A po shkojme drejte komunizmit?

Didi

C'est la vie.
Shqiperia, nuk krahasohet as me Turqin as me Russin.
Une jam pro demokracise ama populli shqiptare do e meritonte nje diktator si Puttin!
 

elle

Chill
Shkurt muabeti , shqiptaret jan budallepsur fare ...qe i lejojn tja fusin sa krahu dhe sndien fare , ose me mir llapin po sbejne asgje ...kush ua ka fajin ....
Dhe me kte termetin e fundit u fundosen fare...
 

JordanBelfort11

Do you think i tell people things?!
Jo, nuk me duhet cili eshte tipi qe e ka shkruar.
Me thuaj ka ndonje fjale e cila eshte e pavertete aty?
Nuk e di,mund te jene te gjitha te verteta...
Kjo qeveri ka bete shume gabime,ka lene shume gjera pa bere....
Por kur kthej koken pas dhe shof ato qe kan ndodh me perpara dhe kur mendoj se cfar mund te ishte bere nqs do kishte vazhdu qeverisja e djathte them jemi mire.....
Ju permendni Shukriun,qe ne fund te fundi u zgjodh nga populli,por harroni Ylli Pangon qe ishte Minister i caktuar nga kryeministri,flitni per veshje e per dasma por harroni ish zv/kryeministrin me bllok ne dore,folni per ushtar Lleshin por harroni se Flamur Noken qe sot e kesaj dite nuk e di ca eshte e nga ka ardh, flisni per Ilir Beqaj po harroni qe keni pas Nard Ndoken minister shendetesie me profesion elektroauto,flitni per Sajen,por harroni qe ish ministri i brendshem,sot kryetar i PD dha urdher ekzekutimi per 4 qytetar ne mes te bulevardit, folni per Fatmir Xhafajn por harroni Fatmir Gerdecin. Etj etj etj
Sinqerish,mind te rri gjith naten duke shkrujt se ja e pa fund....
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Shkurt muabeti , shqiptaret jan budallepsur fare ...qe i lejojn tja fusin sa krahu dhe sndien fare , ose me mir llapin po sbejne asgje ...kush ua ka fajin ....
Dhe me kte termetin e fundit u fundosen fare...
Rrofsh...por meqe ne shqiptaret qenkemi budallepsur
He cdo beje ti qe ste ka kapur sindroma jone ende?
Gjithnje ne kushte kur ske zgjedhje...ske nje alternative qe tia vlej?
Kur e vetmja alternative eshte e njejta ose me e keqe se kjo?
Apo te vazhdojme qokat hiqja njonit e futja tjetrit?
Si o ajo shprehja...qorr per qorr e kom ne oborr
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Nuk e di,mund te jene te gjitha te verteta...
Kjo qeveri ka bete shume gabime,ka lene shume gjera pa bere....
Por kur kthej koken pas dhe shof ato qe kan ndodh me perpara dhe kur mendoj se cfar mund te ishte bere nqs do kishte vazhdu qeverisja e djathte them jemi mire.....
Ju permendni Shukriun,qe ne fund te fundi u zgjodh nga populli,por harroni Ylli Pangon qe ishte Minister i caktuar nga kryeministri,flitni per veshje e per dasma por harroni ish zv/kryeministrin me bllok ne dore,folni per ushtar Lleshin por harroni se Flamur Noken qe sot e kesaj dite nuk e di ca eshte e nga ka ardh, flisni per Ilir Beqaj po harroni qe keni pas Nard Ndoken minister shendetesie me profesion elektroauto,flitni per Sajen,por harroni qe ish ministri i brendshem,sot kryetar i PD dha urdher ekzekutimi per 4 qytetar ne mes te bulevardit, folni per Fatmir Xhafajn por harroni Fatmir Gerdecin. Etj etj etj
Sinqerish,mind te rri gjith naten duke shkrujt se ja e pa fund....
Kjo eshte e keqja @JordanBelfort11 nga ti kthesh syte vetem zi sheh....
E di si me duket vetja si miu ne cark
Pse si mendon ti qe Rama e hudh perpjete?
Sepse e di qe ky popull i lodhur sdo ia jepte voten kurre atyre qe ishin....e si e tille shin ne leme
E kush i vuan pasojat...ti,une e ata qe jane si ne!
 

elle

Chill
Un skam cbej se me kan larguar prinderit qe e vogel ...e madje them se ata qe kan ikur gabim kan ber
Juve qe jeni andej ju mungon fryma e bashkepunimit , te bashkuar do ishit ndryshe besoj
 

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Nuk e di,mund te jene te gjitha te verteta...
Kjo qeveri ka bete shume gabime,ka lene shume gjera pa bere....
Por kur kthej koken pas dhe shof ato qe kan ndodh me perpara dhe kur mendoj se cfar mund te ishte bere nqs do kishte vazhdu qeverisja e djathte them jemi mire.....
Ju permendni Shukriun,qe ne fund te fundi u zgjodh nga populli,por harroni Ylli Pangon qe ishte Minister i caktuar nga kryeministri,flitni per veshje e per dasma por harroni ish zv/kryeministrin me bllok ne dore,folni per ushtar Lleshin por harroni se Flamur Noken qe sot e kesaj dite nuk e di ca eshte e nga ka ardh, flisni per Ilir Beqaj po harroni qe keni pas Nard Ndoken minister shendetesie me profesion elektroauto,flitni per Sajen,por harroni qe ish ministri i brendshem,sot kryetar i PD dha urdher ekzekutimi per 4 qytetar ne mes te bulevardit, folni per Fatmir Xhafajn por harroni Fatmir Gerdecin. Etj etj etj
Sinqerish,mind te rri gjith naten duke shkrujt se ja e pa fund....
Nuk po mbroj Salen dhe PD une, per mua Sala eshte krimineli me i madh i vendit pas Enver Hoxhes.
Sa per viktimat e 21 Janarit, ky i gjati i nxorri ne shesh pas videos se Ilir Metes e me pas beri kualicion me Lsi.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Un skam cbej se me kan larguar prinderit qe e vogel ...e madje them se ata qe kan ikur gabim kan ber
Juve qe jeni andej ju mungon fryma e bashkepunimit , te bashkuar do ishit ndryshe besoj
E kjo nuk eshte gje e re...se kur vjen puna per te drejtuar gishtin,dime ta bejme mire!
Ne kto kushte jemi e bejme gam gam
Faji? Ehhhh spo e zgjidhin gjykatat jo me ne!
Ne duam jetesen , dhe sinqerisht as ma ndien fare se kush drejton..
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Nuk po mbroj Salen dhe PD une, per mua Sala eshte krimineli me i madh i vendit pas Enver Hoxhes.
Sa per viktimat e 21 Janarit, ky i gjati i nxorri ne shesh pas videos se Ilir Metes e me pas beri kualicion me Lsi.
Me i llaf M** i biri, M** i jati, M** ai qe beri te ane...
 

elle

Chill
Duhet te ta ndieje se drejtojn jeten tuaj ne menyr indirekte...ata karagjoza dmth
Me taxat etc
 

MrCool

Old School.
Nuk e di,mund te jene te gjitha te verteta...
Kjo qeveri ka bete shume gabime,ka lene shume gjera pa bere....
Por kur kthej koken pas dhe shof ato qe kan ndodh me perpara dhe kur mendoj se cfar mund te ishte bere nqs do kishte vazhdu qeverisja e djathte them jemi mire.....
Ju permendni Shukriun,qe ne fund te fundi u zgjodh nga populli,por harroni Ylli Pangon qe ishte Minister i caktuar nga kryeministri,flitni per veshje e per dasma por harroni ish zv/kryeministrin me bllok ne dore,folni per ushtar Lleshin por harroni se Flamur Noken qe sot e kesaj dite nuk e di ca eshte e nga ka ardh, flisni per Ilir Beqaj po harroni qe keni pas Nard Ndoken minister shendetesie me profesion elektroauto,flitni per Sajen,por harroni qe ish ministri i brendshem,sot kryetar i PD dha urdher ekzekutimi per 4 qytetar ne mes te bulevardit, folni per Fatmir Xhafajn por harroni Fatmir Gerdecin. Etj etj etj
Sinqerish,mind te rri gjith naten duke shkrujt se ja e pa fund....

Dhe tani si i bie kjo e jotja, qe kane qene te njejte ata para ketyre, te mos i shajme keta qe jane tani??

Me sa shoh ne komente, nuk mbrojti njeri strukturat e mehershme, te gjitha nje MUT i madh jane.
 

JordanBelfort11

Do you think i tell people things?!
Kjo eshte e keqja @JordanBelfort11 nga ti kthesh syte vetem zi sheh....
E di si me duket vetja si miu ne cark
Pse me mendon ti qe Rama e hudh perpjete?
Sepse e di qe ky popull i lodhur sdo ia jepte voten kurre atyre qe ishin....e si e tille shin ne leme
E kush i vuan pasojat...ti,une e ata qe jane si ne!
Une nuk dua te mbroj asnje.... por nuk mund te sillemi sikur keta po na i bejne te gjithe te zezat,mjaft me me tifozllek...
Dita e ktheses per Shqiperine do jete dita kir keta qe jane e ata qe ishin me perpara te vihen perpara pergjegjesise per cdo te keqe qe i kan bere ketj vendi...
 

JordanBelfort11

Do you think i tell people things?!
Dhe tani si i bie kjo e jotja, qe kane qene te njejte ata para ketyre, te mos i shajme keta qe jane tani??

Me sa shoh ne komente, nuk mbrojti njeri strukturat e mehershme, te gjitha nje MUT i madh jane.
Nuk po i mbroj fare
Dua ti shof te gjithe ne burg...
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
E si mund te pretendohet te behet mire Shqiperia kur e gjithe kasa politike rrjedh nga komunizmi?!
Kur radhet e administrates shteterore jane mberthyer nga shumica e atyre qe kane siguruar nje diplome ne universitetet private dhe madje 10 vjecarin e fundit?!
Deri sa jetoja aty kam qene nje nder optimistet e te parit Shqiperine cdo dite e me mire,por edhe ato pak endrra qe kishim na i vrau vendi jone dhe morem rruget e emigrimit.
 

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Une nuk dua te mbroj asnje.... por nuk mund te sillemi sikur keta po na i bejne te gjithe te zezat,mjaft me me tifozllek...
Dita e ktheses per Shqiperine do jete dita kir keta qe jane e ata qe ishin me perpara te vihen perpara pergjegjesise per cdo te keqe qe i kan bere ketj vendi...
Une nuk isha duke bere tifozllik, une sjam tifoz i askujt sepse shyqyr zotit nuk varem nga askush nga keta.
Sic thashe me siper nuk e bej me te mire Salen, me perzihen zorret e ma shpif Monika kur del neper protesta e ben sikur i dhimset ky popull.
Jane aktore te peshtire te gjithe.
 

Didi

C'est la vie.
Dhe tani si i bie kjo e jotja, qe kane qene te njejte ata para ketyre, te mos i shajme keta qe jane tani??

Me sa shoh ne komente, nuk mbrojti njeri strukturat e mehershme, te gjitha nje MUT i madh jane.

E di ku qendron problemi? Se nuk ecet perpara duke shar ata te PD dhe keta te PS tani. Por ama, ti themi sic jane gjerat,
PD e fundosi. PS e ngriti pak po ka aq shume gjera per te bere sa ato pak te mira qe mund te jene bere harrohen.

Politikanet shqiptar jane nga me te korruptuarit te Evropes.
 

JordanBelfort11

Do you think i tell people things?!
Une nuk isha duke bere tifozllik, une sjam tifoz i askujt sepse shyqyr zotit nuk varem nga askush nga keta.
Sic thashe me siper nuk e bej me te mire Salen, me perzihen zorret e ma shpif Monika kur del neper protesta e ben sikur i dhimset ky popull.
Jane aktore te peshtire te gjithe.
As une nuk varem personalisht nga asnjeri nga keta,esh sa te kem fuqi nuk do jau shtri doren,por per fatin tone te keq keto jane zgjedhjet,dje nga keto une zgjedh te keqen me pak te keqe se te tjerat... ??‍♂️
 

MrCool

Old School.
E di ku qendron problemi? Se nuk ecet perpara duke shar ata te PD dhe keta te PS tani. Por ama, ti themi sic jane gjerat,
PD e fundosi. PS e ngriti pak po ka aq shume gjera per te bere sa ato pak te mira qe mund te jene bere harrohen.

Politikanet shqiptar jane nga me te korruptuarit te Evropes.

Po ca gjera per te bere amon?? Ka nje hale me gjera per te bere, jo ca.. Dhe gjeja e pare qe duhet bere, eshte te kepusin qafen te gjithe me radhe, qe nga drejtori me i parendesishem e deri te ajka, i madhi, hoxha, prifti, rabini, shejhu Rama-zoni.

Pa u heq nga skena rraca komuniste qe vazhdon akoma drejton vendin, kurre hajer nuk ka per te patur.
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
As une nuk varem personalisht nga asnjeri nga keta,esh sa te kem fuqi nuk do jau shtri doren,por per fatin tone te keq keto jane zgjedhjet,dje nga keto une zgjedh te keqen me pak te keqe se te tjerat... ??‍♂️
E dini ndonjehere qe kjo indiferenca jone na ka lene ne ne kete gjendje?!
Nisur nga vetja,per kohen qe isha aty.
Kur flitej per referendume,kur flitej per protesta,kur flitej per shume gjera te tipit qe duhet te kete reagim masiv popullor,une i bija shkurt,aman cdo kerkoj ata haen per interesa te tyre e une te shqyej fytin?!
Ja kjo fryme jobashkepunimi dhe idete e ca idealisteve e lane vendin tone keshtu.
 

Lauri

Anunnak
Meqe donit tema serioze po e hap une nje.

Pas kapjes se te gjithe hallkave te shtetit, gjykate, parlament, bashki lokale, tv kombetar etc. Rilindja po miraton ligjin anti shpifje i cili duket qarte qe eshte nje ligj per te mbyllur gojen e atyre pak mediave te cilat nuk i binden. Cili eshte mendimi juaj per kete ligj, a po shkon ky vend drejte nje pseudo demokracie alla Turqia e Erdogan apo Russia e Putin?
.....! Pa pikepytje fare.
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
E si mund te pretendohet te behet mire Shqiperia kur e gjithe kasa politike rrjedh nga komunizmi?!
Kur radhet e administrates shteterore jane mberthyer nga shumica e atyre qe kane siguruar nje diplome ne universitetet private dhe madje 10 vjecarin e fundit?!
Deri sa jetoja aty kam qene nje nder optimistet e te parit Shqiperine cdo dite e me mire,por edhe ato pak endrra qe kishim na i vrau vendi jone dhe morem rruget e emigrimit.

Dhe problemi me i madh eshte qe ska drite ne fund te tunelit.
Te mendosh qe Basha dhe Veliaj jane kandidat per kryeminister te ardhshem eshte per te vu duret nkoke, jane dy personazhe te peshtirë, leva sorrosiane qe skane asnje ndjenje atdhedashurie per kte vend.
 

JordanBelfort11

Do you think i tell people things?!
E dini ndonjehere qe kjo indiferenca jone na ka lene ne ne kete gjendje?!
Nisur nga vetja,per kohen qe isha aty.
Kur flitej per referendume,kur flitej per protesta,kur flitej per shume gjera te tipit qe duhet te kete reagim masiv popullor,une i bija shkurt,aman cdo kerkoj ata haen per interesa te tyre e une te shqyej fytin?!
Ja kjo fryme jobashkepunimi dhe idete e ca idealisteve e lane vendin tone keshtu.
Kjo eshte e vertete,por do vije momenti kur do permbyset edhe ky sistem,edhe kshu si po vene punet,nuk duket shume larg.. ?
 

Didi

C'est la vie.
Kjo eshte e vertete,por do vije momenti kur do permbyset edhe ky sistem,edhe kshu si po vene punet,nuk duket shume larg.. ?

Ja ra, vertet mendon se do vin gjera te mira nga kjo gje?
Ca te mire do vi kur ke parlamentin me te korruptuar duke krahasuar me shtetet e tjera?
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Lexova shume komente ketu...shume mire se kush ka mendimin e vet.
Por e dini kush me zhgenjen...? Ai komenti: Po iku ky kush do vije, ata jane me keq etj etj.... Ore seriozisht e keni? Pse more me kete parrulle te naltmadhnise ecni edhe ju?
Nqs populli s'kerkon llogari per cdo padrejtesi Luli e rama do vijne per cdo brez, kur te kerkoje populli llogari e mos vatet nga keta mostra atehere po qe jemi ne demokraci.
Filloni e mendoni se cfare mund te beni me mire, reagoni dhe mos lejoni tju heqin lirine e fjales.
 
Top