A vdes dashuria?

braziljania

Anëtar i Nderuar
Si mendoni ju a vdes vertet dashuria kur nje lidhje perfundon....?:lexim:
esht logjike qe per dike qe i thonim te dua shume,je gjithcka per mua.....kur ndahesh mos te ndjesh me asgje sikur ajo te ishte thjesht nje loje e aq....?

mendoni se dashuria vazhdon akoma te jetoje diku ne zemer pa patur kurajon te nxjerre kryet???????​
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Si mendoni ju a vdes vertet dashuria kur nje lidhje perfundon....?:lexim:
esht logjike qe per dike qe i thonim te dua shume,je gjithcka per mua.....kur ndahesh mos te ndjesh me asgje sikur ajo te ishte thjesht nje loje e aq....?

mendoni se dashuria vazhdon akoma te jetoje diku ne zemer pa patur kurajon te nxjerre kryet???????​

Jo direkt diten e dyte fillon te mos ndjesh........se atehere nuk ka qene dashuri po koha sheron gjithcka........me kohen zbehet dashuria .......derisa vdes,vetem mos harroni ......dashuria vdes,kujtimet jo kurre.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
cdo gje qe ka nje fillim ka dhe nje mbarim...nje dite dhe dashuria shuhet ne te gjitha ciftet...e ne vend te saj ngel mirkuptimi dhe respekti;)
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Diku kam lexuar se kurr nuk reshtim se dashuri dike,thjesht mesojme te jetojme pa te....ne te mir apo ne te keq..prandaj s'besoj se dahsuria qe dikur thonim se ishte vertet huge,te vdese...ajo jeton ashtu e strukur....pa shpresa...........thelle ne zemer!
 

inushja2

preshevare
Diku kam lexuar se kurr nuk reshtim se dashuri dike,thjesht mesojme te jetojme pa te....ne te mir apo ne te keq..prandaj s'besoj se dahsuria qe dikur thonim se ishte vertet huge,te vdese...ajo jeton ashtu e strukur....pa shpresa...........thelle ne zemer!

Eshte normale ta dashurosh dike, po eshet cmenduri te mendosh se nuk mund te jetosh pa te ! :)

Kurse, ndarja jogjithmone eshte edhe fundi i dashuris..ndonjeher ndoshta mbetet vetem fundi i nje lidhjeje po jo fundi i dashurise..e gjitha varet nga rrethanat ..arsyeja pse erdhi te ndarja ..po gjithsesi nuk mund te mos ndjesh aq "automatikisht" per njeriun qe e deshte fort deri dje
Nuk mundesh thjesht te zgjohesh ne nje mengjes dhe te mendosh "sot nuk e dashkam me" Gjerat rrjedhin gradualisht ...
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
ose me mire thene dashuria transformohet...
aq kohe sa sjeton me me ate dike..ska me ca te alimentoj dashurine....
prandaj thash
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Eshte normale ta dashurosh dike, po eshet cmenduri te mendosh se nuk mund te jetosh pa te ! :)

Kurse, ndarja jogjithmone eshte edhe fundi i dashuris..ndonjeher ndoshta mbetet vetem fundi i nje lidhjeje po jo fundi i dashurise..e gjitha varet nga rrethanat ..arsyeja pse erdhi te ndarja ..po gjithsesi nuk mund te mos ndjesh aq "automatikisht" per njeriun qe e deshte fort deri dje
Nuk mundesh thjesht te zgjohesh ne nje mengjes dhe te mendosh "sot nuk e dashkam me" Gjerat rrjedhin gradualisht ...

po ajo dihet,thjesht kam permendur disa fjale qe thuhen nga disae pastaj kur ndahen un e urrej se duroj dot e kshu!....(kam degjuar)
 

lucky_strike

IT`S TOASTED
dashuria vdes . te rroni vet
 

inushja2

preshevare
po ajo dihet,thjesht kam permendur disa fjale qe thuhen nga disae pastaj kur ndahen un e urrej se duroj dot e kshu!....(kam degjuar)

Ta shash ta ofendosh personin qe deri dje ti ndave gjithcka me te..ti bere gjithcka per te ..per mua eshte nje veprim shume i ulet..nga me te ultit !
Nuk e di se ndoshta po paragjykoj..se ndoshta dikujt vertet ja sjell shpirtin te hunda kur i thuhet dhe ja ka plas zemren dhe e nxjerr dufin e mllefin permes sharjeve ...po sedi ! mua sme ka ndodh ta shaj kurre dike qe e kam dashur dhe me ka dashur fort !
 

lucky_strike

IT`S TOASTED
hahahhahaaa loool

pse, rrohet pa dashuri mor jahu? :p

po une di qe per te rrojtur , duhet ngrene e duhet pire . dashuria nuk di te jete ngrene ndonjeher , biles shum e kane ngrene nga dashuria , sdi as qe pihet .
 

fragolina

Anëtar Aktiv
oj te vdekur, vdes e sngjallet mo:)))

vdes dhe para s ete perfundoje lidhja, biles lidhja mund te jgase gjithe jeten e dashuria ka vdek me kohe
 

bella

Anëtar i Nderuar
Si mendoni ju a vdes vertet dashuria kur nje lidhje perfundon....?:lexim:
esht logjike qe per dike qe i thonim te dua shume,je gjithcka per mua.....kur ndahesh mos te ndjesh me asgje sikur ajo te ishte thjesht nje loje e aq....?

mendoni se dashuria vazhdon akoma te jetoje diku ne zemer pa patur kurajon te nxjerre kryet???????​

Ndoshta nuk vdes, sepse po vdiq do te thote se behesh e ngurte dhe e ftohte dhe ske me ndjenja per asnje.
Por sigurisht qe nje dashuri shuhet, perfundon kur nje lidhje perfundon.....Por ka edhe arsye te nje ndarjeje, keshtu qe nuk i dihet perseri, mund te edhe ta dashurosh ex-in edhe per nje kohe te gjate.
 

inushja2

preshevare
po une di qe per te rrojtur , duhet ngrene e duhet pire . dashuria nuk di te jete ngrene ndonjeher , biles shum e kane ngrene nga dashuria , sdi as qe pihet .

Mund t thuhet se "dashuria NUK mjafton" ???

Por sikur qe ndjehesh i uritur kur ske ngren e ske pir
po aq i uritur shpirterisht do ndjehesh kur te mungon dashuria!!! ( Nene Tereza)
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
oj te vdekur, vdes e sngjallet mo:)))

vdes dhe para s ete perfundoje lidhja, biles lidhja mund te jgase gjithe jeten e dashuria ka vdek me kohe

nuk e kam ne ate kuptim..por ne kuptimin qe pasi ndahesh nga dikush a vdes dhe dashuria me kete ndarje apo jo?
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Dashuria vdes edhe kur jeni pernate ne krevat, jo me kur ndaheni...

Megjithate ne varrimin e saj nuk marrin pjese dashnoret.
 

fragolina

Anëtar Aktiv
nuk e kam ne ate kuptim..por ne kuptimin qe pasi ndahesh nga dikush a vdes dhe dashuria me kete ndarje apo jo?

ndodh dhe qe t emos vdese dashuria pasi ndahesh me dike, ashtu sic mund te dashurosh dike pa qene i lidhur me te asnjehere.

ka variante shume jo pune moj cupe
 
Si mendoni ju a vdes vertet dashuria kur nje lidhje perfundon....?:lexim:
esht logjike qe per dike qe i thonim te dua shume,je gjithcka per mua.....kur ndahesh mos te ndjesh me asgje sikur ajo te ishte thjesht nje loje e aq....?

mendoni se dashuria vazhdon akoma te jetoje diku ne zemer pa patur kurajon te nxjerre kryet???????​

Gjithcka qe lind eshte e destinuar te vdese dhe nese themi qe dashuria LIND ateher edhe VDES si gjithcka tjeter edhe dicka jo vetem kur nje lidhje perfundon vdes dashuria .
 

vlora

PeJaNeZe
nuk vdes....zbehet por nuk arrin kurre te largohet 100% nga zemra....
jane kujtimet ato,qe e mabjne gjalle "dashurine" e dikurshme
....
 

New born chicca

Anëtar i ri
nuk vdes....zbehet por nuk arrin kurre te largohet 100% nga zemra....
jane kujtimet ato,qe e mabjne gjalle "dashurine" e dikurshme
....

jo bre ciko smenoj si ti....dashnia vdes kur dalin kalamojt LOL kur nis djali ose cika me kajt...o mam me jep uuuj....ateher lindin problemet...se psh...ne at moment nese ti je e lodht ke punu shum nuk cohesh me i sjell ujin djalit po e porosit burrin...ai esht ndoshta tuj kqyr TV dhe te mshon shuplak.....kshu bojn do kojshi qe kem ktu LOL
 

§*dori*§

ღ..in stanby..ღ
kam 1 muaj e ca qe jam ndare....pakuptuar lidhja jone mori fund po jo dashuria imeper te...........nuk esht automatike kjo gje megjithse do e doja shum 1 dicka te tille.......vazhdoj ta dua.......deri kur se di.......pra mund te them qe fundi 1 nje historie nuk korrispondon me vdekjen e ndjenjave......nga1here dashuria vdes akoma pa u ndare kshuqe ska te beje ndarja fare......
 

albgrl

GIRLICIOUS
Mendoj qe dashuria mund te vdese. Mbase ke rresekt akoma per ate person e ia don te miren por ajo nuk eshte dashuri.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
ashtu si lind ashtu vdes
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Vdiq kur vdiq Romeo me Zhulieten...

Vdiq Romeo ?????Vdiq Zhulieta ????

Dmth vdiqen meshkujt dhe femrat se ata te dy ate simbolizojne
 
Dashuria si koncept nuk vdes, si ndjenje patjeter qe po!
Vjen nje moment dhe ajo shuhet. Sikur zjarri qe te ngroh aq fort ne ditet me te ftohta, dhe ti nuk je aty per ti hedhur dru zjarrit, do vij nje moment dhe zjarri do shuhet. Dhe dashuria, nese nuk e ushqen gjithmone do vdesi "urie."
 
Top