uroj mos te devijojne rruges, duken goxha shpresedhenes, djem e vajza te rinj, te arsimuar e te paperlyer.
Me kete situate jane merzitur te gjithe ..uroj te jete kshu dhe mos ngjyejne gishtat e ata ...
 

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Ata që përbetoheshin se Saja ishte ministri më i mirë, ata që na lanë dhuratë Ilir Beqajn, ata që ndërtuan me lekët e mamave, ata që u martuan me kursimet e tezeve, ata që u veshën me rrogat e grave, ata që s'lanë pyll pa prerë, ata që s'lanë pasuri pa grabitur, ata që na e çuan 1 km rrugë sa 1 km ar, ata që s'lanë tokë e nëntokë pa u falur miqve me të cilët trashin qafat, ata që "sollën" drejtësinë për 21 Janarin, ata që na mohuan edhe Shukriun duke q*rë me brekë të grisura në "haj definishën", ata që e mbushën parlamentin me lloj-lloj dobiçi, ata që na siguruan se Xhafaj ishte figura më e pastër e PS, ata që vunë Lindita Nikollën me mesataren sa Gzim Kulufi për ministre arsimi, ata që fituan nga 5 milion € me një drejtori, ata që nuk lanë teknicien pa zëvendësuar me militant, ata që shpikën PPP për të "mirën" e popullit, ata që nuk lanë institucion pa kapur (përfshi ato ndërkombëtare të turpshme, që u tregojnë shqiptarëve, gishtin e mesit), ata që nuk kishin as doreza e lopata për emergjencat civile e paturpësisht deklaronin të kundërtën, ata që na shitën ushtar Lleshin për Gjeneral, ata që na mbushën mendjen se Gjushi "o nona", ata që bëjnë show me fukarallëkun e për më shumë me mortin, ata që për pushtet e para shesin edhe b*thën... ata, kanë "kopsitur" ligjin antishpifje.

Briken Fejzullai, FB.
 

MrCool

Old School.
Kane harruar Gjiknurin me tenderin 40 milionesh per shtrim floriri, pardon, asfalti, me firme te falsifikuar.

Apo s'kane fund bemat thuaj?
 

JordanBelfort11

Do you think i tell people things?!
Ata që përbetoheshin se Saja ishte ministri më i mirë, ata që na lanë dhuratë Ilir Beqajn, ata që ndërtuan me lekët e mamave, ata që u martuan me kursimet e tezeve, ata që u veshën me rrogat e grave, ata që s'lanë pyll pa prerë, ata që s'lanë pasuri pa grabitur, ata që na e çuan 1 km rrugë sa 1 km ar, ata që s'lanë tokë e nëntokë pa u falur miqve me të cilët trashin qafat, ata që "sollën" drejtësinë për 21 Janarin, ata që na mohuan edhe Shukriun duke q*rë me brekë të grisura në "haj definishën", ata që e mbushën parlamentin me lloj-lloj dobiçi, ata që na siguruan se Xhafaj ishte figura më e pastër e PS, ata që vunë Lindita Nikollën me mesataren sa Gzim Kulufi për ministre arsimi, ata që fituan nga 5 milion € me një drejtori, ata që nuk lanë teknicien pa zëvendësuar me militant, ata që shpikën PPP për të "mirën" e popullit, ata që nuk lanë institucion pa kapur (përfshi ato ndërkombëtare të turpshme, që u tregojnë shqiptarëve, gishtin e mesit), ata që nuk kishin as doreza e lopata për emergjencat civile e paturpësisht deklaronin të kundërtën, ata që na shitën ushtar Lleshin për Gjeneral, ata që na mbushën mendjen se Gjushi "o nona", ata që bëjnë show me fukarallëkun e për më shumë me mortin, ata që për pushtet e para shesin edhe b*thën... ata, kanë "kopsitur" ligjin antishpifje.

Briken Fejzullai, FB.
Kurioz,e njef ket tipin?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Kane harruar Gjiknurin me tenderin 40 milionesh per shtrim floriri, pardon, asfalti, me firme te falsifikuar.

Apo s'kane fund bemat thuaj?
Ktij ja kishte kusuret e shoqja me buda style lol
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Me thoni nje media te pavarur ose nje portal te rregjistruar qe ka denoncuar dhe ka thene te verteten dhe vetem te verteten pa kursyer askend, qe une si qytetar i ktij vendi te shqetesohem per kte projektligj? SKA, dhe per aq kohe sa sdo kete te tille per cfare duhet te shqetesohem une? Qe fiksi me stopin i kane denoncimet preferenciale dhe ne forme gjobash?
Kujt i sherben kjo lloj gazetarie?

Urdhero zarfin 5k eur dhe hajde te denigrojme tomken me impactin sepse m'kane n'shkel nkallo. Gazetari eshte kjo?
Urdhero dhe ti Moni 5k tjera dhe hajde te shpifim per Tikun ke studio e fejziut sepse ashu na ka thene shefi. Gazetari eshte kjo?
Kjo pra ka ndodh 30 vitet e fundit dhe mu si taksapagues i ktij vendi me bejne per t'vjell sepse jane gjithe nji prerje.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Shandrapatra kush ja ashtuqi mhb...po ama haqet ia lau
Prandaj se permend Brikeni lol
 

Element

Anëtar i Respektuar
Ekziston një dallim thelbësor në mes ideologjive ( Komunizmi , Kapitalizmi etj etj ) dhe pratikave të qeverisjes, të pushtetit ( Demokraci, Diktaturë, monarki etj etj ) Nga histoira jonë e afërt të gjithë e dim se kemi qenë në regjim politikë diktatorial, dhe nga histoira e tashme jetojnë në një regjim para demokratikë apo demokraci e vonshme embrionale ... ndryshe thënë kemi peripeci të zhvillimit dhe rrugëtimit demokratik.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Me thoni nje media te pavarur ose nje portal te rregjistruar qe ka denoncuar dhe ka thene te verteten dhe vetem te verteten pa kursyer askend, qe une si qytetar i ktij vendi te shqetesohem per kte projektligj? SKA, dhe per aq kohe sa sdo kete te tille per cfare duhet te shqetesohem une? Qe fiksi me stopin i kane denoncimet preferenciale dhe ne forme gjobash?
Kujt i sherben kjo lloj gazetarie?

Urdhero zarfin 5k eur dhe hajde te denigrojme tomken me impactin sepse m'kane n'shkel nkallo. Gazetari eshte kjo?
Urdhero dhe ti Moni 5k tjera dhe hajde te shpifim per Tikun ke studio e fejziut sepse ashu na ka thene shefi. Gazetari eshte kjo?
Kjo pra ka ndodh 30 vitet e fundit dhe mu si taksapagues i ktij vendi me bejne per t'vjell sepse jane gjithe nji prerje.
Vallaj te gjithve ju telendis lol
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Jo, nuk me duhet cili eshte tipi qe e ka shkruar.
Me thuaj ka ndonje fjale e cila eshte e pavertete aty?
Jo te paverteta ska ...por kur thuhen nga njerez si ti e une qe sjemi gjekundi te perfshire apo skemi interesa personale ben sens
Brikeni ka konflikt interesi dhe si i tille mua me ngjall krupen...se kur skish problem por i promovonin emrin...thosh ti je nana e baba
Kjo eshte e keqja jone!
Nuk ka shkruar asgje qe se di askush, thjesht ka nxjerre mllefin e tij
 
Top